Supplerende uttak til juniorsamling i Danmark

28.06.2018 Norges Orienteringsforbund

Ytterligere 4 løpere får mulighet til junior-VM 2019 forberedelser i august.

 

Etter seier under sprinten på O-festivalen får Simen Spets Storhov mulighet til å delta på samling i Danmark i august.

 

 

Etter uttaksløp på Kongsberg i Pinsen og under NM-sprint ble det tatt ut løpere til både junior-VM, ungdoms-EM og samling i Danmark med tanke på junior-VM i 2019.

24 juniorer ble tatt ut til sistnevnte, som er en juniorsamling med tanke på forberedelser til junior-VM om et drøyt år.

Noen av de uttatte løperne er imidlertid en del av Next Generation-gruppen til Norges Orienteringsforbund.

Denne gruppen har samling som går parallelt, dermed åpnet det opp en mulighet til å supplere uttaket til juniorsamlingen for løpere som prestert bra under O-festivalen.

Dette var en mulighet som 4 løpere benyttet seg av, 2 jenter og 2 gutter.

Supplerende uttaK:

Jenter:
Lene Berg Hanssen, Byåsen IL
Pernille Jebens Katla, Fossum IF

Gutter:
Erling Hjermstad, Fossum IF
Simen Spets Storhov, SPK Freidig
  

Nedenfor kan du se hvem som ble tatt ut i det første uttaket til den nevnte samlingen. 

Uttak til juniorlandslagssamling i Danmark fra 13. – 16. august:

(merk at det her bare er tatt ut løpere som også har junioralder i 2019, altså ingen som er 20 år inneværende sesong)

Jenter yngre junior:
Jenny Baklid, Konnerud IL
Aurora Gjølsjø, OK Moss
Marlin Haavengen, Kongsberg OL
Ingrid Kvalsgård, Fossum IF
Andrea Ranvik, Konnerud IL
Hanne Vassend, Posgrunn OL
Ragne Wiklund, Nydalens SK

Gutter yngre junior:
Henrik Fredriksen Aas, Asker SK
Sander Arntzen, Asker SK
Marius Aurebekk, Kristiansand OK
Mats Eidsmo, SPK Freidig
Niels Christian Hellerud, Halden SK
Isak Jonsson, Nydalens SK

Jenter eldre junior (ikke 20-åringer):
Mia Mathisen Bekhus, Fredrikstad SK
Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF
Ane Dyrkorn, Eiker OL
Ragnhild Eide, Byåsen IL
Idun Kristine Felde Olaussen, Halden SK
Synne Strand, Asker SK

Gutter eldre junior (ikke 20-åringer):
Jørgen Baklid, Konnerud IL
Sebastian Daland, Kristiansand OK
Kasper Fosser, IL Heming Orientering
Elias Jonsson, Nydalens SK
Lukas Liland, Nydalens SK
Einar Melsom, Fossum IF