Student-VM: Sterkt norsk lag til start i Sveits!
Tett konkurranseprogram venter de kommende dagene.
Over: Jørgen Baklid er en del av det norske laget på student-VM denne uken.
- Det har vært litt sykdom de siste dagene og vi har fått inn et par reserver, men den norske troppen som reiser er sterk og god, sier Marianne Dæhli.
Hun prater da om de 6 damene og 6 herrene som mandag satte seg på flyet i retning Sveits og student-VM. Dæhli og Hans Petter Mathisen er ledere for Norge.
- Selv om det bare er 4 løpere som løper hver distanse, er det såpass tett program at vi trenger 6 løpere av hvert kjønn.
For – som Dæhli er inne på – det blir full fart når student-VM drar i gang; onsdag er det sprint, deretter går det slag i slag med langdistanse, sprintstafett, mellomdistanse og skogsstafett før mesterskapet er ferdig søndag.
Da er det også godt med muligheter til både topplasseringer og medaljer for de norske fargene
- Vi har ikke satt noe spesifikt mål for laget i antall medaljer eller antall topp 6 plasseringer. Som lag har vi fokus på hver enkelt konkurranse for seg, men utøvere har – selvfølgelig - sine egne målsetninger for mesterskapet.
Når en ser hvilke navn som er å finne i det norske laget, skal en ikke bli overrasket om det blir medaljejubel – nesten – hver konkurransedag:
- Vi legger til rette for at utøverne skal kunne få ut den kapasiteten de besitter, og da vet vi at det kan rekke langt – også på dette nivået. Men – som sagt – vi fokuserer på gode gjennomføringer, så vil – eventuelt – gode resultater komme som en konsekvens av det.
Første mulighet til å både god gjennomføring og ditto resultat blir på sprinten som innleder student-VM.
Den går onsdag.
Du vil kunne følge student-VM live: her
Program student-VM:
Onsdag 17. august - sprint
Torsdag 18. august – langdistanse
Fredag 19. august - sprintstafett
Lørdag 20. august - mellomdistanse
Søndag 21. august - stafett
Hjemmesiden til arrangementet
Norges lag:
Damer |
Klubb |
Sprint |
Lang |
Sprintstafett |
Mellom |
Stafett |
Janne Tjørhom Aasheim |
NTNUI |
x |
x |
x |
||
Emma Arnesen |
NTNUI |
x |
x |
x |
x |
|
Jenny Baklid |
NTNUI |
x |
x |
x |
||
Ingeborg Eide |
Byåsen IL |
x |
x |
x |
||
Ragnhild Eide |
Byåsen IL |
x |
x |
x |
x |
|
Tilla Farnes Hennum |
NTNUI |
x |
x |
x |
||
Reserver: |
||||||
Lene Berg Hanssen |
Byåsen IL |
|||||
Hedda Raadal Bjørlo |
NTNUI |
|||||
Herrer |
Klubb |
Sprint |
Lang |
Sprintstafett |
Mellom |
Stafett |
Henrik Fredriksen Aas |
NTNUI |
x |
x |
x |
||
Ulrik Astrup Arnesen |
NTNUI |
x |
x |
x |
||
Sander Arntzen |
NTNUI |
x |
x |
x |
||
Jørgen Baklid |
NTNUI |
x |
x |
x |
x |
|
Marius Pytten |
NTNUI |
x |
x |
x |
||
Isak Jonsson |
NTNUI |
x |
x |
x |
x |
|
Reserve: |
||||||
|
|
|||||
Anders Vestøl |
NTNUI |