Scheele og Young Vik med helgas andre seier – Jonsson og Takle nye juniorvinnere på dagens sprint!
Løpsbetonet sprint i Norgescupen fra Kringsjå skole i Oslo.
Over: Pia Young Vik på vei mot seier.
- Det gikk greit, men i dag var det mye løping og jeg følte meg tung, oppsummerte Oda Scheele like etter målgang på dagens sprint i Norgescupen fra Kringsjå skole i Oslo.
Til tross for noe tun kropp, muligens ikke så rart da det var kort tid og lite restitusjon siden NM-natt, var løperen fra Nydalens SK best i eldste juniorklasse for jenter i dag.
Andre seier på under et døgn, da Oda også var best i nattemørket fra Lillomarka arena på fredagskvelden.
Janne Tjørhom Aasheim var nest best i dag, mens Ane Sofie Krogh løp inn til 3. plass.
Klubbvenninne Pia Young Vik, i yngste juniorklasse for jenter, kunne ikke være dårligere enn Oda:
- Det var et bra løp. Jeg har bare gjort et par småfeil. Jeg var litt tung i beina, og da er det vanskelig å «gå» helt rent teknisk, oppsummerte hun etter sin andre seier på rappen.
Vilde Margrethe Sæbbø var nærmest Pia i dag, og Kristin Melby Jacobsen ble nummer 3 i denne klassen.
(fortsetter under bildet)
Isak Jonsson vant eldste juniorklasse i dag.
Hos gutta i eldste juniorklasse var det et nytt navn på toppen av listen i dag, men Nydalens SK også her.
Isak Jonsson tok et steg opp fra andreplassen i går:
- Det var et stabilt løp. Jeg har ikke gjort noen store feil, sa han nøkternt om løpet som ga seier.
En knapp seier, da det bare skilte noen sekunder ned til klubbkamerat Halvor Tørnqvist Halden. Tobias Alstad var 3. mann, med 8 sekunder opp til toppen av pallen.
(fortsetter under bildet)
Brage Takle i full fart.
I klassen for de yngste juniorgutta var Brage Takle best i dag.
En fin revansje etter et mindre vellykket løp under NM-natt fredags kveld.
- Jeg gjør noen feil underveis, men når det holder til seier må jeg være fornøyd, sa løperen fra Kristiansand OK om sitt løp.
Et løp som holdt til seier med snaue halvminuttet ned til Hans Urset. Gårsdagens vinner på natten, Sander Tonjer Fingarsen, ble nummer 3.
I morgen avsluttes Norgescupen med mellomdistanse fra Lillomarka arena.
Resultater:
Herrer senior:
H21
4 040 m, 33 startende deltakere
Plass |
Navn |
Organisasjon |
Tid |
Diff |
Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 |
Karl Fremstad |
14.38 |
3.37 |
||
2 |
Audun Heimdal |
14.59 |
+0.21 |
3.42 |
|
3 |
Emil Ahlbäck |
15.10 |
+0.32 |
3.45 |
|
4 |
Oskar Størmer |
15.19 |
+0.41 |
3.47 |
|
5 |
Niels Christian Hellerud |
15.28 |
+0.50 |
3.49 |
|
6 |
Anders Haga |
15.33 |
+0.55 |
3.50 |
|
7 |
Sergey Popov |
15.42 |
+1.04 |
3.53 |
|
8 |
Hans Petter Mathisen |
15.43 |
+1.05 |
3.53 |
|
9 |
Erling Hjermstad |
16.06 |
+1.28 |
3.59 |
|
10 |
Anders Haugskott |
16.12 |
+1.34 |
4.00 |
Damer senior:
D 21
3 270 m, 23 startende deltakere
Plass |
Navn |
Organisasjon |
Tid |
Diff |
Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 |
Tilda Johansson |
13.53 |
4.14 |
||
2 |
Victoria Hæstad Bjørnstad |
14.08 |
+0.15 |
4.19 |
|
3 |
Helena Karlsson |
14.35 |
+0.42 |
4.27 |
|
4 |
Ingrid Lundanes |
14.59 |
+1.06 |
4.34 |
|
5 |
Tone Bergerud Lye |
15.01 |
+1.08 |
4.35 |
|
6 |
Anne Johanne Lind Nørbech |
15.02 |
+1.09 |
4.35 |
|
6 |
Idun Kristine Felde Olaussen |
15.02 |
+1.09 |
4.35 |
|
8 |
Ane Dyrkorn |
15.09 |
+1.16 |
4.37 |
|
9 |
Åsne Skram Trømborg |
15.10 |
+1.17 |
4.38 |
|
10 |
Lone Brochmann |
15.17 |
+1.24 |
4.40 |
Damer yngre junior:
D17-18
3 030 m, 44 startende deltakere
Plass |
Navn |
Organisasjon |
Tid |
Diff |
Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 |
Pia Young Vik |
12.54 |
4.15 |
||
2 |
Vilde Margrethe Sæbbø |
13.24 |
+0.30 |
4.25 |
|
3 |
Kristin Melby Jacobsen |
13.34 |
+0.40 |
4.28 |
|
4 |
Alva Marika Niklasson |
13.36 |
+0.42 |
4.29 |
|
5 |
Une Holtermann |
13.58 |
+1.04 |
4.36 |
|
6 |
Gjendine Gjelstad Rebård |
14.02 |
+1.08 |
4.37 |
Herrer yngre junior:
H 17-18
3 700 m, 41 startende deltakere
Plass |
Navn |
Organisasjon |
Tid |
Diff |
Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 |
Brage Takle |
14.14 |
3.50 |
||
2 |
Hans Urset |
14.43 |
+0.29 |
3.58 |
|
3 |
Sander Tonjer Fingarsen |
14.52 |
+0.38 |
4.01 |
|
4 |
Martin Nøkleby Melling |
14.53 |
+0.39 |
4.01 |
|
5 |
Iver Dalsaune Thun |
15.22 |
+1.08 |
4.09 |
|
6 |
Teodor Mo Hjelseth |
15.23 |
+1.09 |
4.09 |
Damer eldre junior:
D19-20
3 030 m, 14 startende deltakere
Plass |
Navn |
Organisasjon |
Tid |
Diff |
Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 |
Oda Scheele |
13.08 |
4.20 |
||
2 |
Janne Tjørhom Aasheim |
13.31 |
+0.23 |
4.27 |
|
3 |
Ane Sofie Krogh |
13.51 |
+0.43 |
4.34 |
|
4 |
Karen Hoel Jomaas |
14.14 |
+1.06 |
4.41 |
|
5 |
Sara Nystrøm Olsen |
14.19 |
+1.11 |
4.43 |
|
6 |
Christiane Ruud Bøckman |
14.41 |
+1.33 |
4.50 |
Herrer eldre junior:
H 19-20
3 700 m, 20 startende deltakere
Plass |
Navn |
Organisasjon |
Tid |
Diff |
Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 |
Isak Jonsson |
13.37 |
3.40 |
||
2 |
Halvor Tørnqvist Halden |
13.44 |
+0.07 |
3.42 |
|
3 |
Tobias Alstad |
13.45 |
+0.08 |
3.42 |
|
4 |
Clemens Sundby Øxnevad |
13.52 |
+0.15 |
3.44 |
|
5 |
Simen Spets Storhov |
14.03 |
+0.26 |
3.47 |
|
6 |
Sigurd Paulsen Vie |
14.19 |
+0.42 |
3.52 |