Ulvensøen og Moholdt med klare ski-o seire på Gåsbu

20.01.2019 Ivar Haugen

Haavengen og Frøisland best i juniorklassene under dagens Sport8Norgescup.

 

 

Anna Ulvensøen på vei mot seier under dagens renn i Sport8Norgescup i ski-o på Gåsbu. Foto:ØKØ

 

- Jeg gjorde et par feil på slutten – som kostet omtrent halvminuttet hver av dem. Det trekker litt ned totalinntrykket, sa Lars Moholdt etter sin andre ski-o seier på to dager fra Gåsbu langrennsarena.

 

- Men uansett har det vært en veldig fin helg i ski-o o-løypen, fortsetter karen som i dag hadde omtrent 2 minutter ned til andremann, Jørgen Madslien.

 

Godt å ta med seg når det etter hvert blir EM i Tyrkia – to uker frem i tid:

 

- Etter en intensiv periode med konkurranser tre helger på rad, blir det nå en uke med rolig trening hjemme før jeg drar opp i høyden for de siste forberedelsene.

 

Og etter at perfeksjonisten fra Rindal har gjort unna finpussen på formen, er det nye topplasseringer det handler om når vi kommer til EM i Tyrkia:

 

- I mesterskap er det medaljer som gjelder, er ordvalget til den norske veteranen.

(fortsetter under bildet)

2019_Sport8Norgescup-1-pall-herrer (2)-600.jpg

De to beste i herrenes seniorklasse i dag - Jørgen Madslien t.v. og Lars Moholdt t.h. Foto: ØKØ

 

Anna Ulvensøen har ennå til gode å ta internasjonale medaljer på seniornivå, men i helgen har NTNUI-løperen vært best to dager på rad:

 

- Teknisk var det ikke helt perfekt, men fysisk var et bedre enn i går. Det var tydelig at jeg hadde godt å gårsdagens konkurranse for å få «blåst ut» litt etter en periode med sykdom, sa hun etter sin suverene seier i dag.

 

Og med to seire av to mulige på Gåsbu i helgen, er det lov å håpe på mer moro når det blir EM-alvor to uker frem i tid:

 

- Jeg satser på å gjøre gode løp, så vet jeg at om jeg klarer det kan det «rekke» langt, sier hun selv om det som venter under EM.

 

Under fjorårets EM fikk Anna Ulvensøen med seg en 4. plass som best, og da kan muligens en medalje være innenfor rekkevidde i år, uten at hun selv flagger slike ambisjoner.

 

I dag var hun i hvert fall drøye 4 minutter bedre enn søster Marta Ulvensøen, med hjemmeløper Evine Westli Andersen – fra Løten o-lag – på 3. plass.

 

Eskil Frøisland, fra en av arrangørklubbene – Vang OL – og Marlin Haavengen var best i juniorklassene.

 

Neste konkurranse i Sport8Norgescup i skiorientering er i Trondheim midt i februar, men før den tid skal altså de aller beste seniorene ut i EM i Tyrkia i starten av februar.  

 

Resultater:

Herrer senior:

1

Lars Hol Moholdt

Wing OK

 

 

 

 

 

68:59 (1)

+00:00

2

Jørgen Madslien

NTNUI

 

 

 

 

 

70:47 (2)

+01:48

3

Øyvind Wiggen

Byåsen IL

 

 

 

 

 

73:45 (3)

+04:46

4

Jørgen Baklid

Konnerud IL

 

 

 

 

 

73:47 (4)

+04:48

5

Bjørnar Kvåle

Hadeland OL

 

 

 

 

 

74:10 (5)

+05:11

6

Øystein Kvaal Østerbø

Wing OK

 

 

 

 

 

78:27 (6)

+09:28

7

Audun Heimdal

Konnerud IL

 

 

 

 

 

78:32 (7)

+09:33

8

Ove Sætra

Hadeland OL

 

 

 

 

 

82:45 (8)

+13:46

9

Klaus Csucs

IFK Mora OK

 

 

 

 

 

82:51 (9)

+13:52

10

Øyvind Watterdal

Hadeland OL

 

 

 

 

 

84:11 (10)

+15:12

 

Damer senior:

1

Anna Ulvensøen

NTNUI

 

 

 

 

 

63:58 (1)

+00:00

2

Marta Ulvensøen

NTNUI

 

 

 

 

 

68:07 (2)

+04:09

3

Evine Westli Andersen

Løten o-lag

 

 

 

 

 

69:16 (3)

+05:18

4

Tilla Farnes Hennum

Lierbygda OL

 

 

 

 

 

70:21 (4)

+06:23

5

Maren Jansson Haverstad

Lierbygda OL

 

 

 

 

 

71:01 (5)

+07:03

6

Ida Lindkvist

NTNUI

 

 

 

 

 

76:17 (6)

+12:19

7

Anniken Eriksrud Karlsen

NTNUI

 

 

 

 

 

80:05 (7)

+16:07

8

Sarah Persson

Åtvidabergs IF

 

 

 

 

 

81:43 (8)

+17:45

9

Margrethe Wisløff

NTNUI

 

 

 

 

 

86:36 (9)

+22:38

10

Anne Willkommen Eiken

NTNUI

 

 

 

 

 

92:22 (10)

+28:24

 

Damer junior:

1

Marlin Haavengen

Kongsberg OL

 

 

 

60:16 (1)

+00:00

2

Synne Strand

Lierbygda OL

 

 

 

61:32 (2)

+01:16

3

Eliane Deininger

IFK Mora OK

 

 

 

64:12 (3)

+03:56

4

Oda Scheele

Nydalens SK

 

 

 

66:10 (4)

+05:54

5

Kristine Kravdal

Gjø-Vard OL

 

 

 

66:18 (5)

+06:02

6

Emelie Brudin

IFK Mora OK

 

 

 

67:19 (6)

+07:03

 

Herrer junior:

1

Eskil Frøisland

Vang OL

 

 

 

 

 

58:13 (1)

+00:00

2

Henrik Fredriksen Aas

Asker Skiklubb

 

 

 

 

 

60:19 (2)

+02:06

3

Aslak Heimdal

Konnerud IL

 

 

 

 

 

60:37 (3)

+02:24

4

Even Lindaas

Vang OL

 

 

 

 

 

60:55 (4)

+02:42

5

Per Clemet Wisløff

Asker Skiklubb

 

 

 

 

 

61:58 (5)

+03:45

6

Jonatan Stahl

IFK Mora OK

 

 

 

 

 

62:46 (6)

+04:33