- Utrolig artig å lykkes

21.09.2019 Ivar Haugen

Anselm Reichenbach og Ingeborg Rygg Eikeland vant O-idol i Verdal.

 

 

Over: De tre beste gutta under O-idol.

Under: Ingeborg Rygg Eikeland – som vant jenteklassen. Foto: Per Ivar Skinderhaug.

Ingeborg Rygg Eikeland - 20190921_161846-2-600.jpg

 

 

- Det er utrolig artig å lykkes, smilte Anselm Reichenbach etter å ha avgjort O-idol til sin fordel.

 

- Jeg satset på å «ta det» på slutten, fortsatte karen som allerede har sikret seg noen representasjonsoppgaver under ungdoms-EM denne i den tyske landslagsdrakten.

 

I dag var han i Oppsal drakten, og med sin sterke avslutning foran rådhuset i Verdal kunne han henvise Hovedløpsvinner på langdistansen – Hans Urset – til andreplass på årets O-idol som ble avviklet i knock out formatet.

 

Hjemmeløper Martin Vehus Skjerve ble nummer 3.

 

(fortsetter under bildet)

Anselm Reichenbach - 20190921_162716-2-600.jpg

Anselm Reichenbach på vei til seier. Foto: Per Ivar Skinderhaug

 

Hos jentene var det Ingeborg Rygge Eikeland som var kjappest:

 

- Jeg tok kommandoen i løpet på 9. – 10. post, og da jeg var først på nest siste post, skjønte jeg at det kunne gå, smilte jenta fra Bergen etter seieren.

 

- Veldig moro, fortsatte jenta som i dag var noen sekunder bedre enn Une Holtermann og Mille Vasshaug Jægtvik.

 

Og i seierens stund var hun likevel rausheten selv:

 

- Det er artig å vinne O-idol, men det er størst prestisje å vinne Hovedløpet.

 

- Hovedløpet er nok størst, erkjenner også vinneren av H16.

 

Men ingen kunne uansett ta fra Ingeborg og Anselm det faktum at de fikk siste stikk i 16-års klassen da de i dag var best under O-idol.

 

I morgen får 16-åringene ny mulighet når det handler om NM-junior stafett i avslutningen av NM-helgen i Verdal.

 

(fortsetter under bildet)

DSC_0066 (2)-600.jpg

De tre beste jentene under O-idol i dag.

 

 

Resultater:

Herrer senior:

1

(741)

Pedersli, Trond Einar Moen

OL Trollelg

07:58

 

 

2

(728)

Westergård, Vegard Jarvis

NTNUI

07:59

+00:01

 

3

(739)

Østerbø, Øystein Kvaal

Bækkelagets SK

08:00

+00:02

 

4

(736)

Ahlbäck, Emil

Fossum IF

08:01

+00:03

 

5

(735)

Arnesen, Ulrik Astrup

NTNUI

08:02

+00:04

 

6

(740)

Størmer, Oskar

Fossum IF

08:03

+00:05

 

7

(726)

Dalberg, Vegard Ølstad

Bækkelagets SK

08:07

+00:09

 

8

(732)

Steiwer, Gaute Hallan

Fredrikstad SK

08:09

+00:11

 

9

(719)

Holt, Mattis

Freidig

08:10

+00:12

 

10

(730)

Breivik, Eirik Langedal

NTNUI

08:34

+00:36

 

 

Damer senior:

1

(821)

Bjørnstad, Victoria Hæstad

Fossum IF

08:43

 

 

2

(826)

Eide, Ingeborg

Byåsen IL

08:50

+00:07

 

3

(829)

Jahren, Silje Ekroll

Nydalens SK

08:57

+00:14

 

4

(822)

Watson, Mai Elin B.

Bækkelagets SK

09:00

+00:17

 

5

(823)

Svanøe-Hafstad, Eirin

Frol IL

09:06

+00:23

 

6

(828)

Fjellanger, Kristine

Varegg Fleridrett

09:11

+00:28

 

7

(820)

Gløersen, Marthe

Bækkelagets SK

09:14

+00:31

 

8

(825)

Lundanes, Ingrid

NTNUI

09:26

+00:43

 

9

(816)

Sandstad, Malin

NTNUI

09:27

+00:44

 

10

(824)

Brochmann, Lone

Bækkelagets SK

09:42

+00:59

 

 

Damer yngre junior:

1

(450)

Haugskott, Frida

OL Trollelg

08:54

 

 

2

(441)

Scheele, Oda

Nydalens SK

08:58

+00:04

 

3

(426)

Jebsen, Malene Teresia

Heming Orientering

09:00

+00:06

 

4

(445)

Baklid, Jenny

Konnerud IL

09:02

+00:08

 

5

(451)

Ranvik, Anniken

Konnerud IL

09:05

+00:11

 

6

(415)

Jomaas, Karen Hoel

Fossum IF

09:06

+00:12

 

 

Herrer yngre junior:

1

(343)

Bjørk, Cornelius

Sandefjord OK

07:29

 

 

2

(335)

Vik, Lars Young

Nydalens SK

07:32

+00:03

 

3

(351)

Jonsson, Isak

Nydalens SK

07:33

+00:04

 

4

(368)

Alstad, Tobias

Frol IL

07:34

+00:05

 

5

(363)

Øxnevad, Clemens Sundby

Ganddal IL

07:41

+00:12

 

6

(356)

Grønli, Jonas

Freidig

07:43

+00:14

 

 

Damer eldre junior:

1

(618)

Eide, Ragnhild

Byåsen IL

08:24

 

 

2

(608)

Hanssen, Lene Berg

Byåsen IL

08:29

+00:05

 

3

(623)

Dyrkorn, Ane

NTNUI

08:36

+00:12

 

4

(625)

Haavengen, Marlin

Kongsberg OL

08:41

+00:17

 

5

(605)

Katla, Pernille

Fossum IF

08:45

+00:21

 

6

(616)

Olaussen, Idun Kristine Felde

Halden SK

08:47

+00:23

 

 

Herrer eldre junior:

1

(524)

Jonsson, Elias

Nydalens SK

07:36

 

 

2

(543)

Pytten, Kristian

Kristiansand OK

07:38

+00:02

 

3

(522)

Melsom, Einar

Fossum IF

07:39

+00:03

 

4

(507)

Baklid, Jørgen

NTNUI

07:41

+00:05

 

5

(544)

Liland, Lukas

Nydalens SK

07:44

+00:08

 

6

(531)

Eidsmo, Mats

Freidig

08:02

+00:26

 

 

O-idol D16:

1

(204)

Eikeland, Ingeborg Rygg

Bergens TF

08:55

 

 

2

(226)

Holtermann, Une

Porsgrunn OL

08:57

+00:02

 

3

(218)

Vasshaug Jægtvik, Mille

Konnerud IL

08:59

+00:04

 

4

(213)

Eidsmo, Mari

Freidig

09:06

+00:11

 

5

(222)

Kolstad, Ane Malene

Freidig

09:07

+00:12

 

6

(235)

Sæbbø, Vilde Margrethe

Stavanger Orienteringsklubb

09:10

+00:15

 

 

O-idol H16:

1

(129)

Reichenbach, Anselm

Oppsal Orientering

07:24

 

 

2

(116)

Urset, Hans

IL BUL-Tromsø

07:25

+00:01

 

3

(111)

Skjerve, Martin Vehus

Verdal OK

07:29

+00:05

 

4

(105)

Fingarsen, Sander Tonjer

Elverum OK

07:33

+00:09

 

5

(124)

Takle, Brage

Kristiansand OK

07:40

+00:16