Samboerparet Olaussen og Steiwer til topps under O-festivalen

23.06.2018 Ivar Haugen

Best på dagens langdistanse fra Skytterkollen i Bærum.

 

 

Seiersgest fra Gaute Hallan Steiwer i det han passerer målstreken.

 

- Fysisk fungerte det veldig bra, men jeg har gått på to litt større bommer underveis. Uansett er det veldig moro å vinne, sa Kamilla Olaussen med et smil etter dagens seier under langdistansen på O-festivalen fra Skytterkollen i Bærum.

Etter mye og mange skadeproblemer var Olaussen i dag ute på et tidlig startnummer, og satte standarden før resten av landslagsløperne gikk ut i slutten av startfeltet.

Det viste seg at i dag måtte både Marianne Andersen og Andrine Benjaminsen – som ble nummer 2 og 3 – strekke våpen i kamp mot teknikeren fra Fredrikstad SK.

(fortsetter under bildet)

unnamed file

Kamilla Olaussen på vei mot seier i dag.

 

Når da også samboer, og ny Fredrikstad SK løper for sesongen, Gaute Hallan Steiwer også løper inn til seier, blir det en god dag for Fredrikstad SK og Olaussen-Steiwer:

- Det var godt å slå tilbake etter EM, og nå sist Jukola, smilte Steiwer og la til at gjennomkjøringen under nevnte Jukola faktisk var nødvendig med tanke på dagens konkurranse.

- Det er veldig moro å vinne når det er såpass tett, fortsetter karen som var 12 små sekunder foran Yngve Skogstad.

Tredjemann i dag, veteranen Anders Nordberg, «gikk tidlig i feltet», og kommenterte like etter målgang at løpet var bra, men ikke godt nok til seier.

God løping og ditto vurderingsevne fra Nydalens SK sin løpende trener.

Men dagens navn var samboerparet Olaussen-Steiwer, som har valgt 2020 som årstall for bryllup.

- Orienteringen er det viktigste nå, og det er mye moro fremover. Da passer 2020 best, forklarer Olaussen og tenker da på både VM 2018 og ikke minst hjemme-VM i 2019.

Først av alt kommer mellomdistanse fra samme arena i morgen, en distanse hvor Steiwer kan viste til junior-VM gull:

- Jeg er blitt kalt for «mellomdistansespesialist», og jeg skal ta utfordringen i morgen. Jeg går for ny seier da, smilte karen som kan ta med seg den gode følelsen fra dagens seier inn i forberedelsene mot morgendagens konkurranse.

 

Juniorklassene i dag ble vunnet av Einar Melsom, Victoria Hæstad Bjørnstad, Marius Aurebekk og Aurora Gjølsjø.   

 

 

Resultater:

Herrer senior:

1

(99)

Steiwer, Gaute Hallan

Fredrikstad SK

01:21:57

 

 

2

(84)

Skogstad, Yngve

Frol IL

01:22:09

+00:12

 

3

(53)

Nordberg, Anders

Nydalens SK

01:23:16

+01:19

 

4

(100)

Dæhli, Magne

Halden SK

01:24:27

+02:30

 

5

(93)

Indgaard, Jo Forseth

Frol IL

01:25:20

+03:23

 

6

(97)

Aukrust Osmoen, Jon

Nydalens SK

01:26:11

+04:14

 

7

(82)

Lundanes, Ivar

IL Tyrving

01:26:35

+04:38

 

8

(90)

Bråten, Vetle Ruud

Raumar Orientering

01:27:17

+05:20

 

8

(16)

Omdal, Hans Gunnar

IL Vindbjart

01:27:17

+05:20

 

10

(98)

Westergård, Håkon Jarvis

Varegg Fleridrett

01:28:36

+06:39

 

 

Damer senior:

1

(341)

Olaussen, Kamilla

Fredrikstad SK

01:08:21

 

 

2

(379)

Andersen, Marianne

Kristiansand OK

01:09:23

+01:02

 

3

(378)

Benjaminsen, Andrine

Lillomarka OL

01:10:04

+01:43

 

4

(368)

Steiwer, Kine Hallan

Halden SK

01:11:38

+03:17

 

5

(363)

Johansson, Emma

Emblem IL

01:11:40

+03:19

 

6

(369)

Olaussen, Marie

Fredrikstad SK

01:12:05

+03:44

 

7

(376)

Hornik, Aleksandra

Paimion Rasti

01:13:38

+05:17

 

8

(356)

Lundanes, Ingrid

NTNUI

01:14:56

+06:35

 

9

(348)

Ulvestad, Siri

Nydalens SK

01:15:49

+07:28

 

10

(367)

Haverstad, Maren Jansson

NTNUI

01:16:11

+07:50

 

 

Herrer eldre junior:

1

(153)

Melsom, Einar

Fossum IF

01:05:28

 

 

2

(156)

Breivik, Eirik Langedal

Nydalens SK

01:06:50

+01:22

 

3

(152)

Haga, Anders

Raumar Orientering

01:07:32

+02:04

 

4

(154)

Fosser, Kasper

Heming Orientering

01:07:46

+02:18

 

5

(151)

Daland, Sebastian

Kristiansand OK

01:09:46

+04:18

 

6

(150)

Liland, Lukas

Nydalens SK

01:11:47

+06:19

 

 

Damer eldre junior:

1

(447)

Bjørnstad, Victoria Hæstad

Fossum IF

56:26

 

 

2

(440)

Farnes Hennum, Tilla

Asker Skiklubb

56:50

+00:24

 

3

(450)

Strand, Synne

Asker Skiklubb

58:40

+02:14

 

4

(445)

Sandstad, Malin

Freidig

59:26

+03:00

 

5

(444)

Dyrkorn, Ane

Eiker OL

01:01:58

+05:32

 

6

(426)

Ingesen, Rikke Blakkestad

Fredrikstad SK

01:08:01

+11:35

 

 

Herrer yngre junior:

1

(280)

Aurebekk, Marius

Kristiansand OK

56:46

 

 

2

(283)

Hellerud, Niels Christian

Halden SK

57:27

+00:41

 

3

(279)

Eidsmo, Mats

Freidig

58:49

+02:03

 

4

(278)

Arntzen, Sander

Asker Skiklubb

01:00:41

+03:55

 

5

(277)

Brekke, Jens Johan

Lillomarka OL

01:02:56

+06:10

 

6

(272)

Kittilsen, Vegard

Freidig

01:04:39

+07:53

 


Damer yngre junior:

1

(572)

Gjølsjø, Aurora

OK Moss

54:18

 

 

2

(542)

Källvik-Leufvén, Johanna

Åmåls OK

55:44

+01:26

 

3

(579)

Katla, Pernille

Fossum IF

55:59

+01:41

 

4

(576)

Bjørlo, Hedda Raadal

Halden SK

57:41

+03:23

 

5

(574)

Hanssen, Lene Berg

Byåsen IL

58:41

+04:23

 

5

(570)

Krogh, Ane Sofie

Oppsal Orientering

58:41

+04:23