Sjekk ut vårt nye e-læringskurs – «Introduksjon til paraorientering»!
Postet av Norges Orienteringsforbund den 10. Apr 2025
Norges Orienteringsforbund lanserer et nytt kurs «Introduksjon til paraorientering» på en ny og oppdatert e-læringsplattform.
Norges Orienteringsforbund lanserer et nytt kurs «Introduksjon til paraorientering» på en ny og oppdatert e-læringsplattform. Dette kurset er gratis og tilgjengelig både på mobil og PC, perfekt for deg som er på farten!
Alt du trenger å gjøre er å logge inn på Min Idrett.
Kurset finner du her: introduksjon til paraorientering
Kurset gir deg en spennende og lærerik innføring i paraorientering - orientering som er tilrettelagt og passer for alle. Paraorientering er et spennende område i Norsk Orientering og rettes mot ulike målgrupper: synshemmede, bevegelseshemmede, hørselshemmede og utviklingshemmede. Gjennom kurset vil du bli inspirert og få økt forståelse for hvordan orienteringsaktiviteter kan tilpasses disse målgruppene.
Dette kurset består av totalt 9 leksjoner som kombinerer tekst, film og foto. På slutten av kurset får du testet deg i en kort og uformell quiz. Estimert kurstid er cirka én time.
Kurset er spesielt relevant for:
- Trenere og ledere (kurset er en obligatorisk del av trener 1 utdanningen).
- Aktive og tidligere O-utøvere.
- Andre ressurspersoner i Norsk Orientering.
Vi håper så mange som mulig vil ta kurset og vi blir glade for tilbakemeldinger. Enten gjennom tilbakemeldingsfanen på slutten av kurset, eller på mail til sindre.bolstad@orientering.no.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.