Wiklund, Jonsson, Ytterbø og Melby Jacobsen juniorvinnere 3. dag i Touren!

30.06.2020 Norges Orienteringsforbund

Feilfri orientering ga «nye» vinnere i juniorklassene på dagens mellomdistanse under Tour de Oslofjord.

 

Over: De to vinnerne i de yngste juniorklassene.

Under: Vinnerne i de eldste juniorklassene – fra Nydalens SK – flankeres av seniorvinnerne – fra NTNUI.

1920211-600.jpg

 

- Jeg har løpt bra, uten noen store feil, sa Ragne Wiklund etter seier i eldste juniorklasse for jenter under mellomdistansen på 3. løp av Tour de Oslofjord i dag.

 

Løperen fra Nydalens SK gjorde sin første (og eneste) opptreden i «Touren», og da viste hun klasse på direkten:


- Jeg har ikke løpt noe særlig tidligere i år, og det var godt å få noen gode svar.

 

Når fasiten viser over 2 minutter ned til Jenny Baklid, må det være blant de beste svar en kan få. Janne T Aasheim var 3. jente i dag.

 

I eldste juniorklasse for herrer, kunne ikke Ragnes klubbkamerat Isak Jonsson være dårligere.

 

Lysluggen fikk sin første seier:

 

- Det var et veldig bra løp av meg. Stabilt og fint hele veien, kommenterte han og la til at retningsløpingen var nøkkelen i dag.

 

Retningen videre – for «Touren» - er over på andre siden av Oslofjorden, og der har Isak skumle planer:


- I dag var min første seier, men forhåpentligvis ikke eneste – under «Touren». Det er to muligheter igjen, sa han med glimt i øyet.

 

Henrik Fredriksen Aas og Niels Christian Hellerud har glimtet til tidligere under «Touren» - med hver sin seier – i dag ble de henvist til henholdsvis 2.- og 3. plass.

 

For Sondre Ytterbø har det vært langt mellom seierne den siste tiden, og da smakte det ekstra god med dagens topplassering i yngste juniorklasse for herrer:

 

- Jeg har ikke vunnet et løp i Norge på 2 år, så dette var deilig, sa han etter dagens seier.

 

Etter et tilnærmet perfekt løp kunne løperen fra Asker SK avsløre suksessoppskriften:

 

- Planen var å løpe sikkert hele veien. Rett og slett la orienteringen styre farten.

 

Da han lyktes med dette, ble det nesten 2 minutter ned til Brage Takle. Løperen fra Kristiansand OK – som var 3. mann i går – løftet seg til 2. plass i dag.

 

Marius Bakke var 3. mann.

(fortsetter under bildet)

d1718-600.jpg

Fornøyd Kristin Melby Jacobsen etter seier i dag.

 

Feilfritt løp var det også for Kristin Melby Jacobsen, da hun vant yngste juniorklasse for jenter:

- Jeg har løpt veldig bra, og er godt fornøyd, sa jenta fra Lardal etter seieren.

 

En seier hvor både plan og gjennomføring til forveksling var lik den til Sondre Ytterbø i tilsvarende herreklasse:


- Planen i dag var fullt fokus på orienteringen, og jeg har nesten ingen bom i det hele tatt.

 

Bomfritt løp ga seier foran gårsdagens vinner – Oda Scheele og Una Holtermann.

 

Det er hviledag i morgen, før Tour de Oslofjord fortsetter med sprint i Larvik på torsdag.

 

 

Resultater:

Fullstendige resultater

 

Damer senior:

1

Ane

Dyrkorn

Ntnui

33:03:00

00:00

2

Marianne

Andersen

Fredrikstad

33:30:00

00:27

3

Jo

Shepherd

Halden SK

33:53:00

00:50

4

Tone Bergerud

Lye

Nydalens SK

34:04:00

01:01

5

Anna

Ulvensøen

Nydalens SK

36:54:00

03:51

6

Sofie S

Iversen

Ntnui

37:01:00

03:58

 

Herrer senior:

1

Audun

HEIMDAL

Ntnui

32:10:00

00:00

2

Vegard

Gulbrandsen

Ntnui

32:56:00

00:46

3

Hans Petter

Mathisen

Ntnui

33:57:00

01:47

4

Ulrik A

Arnesen

Ntnui

34:40:00

02:30

5

Jørgen

Baklid

Ntnui

34:41:00

02:31

6

Olli-Markus

Taivainen

Fredrikstad

34:43:00

02:33

 

Damer eldre junior:

1

Ragne

Wiklund

Nydalens SK

23:32

00:00

2

Jenny

Baklid

Konnerud IL

25:36:00

02:04

3

Janne T

Aasheim

Ganddal IL

27:46:00

04:14

4

Ingrid G.

Kvålsgard

Fossum IF

28:28:00

04:56

5

Ane Sofie

Krogh

Oppsal

28:43:00

05:11

6

Andrea

Ranvik

Konnerud IL

29:16:00

05:44

 

Herrer eldre junior:

1

Isak

Jonsson

Nydalens SK

27:14:00

00:00

2

Henrik F

Aas

Asker

27:56:00

00:42

3

Niels Christian

Hellerud

Halden SK

29:09:00

01:55

4

Johan Christie

Ørke

Ntnui

29:10:00

01:56

5

Sander

Arntzen

Asker

29:14:00

02:00

6

Mats

Eidsmo

Freidig

29:21:00

02:07

 

Damer yngre junior:

1

Kristin

Melby Jacobsen

Lardal OL

24:27:00

00:00

2

Oda

Scheele

Nydalens SK

25:25:00

00:58

3

Une

Holtermann

Porsgrunn OL

25:45:00

01:18

4

Pia Young

Vik

Nydalens SK

25:48:00

01:21

5

Tina

Kalleson

Oppsal

27:42:00

03:15

6

Åsne

Haavengen

Kongsberg OL

27:54:00

03:27

Herrer yngre junior:

1

Sondre

Ytterbø

Asker Skiklubb

26:17:00

00:00

2

Brage

Takle

Kristiansand

28:13:00

01:56

3

Marius

Bakke

Fossum IF

28:40:00

02:23

4

Sander T

Fingarsen

Elverum OK

29:07:00

02:50

5

Kasper B

Ulseth

Nydalens SK

29:19:00

03:02

6

Jakob

Torgersen

Halden SK

29:27:00

03:10

 


Sammenlagtresultat finner du: her

 

 

Program:
Søndag 28. juni kl. 16:00: Mellomdistanse i Halden, Berg skole.
Mandag 29. juni kl. 16:00: Langdistanse i Halden, Høiåshytta.
Tirsdag 30. juni kl. 16:00: Mellomdistanse i Moss, Fjell skytebane.
Torsdag 2. juli kl.11:00: Sprint i Stavern, Jordestranda mellom Larvik og Stavern.
Fredag 3. juli kl. 11:00: Mellomdistanse i Larvik, Hagadumpa, merket fra Nordbyen kjøpesenter.