Presse

Her finner du nøkkelinformasjon for ski-o sesongen 2021 - 2022 og orienteringssesongen 2022. Med forbehold om hva som faktisk lar seg gjennomføre all den tid det fortsatt er covid-19 smitte i verden.

På denne siden finner du også noen bilder av våre beste løpere og landslagssjef i orientering til fri bruk for presse/media, samt kontaktinformasjon til trenere, ledere, president og generalsekretær.


Skiorientering 2021 - 2022:

Link til: Verdenscup og mesterskap i ski-o 2022

I tillegg er det Student-VM i februar 2022

Informasjon om landslaget i skiorientering finner du: her

Orientering 2022:

Link til: Verdenscup og mesterskap i orientering 2022

Informasjon om A-gruppen i orientering finner du: her

Informasjon om løperne på "Next generation" - gruppen finner du: her
 

Ulike NM i orientering i 2022:

NM-sprint - 29. april - 1. mai i regi av Raumar OL (sprint imdividuelt for senior går i juni - inkludert i "NM-veka" i Skien)


NM-veka sommer med NM-sprint senior - 22. juni tekniske arrangører Skien OK og Porsgrunn OL

Hovedløpet for yngre - 3. - 7. august i regi av Sandnes IL


NM-ultralang - 14. august med OL Toten/Troll som arrangør

NM-uka - 8. - 11. september med Asker SK og Tyrving IL som arrangører


O-idol og NM-stafett junior - 23. - 25. september med Konnerud IL som arrangør

 

Viktige klubbstafetter:

10mila
 - 7. - 8. mai Örebro, Sverige


Jukola - 18.. - 19..juni i Lukkari ved Åbo, Finland


Night Hawk - 20. -  21.. august Ringerike OL/Tryving IL


I bunnen er bilder til fri bruk.

Ønsker du flere eller andre bilder, kan du ta kontakt med Web- og informasjonsansvarlig Ivar Haugen, tlf: 97 50 91 02, E-post: ivar.haugen(at)orientering.no (kontaktinformasjon til landslagstrenere ser du nedenfor)

Kontaktinformasjon orientering:

Landslagssjef:

Janne salmi 0A7A8492-250.jpg

Janne Salmi
M 00358 40 551 9769, E-mail: janne.salmi@orientering.no

Nedenfor er link til resten av støtteapparatet:

Øvrig støtteapparat

Kontaktinformasjon skiorientering:
 

Landslagsutvalg skiorientering 2021/22 

Leder: Marta Ulvensøen, tlf.: 974 19 363 E-post: martaulv@gmail.com

Trenergruppe: Bjørn Baklid, tlf.: 982 07 082

Kontaktinformasjon administrasjon og ledelse:

Generalsekretær

Øystein Hildeskor 0A7A8486-250.jpg

Øystein Hildeskor
M: 924 40 018, E-mail: oystein.hildeskor@orientering.no
 

President
Leiffossum-470 (2).jpg

Leif Størmer
Adresse: Østenga 23, 1349 Rykkinn
Telefon: 917 72 987
Epost: leif.stormer@gmail.com

 

 

Web og informasjonskonsulent

Ivar Haugen 0A7A8576-250.jpg
Ivar Haugen
M 975 09 102, E-mail: ivar.haugen(at)orientering.no
 
Løpere:

Nedenfor er bilder til fri bruk av løperne som løper årets EM for Norge i Estland 3. - 7. august.

Se også mediaguide for det norske VM-laget fra tidligere i sommer: her

Program under EM:
3. august - mellomdistanse kvalifisering
4. august - langdistanse
6. august - mellomdistanse finale
7. august - stafett

Finalene sendes på NRK.

Hjemmesiden til mesterskapet

 

Norges lag:

2022_EM_troppen.JPG

Damer:                                                                                        
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL - langdistanse, mellomdistanse
Tone Bergerud Lye, Nydalens SK - langdistanse, mellomdistanse           
Ane Dyrkorn, NTNUI - langdistanse, mellomdistanse
Ingeborg Eide, Byåsen IL - mellomdistanse                                     
Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF - langdistanse, mellomdistanse          
Ingrid Lundanes, NTNUI - langdistanse, mellomdistanse                               
Marie Olaussen, Fredrikstad SK - langdistanse, mellomdistanse
Anna Ulvensøen, Nydalens SK - langdistanse
Kaja Winsnes Nordhagen, Ås-NMBU Orientering - langdistanse, mellomdistanse   

Reserve:
Emma Arnesen, NTNUI

Herrer:
Jørgen Baklid, NTNUI - mellomdistanse
Magne Dæhli, Halden SK - langdistanse, mellomdistanse
Kasper Fosser, Heming Orientering - langdistanse, mellomdistanse
Elias Jonsson, NTNUI - langdistanse, mellomdistanse
Eskil Kinneberg, Raumar OL - langdistanse, mellomdistanse 
Lukas Liland, Nydalens SK - langdistanse, mellomdistanse
Eirik Langedal Breivik, NTNUI - langdistanse, mellomdistanse
Hans Petter Mathisen, NTNUI - langdistanse, mellomdistanse
Gaute Steiwer, Fredrikstad SK - langdistanse, mellomdistanse
Andreas Sølberg, Leik IL - langdistanse                           

Reserve:
Isak Jonsson, NTNUI



Andrine Benjaminsen 
Andrine Benjaminsen 0A7A8498.jpg

Andrine Benjaminsen 0A7A8529.jpg

Andrine Benjaminsen 0A7A8523.jpg

Andrine Benjaminsen 0A7A8543.jpg

Andrine Benjaminsen 0A7A8546.jpg

Andrine Benjaminsen 0A7A8549.jpg

Andrine Benjaminsen 0A7A8555.jpg

Andrine Benjaminsen 0A7A8558.jpg

Andrine Benjaminsen 0A7A8558.jpg

Andrine Benjaminsen 0A7A8560.jpg

 

Tone Bergerud Lye
2022_Tone_Bergerud_Lye_portrett-1.jpg

2022_EM_Tone_Bergerud_Lye-8.jpg

Ingeborg Eide
IMG-2509.JPG

Ane Dyrkorn 
Ane Dyrkorn 0A7A8579.jpg


Ane Dyrkorn 0A7A8957.jpg

 

Ane Dyrkorn 0A7A8584.jpg

 

Ane Dyrkorn 0A7A8588.jpg

 

Ane Dyrkorn 0A7A8599.jpg

 

Ane Dyrkorn 0A7A8605.jpg

 

Ane Dyrkorn 0A7A8605.jpg

Ane Dyrkorn 0A7A8636.jpg

 

 

Victoria Hæstad Bjørnstad
Victoria Hæstad Bjørnstad 0A7A8645.jpg

Victoria Hæstad Bjørnstad  0A7A8684.jpg

Victoria Hæstad Bjørnstad 0A7A8655.jpg

Victoria Hæstad Bjørnstad 0A7A8660.jpg

Victoria Hæstad Bjørnstad 0A7A8675.jpg

 

 

Ingrid Lundanes  
Ingrid Lundanes 0A7A8704.jpg

Ingrid Lundanes 0A7A8958.jpg

Ingrid Lundanes  0A7A8706.jpg

Ingrid Lundanes  0A7A8716.jpg

Ingrid Lundanes 0A7A8726.jpg

 

Marie Olaussen 

Marie Olaussen 0A7A8737.jpg

Marie Olaussen   0A7A8747.jpg

Marie Olaussen   0A7A8761.jpg

Marie Olaussen  0A7A8742.jpg

Marie Olaussen  0A7A8753.jpg

Marie Olaussen  0A7A8771.jpg

Marie Olaussen  0A7A8773.jpg

Anna Ulvensøen
2022_Anna_Ulvensøen_portrett-1 (2).jpg

2022_EM_Anna_Ulvensøen-2.jpg


Kaja Wisnes Nordhagen
2022_Kaja_Winsnes_Nordhagen_portrett-1 (2).jpg

2022_EM_Kaja_Winsnes_Nordhagen-1.jpg


 

Jørgen Baklid
2022_Jørgen_Baklid_portrett-1 (2).jpg

2022_EM_Jørgen_Baklid-4.jpg



Magne Dæhli
2022_Magne_Dæhli-portrett-1 (2).jpg

2022_EM_Magne_Dæhli-1.jpg



Håvard Sandstad Eidsmo (landslagsløper på VM, men ikke på EM-laget) 

Håvard Sandstad Eidsmo 0A7A8777.jpg

Håvard Sandstad Eidsmo 0A7A8967.jpg

Håvard Sandstad Eidsmo   0A7A8801.jpg

Håvard Sandstad Eidsmo  0A7A8802.jpg

Håvard Sandstad Eidsmo  0A7A8803.jpg

 

Kasper Fosser 
Kasper Fosser 0A7A8855.jpg

Kasper Fosser 0A7A8858.jpg

Kasper Fosser 0A7A8859.jpg

Kasper Fosser    0A7A8869.jpg

Kasper Fosser    0A7A8885.jpg

Kasper Fosser   0A7A8871.jpg

Kasper Fosser   0A7A8882.jpg

Kasper Fosser   0A7A8884.jpg

 

Lukas Liland

Lukas Liland 0A7A8811.jpg

Lukas Liland  0A7A8826.jpg

Lukas Liland 0A7A8821.jpg

 

Eirik Langedal Breivik

Eirik Langedal Breivik 0A7A8887.jpg

Eirik Langedal Breivik 0A7A8955.jpg

Eirik Langedal Breivik  0A7A8905.jpg

Elias Jonsson

Elias Jonsson 0A7A8913.jpg

Elias Jonsson 0A7A8956.jpg

Elias Jonsson 0A7A8964.jpg

Elias Jonsson   0A7A8923-2.jpg

Elias Jonsson   0A7A8933.jpg


Eskil Kinneberg
2022_Eskil_Kinneberg_portrett-1 (2).jpg

2022_EM_Eskil_Kinneberg-9.jpg

 


Hans Petter Mathisen
2022_Hans_Petter_Mathisen_portrett-1 (2).jpg

2022_EM_Hans_Petter_Mathisen-6.jpg

 

 

Gaute Steiwer

2022_Gaute_Steiwer_portrett-1 (2).jpg

2022_EM_Gaute_Steiwer-5.jpg


Andreas Sølberg

2022_Andreas_Sølberg_portrett-1 (2).jpg

 

2022_EM_Andras_Sølberg-1.jpg





VM-laget fra tidligere i sommer:

VM-sprint-troppen 2022 0A7A8940.jpg

VM-troppen sprint 2022 0A7A8947.jpg

Landslagssjef Janne Salmi

Janne salmi 0A7A8492.jpg

Janne salmi 0A7A8493.jpg

Landslagstrener Anders Nordberg

Anders Nordberg 0A7A8483.jpg

Landslagstrener Damien Renard

Damien Renard v0A7A8501.jpg

Lege Håvard Dybdahl

Håvard Dybdahl 0A7A8805.jpg

Fysio Kjersti Westin

Kjersti Westin 0A7A8574.jpg

Generalsekretær Øystein Hildeskor

Øystein Hildeskor 0A7A8486.jpg

Assisterende generalsekretær Stein Arne Blomseth

Stein Arne Blomseth 0A7A8642.jpg

 

 

Nendenfor er bilder av Norges landslag 2022:



Andrine Benjaminsen

DSC_0256 (2).JPG
 

 
 
Ingeborg Eide 

DSC_0251 (2).JPG


 
Victoria Hæstad Bjørnstad

DSC_0259 (2).JPG

Ingrid Lundanes

DSC_0247 (2).JPG
 
Marie Olaussen
 
Kamilla Steiwer
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-3.jpg
 
 
Ane Dyrkorn
 
Ragnhild Eide
2020_Ragnhild Eide-3.jpg

 
Emma Arnesen
2020_Emma Arnesen-2.jpg

Magne Dæhli

2019_WOC_mellom_Magne-Dæhli-1.jpg
 
Kasper Fosser
 
DSC_0301 (2).JPG
 
 
Audun Heimdal
 
DSC_0296 (2).JPG
 
 
 
Eskil Kinneberg
 
DSC_0272 (2).JPG
 
 
 
Lukas Liland 
 
 
DSC_0282 (2).JPG
 
 

 
Håvard Sandstad Eidsmo
 
DSC_0277 (2).JPG
 
 
 
Gaute Steiwer
 
 
DSC_0274 (2).JPG
 
 
Mats Eidsmo

2020_Mats_Eidsmo-4.jpg
 
Elias Jonsson



Isak Jonsson

2020_Isak_Jonsson.jpg

Eirik Langedal Breivik
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Andre landslagsløpere:
 
 
Kasper Fosser
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Magne Dæhli
Magne_Dæhli_WOC_MIDDLE_2015.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Magne-Dæhli-1.jpg
 
 
 
2019_WOC_lang_Magne_Dæhli-1.JPG
 
Kamilla Steiwer
 
2019_WOC_lang_Kamilla_Olaussen-1.JPG
 
 
2019_WOC_lang_Kamilla_Olaussen-2.JPG
 
 
 
2019_WOC_lang_Kamilla_Olaussen-3.JPG
 
2019_WOC_lang_Kamilla_Olaussen-4.JPG
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-5.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-6.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-3.jpg
 
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-4.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-1.jpg
 
 
2019_WOC_mellom_Kamilla_Olaussen-2.jpg
 
 
2018_WOC_stafett_Kamilla_Olaussen-1.jpg
 
 
Silje Ekroll Jahren

 
 
 
 
Andrine Benjaminsen
2018_EOC-lang_Andrine_Benjaminsen-1.jpg
 
 
 
 
Eskil Kinneberg

2018_EOC_mellom-kval_Eskil_Kinneberg-2.jpg
 
 
2018_EOC-lang_Eskil_Kinneberg-1.jpg
 

2018_WOC_mellom_Eskil_Kinneberg-1.jpg
 
 
 
Gaute Steiwer

2018_EOC-lang_Gaute_Hallan_steiwer-1.jpg
 
 
2018_WOC_lang_Gaute_Hallan_Steiwer-1.jpg
 
 
2019_Gaute_Hallan_Steiwer-2_WC-1.JPG
 
2019_Gaute_Hallan_Steiwer_WC-1.JPG
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hovedsponsorer

Generalsponsor