- Veldig artig

25.01.2020 Ivar Haugen

Åsne Haavengen og Henrik Fredriksen Aas med juniorgull under NM-ski-o langdistanse.


Henrik Fredriksen Aas vant NM-gull i juniorklassen på Beitostølen i dag.

 

 

- Det var veldig moro i dag, med god løype og spesielt artig at jeg også hadde god flyt, sier Åsne Haavengen etter seier i juniorklassen under ski-o NM-langdistanse.

 

- Jeg har gått tilnærmet feilfritt, og det er nok vinterens beste fortsetter jenta fra Kongsberg.

 

Dermed blir hun også belønnet med sitt første junior-NM gull i ski-o.


Jenny Baklid og Ane Sofie Krogh vant henholdsvis sølv- og bronsemedaljene.

 


Dagens vinner tar likevel ikke noe for gitt foran sprinten i Norgescupen i morgen:

 

- Det blir en helt ny konkurranse, og da kan de som ikke gikk så bra i dag fort «slå tilbake», sier jenta fra Kongsberg som i hvert fall var best i dag.

 

Best i dag var også Henrik Fredriksen Aas:

 

- Jeg har gjort et bra løp. Det er ikke helt feilfritt, men det er sjelden en lykkes med feilfrie løp, sier unggutten fra Asker.

 

- I starten følte jeg meg kanskje ikke helt topp, men etter hvert gikk det bare bedre og bedre, fortsetter karen som dermed var snaue minuttet foran andremann – Aslak Heimdal.


Even Lindaas tok bronsen.

 

Men det skal mer til enn sitt første NM-gull i ski-o løypen for at den sindige unggutten tar av, og han er nøktern med tanke på morgendagens sprint fra samme arena:

 

- Det er nok en type ski-o som ikke passer meg så bra. Jeg er ikke så god når det er mye bredspor.


Asker-gutten fikk uansett med seg NM-gull som bevis på at han var best i dag.

(fortsetter under bildet)

Lars Lien-600.jpg

Lars Lien vant Hovedløpet i H16. Foto: Veivalg

Inga Wiklund-600.jpg

Inga Skaarer Wiklund vant D16 i Hovedløpet. Foto: Veivalg

 


Hovedløpet for yngre ble vunnet av Even Lien, Eira Skaarer Wiklund, Kristoffer Strømdal Wik, Marie Kravdal, Lars Lien, Inga Skaarer Wiklund

 

Resultater:

Hovedløpet gutter 14:

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

1.

Even Lien

Gjø-Vard OL

24:12

+0:00

 

 

2.

Jonas Fenne Ingierd

Bækkelagets SK

24:22

+0:10

 

 

3.

Christoffer Ånensen

Oppsal Orientering

25:47

+1:35

 

 

4.

Nov Bar-Nathan

Lillomarka OL

29:43

+5:31

 

 

5.

Mikkel Rastad

Asker Skiklubb

30:57

+6:45

 

 

6.

Eirik Olsen Kirkevik

Hamar OK

32:15

+8:03

 

 

7.

Henrik Kaiser

Sturla, IF

32:27

+8:15

 

 

8.

Mathias Birkelund

Asker Skiklubb

32:29

+8:17

 

 

9.

Amund Flaskerud

OL Toten-Troll

32:59

+8:47

 

 

10.

Eskil Hafskjold

Nydalens SK

33:48

+9:36

 

 

11.

Jens Wold

Sturla, IF

34:58

+10:46

 

 

Hovedløpet jenter 14:

 

 

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

1.

Eira Skaarer Wiklund

Nydalens SK

25:02

+0:00

 

 

2.

Anna Øvrebø Myrvold

Heming Orientering

30:33

+5:31

 

 

3.

Astrid Ytterbø

Asker Skiklubb

31:15

+6:13

 

 

4.

Ingrid Lesteberg

Kongsberg OL

41:32

+16:30

 

 

Hovedløpet gutter 15:

 

 

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

1.

Kristoffer Strømdal Wik

Freidig

32:55

+0:00

 

 

2.

Martin Christoffer Borg

IL Koll

35:25

+2:30

 

 

3.

Andreas Myrvold Skovlyst

Kongsberg OL

35:47

+2:52

 

 

4.

Nils Anders Niklasson

Nydalens SK

36:24

+3:29

 

 

5.

Rasmus D. Eastwood

Lillomarka OL

42:29

+9:34

 

 

6.

Johannes Salvesen-Lunde

IL Koll

47:39

+14:44

 

 

7.

Henrik Julian Fontes Aarbu

Varteig OL

47:53

+14:58

 

 

8.

Jakob A. Gjedebo

Oppsal Orientering

48:43

+15:48

 

 

9.

Vebjørn Emil Blindheim

Lillomarka OL

49:48

+16:53

 

 

10.

Håkon Bogason

Lillomarka OL

52:00

+19:05

 

 

11.

Jonas Hicken

IL Koll

56:28

+23:33

 

 

12.

Torbjørn Lundeby

Lillomarka OL

1:03:51

+30:56

 

 

13.

Johannes Bjørke Sollien

OL Toten-Troll

1:38:16

+1:05:21

 

 

DSQ

Magnus Skourup Rognebakke

Sturla, IF

39:31

 

 

 

DNS

Eskil Brænden

Lillomarka OL

   

 

 

DNS

Jonathan Woodhouse

Lillomarka OL

   

 

 

Hovedløpet jenter 15:

 

 

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

1.

Marie Kravdal

Gjø-Vard OL

28:49

+0:00

 

 

2.

Ingeborg Roll Mosland

Oppsal Orientering

30:21

+1:32

 

 

3.

Marie Scheele

Nydalens SK

33:46

+4:57

 

 

4.

Sara Martini

Asker Skiklubb

41:43

+12:54

 

 

5.

Ylva Slotnæs Lyshaug

Snertingdal IF Orientering

1:19:36

+50:47

 

 

DNS

Maren Henriksen

Vang OL

   

 

 

Hovedløpet gutter 16:

 

 

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

1.

Lars Lien

Gjø-Vard OL

33:56

+0:00

 

 

2.

Christian Fredrik Borg

IL Koll

36:10

+2:14

 

 

3.

Ole Gunnar Kleppa Madslien

Lillehammer OK

36:32

+2:36

 

 

4.

Axel Aalde

Nydalens SK

36:36

+2:40

 

 

5.

Jakob Rastad

Asker Skiklubb

37:55

+3:59

 

 

6.

Sindre Vie Strisland

Fossum IF

42:34

+8:38

 

 

7.

Flavio Ehrler

Ski-O Swiss

42:43

+8:47

 

 

8.

Philip Lehmann Romøren

Fossum IF

43:07

+9:11

 

 

9.

Annar Erlien Solerød

Gjø-Vard OL

43:30

+9:34

 

 

10.

Arne Bergan

Kongsberg OL

44:38

+10:42

 

 

11.

Eirik Vie Strisland

Fossum IF

46:26

+12:30

 

 

12.

Jonas Krogh

Oppsal Orientering

46:46

+12:50

 

 

13.

Mikael Birkelund

Asker Skiklubb

47:31

+13:35

 

 

14.

Martin Nøkleby Melling

Ringerike OL

52:07

+18:11

 

 

15.

Børge Nilsen Berg

Fossum IF

56:53

+22:57

 

 

16.

Jo Randar Holmøy

Hadeland OL

2:07:33

+1:33:37

 

 

DSQ

Martin Kaiser

Sturla, IF

   

 

 

Hovedløpet jenter 156:

 

 

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

1.

Inga Skaarer Wiklund

Nydalens SK

38:04

+0:00

 

 

2.

Ingvild Gustafsson

Kongsberg OL

42:10

+4:06

 

 

3.

Heidi Kristina Sebjørnsen

Fossum IF

44:42

+6:38

 

 

4.

Marie Kvarme

Sturla, IF

48:02

+9:58

 

 

5.

Live Raknes Sogstad

Gjø-Vard OL

50:06

+12:02

 

 

6.

June Rogstad Bekkevold

Løten o-lag

54:35

+16:31

 

 

7.

Ragnhild Blom-Hagen

Fossum IF

56:28

+18:24

 

 

8.

Henriette Berg

Løten o-lag

1:09:51

+31:47

 

 

9.

Marie Saugestad

Nydalens SK

1:18:31

+40:27

 

 

DNS

Mina Akiko Johnsen

Sturla, IF

   

 

 

     

 

Junior herrer NM:

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

1.

Henrik Fredriksen Aas

Asker Skiklubb

59:08

+0:00

 

 

2.

Aslak Heimdal

Konnerud IL

1:00:03

+0:55

 

 

3.

Even Lindaas

Vang OL

1:01:40

+2:32

 

 

4.

Eskil Frøisland

Vang OL

1:03:16

+4:08

 

 

5.

Corsin Boos

Ski-O Swiss

1:03:24

+4:16

 

 

6.

Trygve Myhr

Asker Skiklubb

1:06:39

+7:31

 

 

7.

Jonas Myhr

Asker Skiklubb

1:08:37

+9:29

 

 

8.

Jostein Svaland Dale

Ås-NMBU Orientering

1:10:57

+11:49

 

 

9.

Kristian Østermann

Heming Orientering

1:12:23

+13:15

 

 

10.

Sondre Ytterbø

Asker Skiklubb

1:12:56

+13:48

 

 

11.

Nils Tveite

Ås-NMBU Orientering

1:13:32

+14:24

 

 

12.

Njaal Ellegaard Melby

Vang OL

1:14:42

+15:34

 

 

13.

Mats Lindaas

Elverum OK

1:15:34

+16:26

 

 

14.

Magnus Eide-Fredriksen

Heming Orientering

1:15:37

+16:29

 

 

15.

Birk Felland Sætnan

Fossum IF

1:16:53

+17:45

 

 

16.

Sune Raknes Sogstad

Gjø-Vard OL

1:17:57

+18:49

 

 

17.

Atle Nikolai Wøllo

Kongsberg OL

1:20:18

+21:10

 

 

18.

Henning Strand

IL BUL-Tromsø

1:24:20

+25:12

 

 

19.

Kasper Bakken Ulseth

Nydalens SK

1:25:29

+26:21

 

 

20.

Mathias Skourup Rognebakke

Sturla, IF

1:25:56

+26:48

 

 

21.

Vebjørn Blom-Hagen

Fossum IF

1:27:51

+28:43

 

 

22.

Sander Tonjer Fingarsen

Elverum OK

1:28:54

+29:46

 

 

23.

Gaute Bergan

Nydalens SK

1:30:59

+31:51

 

 

24.

Simen Aure Skogedal

Asker Skiklubb

1:45:53

+46:45

 

 

25.

Rolf Andreas Berg

Nydalens SK

2:03:33

+1:04:25

 

 

DSQ

Isak Jonsson

Nydalens SK

1:04:17

 

 

 

DSQ

Andri Jordi

Ski-O Swiss

1:12:40

 

 

 

DSQ

Kristian Fredriksen Aas

Asker Skiklubb

1:44:01

 

 

 

Damer junior NM

   

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

1.

Åsne Haavengen

Kongsberg OL

51:16

+0:00

 

 

2.

Alina Niggli

OJura

51:43

+0:27

 

 

3.

Jenny Baklid

Konnerud IL

52:00

+0:44

 

 

4.

Ane Sofie Krogh

Oppsal Orientering

52:24

+1:08

 

 

5.

Kristin Melby Jacobsen

Lardal OL

52:45

+1:29

 

 

6.

Idunn Strand

IL BUL-Tromsø

53:23

+2:07

 

 

7.

Kristine Kravdal

Gjø-Vard OL

55:13

+3:57

 

 

8.

Delia Giezendanner

Ski-O Swiss

55:37

+4:21

 

 

9.

Oda Scheele

Nydalens SK

57:45

+6:29

 

 

10.

Natalja Niggli

OJura

58:40

+7:24

 

 

11.

Ragnhild Mathea Helmersen

Fet OL

59:48

+8:32

 

 

12.

Mille Vasshaug Jægtvik

Konnerud IL

1:01:39

+10:23

 

 

13.

Anna Øfsthus Gravir

Asker Skiklubb

1:04:19

+13:03

 

 

14.

Ida Sofie Hjortland

Larvik OK

1:06:30

+15:14

 

 

15.

Emma Engehult

Notodden OL

1:08:02

+16:46

 

 

16.

Netta Bar-Nathan

Lillomarka OL

1:08:29

+17:13

 

 

17.

Alexandra Linløkken

Østmarka OK

1:13:30

+22:14

 

 

18.

Live Østvold

Heming Orientering

1:15:35

+24:19

 

 

19.

Hedda Spangberg

Konnerud IL

1:23:16

+32:00

 

 

20.

Ingeborg Hasle Haslestad

Ringsaker OK

1:28:00

+36:44

 

 

DSQ

Alva Marika Niklasson

Nydalens SK

1:15:36

 

 

 

DNS

Martine Skjelsvik

Lillehammer OK

   

 

 

DNS

Birgit Dorthea Kleppa Madslien

Lillehammer OK

   

 

 

Herrer senior NM

   

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

1.

Audun Heimdal

Konnerud IL

1:14:55

+0:00

 

 

2.

Lars Hol Moholdt

Wing OK

1:15:18

+0:23

 

 

3.

Jørgen Baklid

Konnerud IL

1:17:35

+2:40

 

 

4.

Styrk Hundseid Kamsvåg

Konnerud IL

1:21:34

+6:39

 

 

5.

Gion Schnyder

Ski-O Swiss

1:22:39

+7:44

 

 

6.

Hans Jørgen Kvåle

Hadeland OL

1:26:32

+11:37

 

 

7.

Vegard Gulbrandsen

NTNUI

1:28:50

+13:55

 

 

8.

Øyvind Wiggen

NTNUI

1:29:35

+14:40

 

 

9.

Øyvind Watterdal

Hadeland OL

1:33:16

+18:21

 

 

10.

Lars Widmer

Ski-O Swiss

1:47:47

+32:52

 

 

11.

Tommy Olsen

Hamar OK

2:07:28

+52:33

 

 

DSQ

Bjørnar Kvåle

Hadeland OL

1:25:10

 

 

 

Damer senior NM

   

Plass

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

1.

Evine Westli Andersen

Løten o-lag

1:05:53

+0:00

 

 

2.

Anna Ulvensøen

Nydalens SK

1:07:55

+2:02

 

 

3.

Tilla Farnes Hennum

Lierbygda OL

1:11:42

+5:49

 

 

4.

Andrine Benjaminsen

Lillomarka OL

1:11:53

+6:00

 

 

5.

Synne Strand

Lierbygda OL

1:12:58

+7:05

 

 

6.

Marit Melby Jacobsen

Lardal OL

1:15:11

+9:18

 

 

7.

Maren Jansson Haverstad

Lierbygda OL

1:15:22

+9:29

 

 

8.

Anniken Eriksrud Karlsen

NTNUI

1:16:24

+10:31

 

 

9.

Emilie Westli Andersen

Løten o-lag

1:26:25

+20:32

 

 

10.

Marte Fallbakken Berge

Løten o-lag

1:30:51

+24:58

 

 

11.

Margrethe Wisløff

NTNUI

1:35:35

+29:42

 

 

12.

Kaja Winsnes Nordhagen

Ås-NMBU Orientering

1:37:13

+31:20

 

 

13.

Ingrid Disch Løset

Ås-NMBU Orientering

2:10:12

+1:04:19