Scheele og Young Vik med helgas andre seier – Jonsson og Takle nye juniorvinnere på dagens sprint!

25.09.2021 Ivar Haugen

Løpsbetonet sprint i Norgescupen fra Kringsjå skole i Oslo.

 

Over: Pia Young Vik på vei mot seier.

 

- Det gikk greit, men i dag var det mye løping og jeg følte meg tung, oppsummerte Oda Scheele like etter målgang på dagens sprint i Norgescupen fra Kringsjå skole i Oslo.


Til tross for noe tun kropp, muligens ikke så rart da det var kort tid og lite restitusjon siden NM-natt, var løperen fra Nydalens SK best i eldste juniorklasse for jenter i dag.

Andre seier på under et døgn, da Oda også var best i nattemørket fra Lillomarka arena på fredagskvelden.

 

Janne Tjørhom Aasheim var nest best i dag, mens Ane Sofie Krogh løp inn til 3. plass.

 

Klubbvenninne Pia Young Vik, i yngste juniorklasse for jenter, kunne ikke være dårligere enn Oda:

 

- Det var et bra løp. Jeg har bare gjort et par småfeil. Jeg var litt tung i beina, og da er det vanskelig å «gå» helt rent teknisk, oppsummerte hun etter sin andre seier på rappen.

 

Vilde Margrethe Sæbbø var nærmest Pia i dag, og Kristin Melby Jacobsen ble nummer 3 i denne klassen.

(fortsetter under bildet)

DSC_0057 (2)-470.jpg

Isak Jonsson vant eldste juniorklasse i dag.

Hos gutta i eldste juniorklasse var det et nytt navn på toppen av listen i dag, men Nydalens SK også her.

Isak Jonsson tok et steg opp fra andreplassen i går:

 

- Det var et stabilt løp. Jeg har ikke gjort noen store feil, sa han nøkternt om løpet som ga seier.

 

En knapp seier, da det bare skilte noen sekunder ned til klubbkamerat Halvor Tørnqvist Halden. Tobias Alstad var 3. mann, med 8 sekunder opp til toppen av pallen.

(fortsetter under bildet)

DSC_0065 (2)-600.jpg

Brage Takle i full fart.


I klassen for de yngste juniorgutta var Brage Takle best i dag.


En fin revansje etter et mindre vellykket løp under NM-natt fredags kveld.

 


- Jeg gjør noen feil underveis, men når det holder til seier må jeg være fornøyd, sa løperen fra Kristiansand OK om sitt løp.

 

Et løp som holdt til seier med snaue halvminuttet ned til Hans Urset. Gårsdagens vinner på natten, Sander Tonjer Fingarsen, ble nummer 3.

 

I morgen avsluttes Norgescupen med mellomdistanse fra Lillomarka arena.

 

 

Fullstendige resultater


Resultater:


Herrer senior:

 

H21

4 040 m, 33 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Karl Fremstad

Tyrving IL

14.38

 

3.37

2

Audun Heimdal

NTNUI

14.59

+0.21

3.42

3

Emil Ahlbäck

Fossum IF

15.10

+0.32

3.45

4

Oskar Størmer

NTNUI

15.19

+0.41

3.47

5

Niels Christian Hellerud

Halden SK

15.28

+0.50

3.49

6

Anders Haga

Nydalens SK

15.33

+0.55

3.50

7

Sergey Popov

NTNUI

15.42

+1.04

3.53

8

Hans Petter Mathisen

NTNUI

15.43

+1.05

3.53

9

Erling Hjermstad

NTNUI

16.06

+1.28

3.59

10

Anders Haugskott

OL Trollelg

16.12

+1.34

4.00


Damer senior:

D 21

3 270 m, 23 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Tilda Johansson

Bækkelagets SK

13.53

 

4.14

2

Victoria Hæstad Bjørnstad

Fossum IF

14.08

+0.15

4.19

3

Helena Karlsson

Nydalens SK

14.35

+0.42

4.27

4

Ingrid Lundanes

NTNUI

14.59

+1.06

4.34

5

Tone Bergerud Lye

Nydalens SK

15.01

+1.08

4.35

6

Anne Johanne Lind Nørbech

Nydalens SK

15.02

+1.09

4.35

6

Idun Kristine Felde Olaussen

Halden SK

15.02

+1.09

4.35

8

Ane Dyrkorn

NTNUI

15.09

+1.16

4.37

9

Åsne Skram Trømborg

Bækkelagets SK

15.10

+1.17

4.38

10

Lone Brochmann

Nydalens SK

15.17

+1.24

4.40

 

Damer yngre junior:

D17-18

3 030 m, 44 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Pia Young Vik

Nydalens SK

12.54

 

4.15

2

Vilde Margrethe Sæbbø

Sandnes IL (Rogaland)

13.24

+0.30

4.25

3

Kristin Melby Jacobsen

Lardal OL

13.34

+0.40

4.28

4

Alva Marika Niklasson

Nydalens SK

13.36

+0.42

4.29

5

Une Holtermann

Porsgrunn OL

13.58

+1.04

4.36

6

Gjendine Gjelstad Rebård

Sandefjord OK

14.02

+1.08

4.37

 

Herrer yngre junior:

H 17-18

3 700 m, 41 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Brage Takle

Kristiansand OK

14.14

 

3.50

2

Hans Urset

IL BUL-Tromsø

14.43

+0.29

3.58

3

Sander Tonjer Fingarsen

Elverum OK

14.52

+0.38

4.01

4

Martin Nøkleby Melling

Ringerike OL

14.53

+0.39

4.01

5

Iver Dalsaune Thun

Freidig

15.22

+1.08

4.09

6

Teodor Mo Hjelseth

Nydalens SK

15.23

+1.09

4.09


Damer eldre junior:

D19-20

3 030 m, 14 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Oda Scheele

Nydalens SK

13.08

 

4.20

2

Janne Tjørhom Aasheim

Nydalens SK

13.31

+0.23

4.27

3

Ane Sofie Krogh

NTNUI

13.51

+0.43

4.34

4

Karen Hoel Jomaas

Fossum IF

14.14

+1.06

4.41

5

Sara Nystrøm Olsen

Stavanger Orienteringsklubb

14.19

+1.11

4.43

6

Christiane Ruud Bøckman

NTNUI

14.41

+1.33

4.50


Herrer eldre junior:

H 19-20

3 700 m, 20 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Isak Jonsson

Nydalens SK

13.37

 

3.40

2

Halvor Tørnqvist Halden

Nydalens SK

13.44

+0.07

3.42

3

Tobias Alstad

Frol IL

13.45

+0.08

3.42

4

Clemens Sundby Øxnevad

NTNUI

13.52

+0.15

3.44

5

Simen Spets Storhov

Freidig

14.03

+0.26

3.47

6

Sigurd Paulsen Vie

NTNUI

14.19

+0.42

3.52