Roll Mosland på 3. plass under langdistansen på ungdoms-EM!

02.07.2022 Pressemelding

«Tøft og langt for løperne i sommervarmen!»

 

Over: Ingeborg Roll Mosland hadde gleden av å ta steget opp på pallen etter dagens løp.

 

- Vi er fornøyde med dagen, sier Jonas Juveli etter dagens langdistanse på ungdoms-EM (EYOC) i ungarske Salgótarján.

Laglederen for de norske løperne fikk se Ingeborg Roll Mosland løpe inn til 3. plass i sommervarmen.

- Det har vært tøft for løperne i dag, spesielt på de åpne områdene er det «klamt». I skogen er det litt mer behagelig.


Men nevnte Roll Mosland fra Oppsal taklet dette bra, og fikk med seg bronse i sin debut i den norske landslagsdrakten:

- Alle de norske damene har løpt bra, med ekstra pluss i margen for Ingeborg (Roll Mosland). En pallplass er utrolig bra.

Bare svenske Alma Svennerud og Eeva Liina Ojanaho var bedre enn den norske jenta i dag, i tillegg fulgte Elisa Gotsch Iversen og Anna Taksdal omm med 11.- og 13. plass.

Dessverre ble Heidi Kristina Sebjørnsen disket etter at hun glemte p stemple på drikkeposten.

(fortsetter under bildet)

2022_EYOC_lang_Pfilip_Lehamann_Romøren_lang (2)-600.jpg

Philip Lehmann Romøren passerer arena på vei mot 6. plass.


I herreklassen var Philip Lehmann Romøren best av de norske med 6. plass:

 

- Han er godt fornøyd med sitt løp. For Alfred Bjørnerød ble det dessverre en litt større bom etter passering arena.

Dermed ble det 11. plass til nevnte Bjørnerød i konkurransen hvor Tadas Dementavicius fra Litauen vant foran tsjekkiske Jiri Donda og danske Hannes Mogensen.

Andreas Myrvold Skovlyst ble 33. mann og Oliver Plassen Brandvol løp i mål som 65. mann i sommervarmen i Ungarn hvor det ble lange vinnertider.

Bare en av gutta – i hele startfeltet – var under timen i dag, mens det i dameklassen var to løpere som kom seg under timen på dagens utfordringer.

 

I morgen kan utfordringene bli vel så store teknisk, men under en sprint skal det være gjort unna på en fjerdedel av de tider vi her prater om:


- Med tanke på varmen er det fint med en sprint i morgen. Vi gleder oss.

 

 

Resultater:

Damer yngre junior:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Alma Svennerud
SWE Sweden

 

 

 

 

 

 

56:45 (1)
+00:00

2

Eeva Liina Ojanaho
FIN Finlannd

 

 

 

 

 

 

58:33 (2)
+01:48

3

Ingeborg Roll Mosland
NOR Norway

 

 

 

 

 

 

61:35 (3)
+04:50

4

Elli Punto
FIN Finlannd

 

 

 

 

 

 

62:25 (4)
+05:40

5

Lea Martanova
CZE Czechia

 

 

 

 

 

 

63:02 (5)
+06:17

6

Lucie Dittrichova
CZE Czechia

 

 

 

 

 

 

63:07 (6)
+06:22

 

Øvrige norske:
 

13

Elisa Gotsch Iversen

NOR Norway

 

 

65:47 (13)

+09:02

15

Anna Taksdal

NOR Norway

 

 

66:27 (15)

+09:42

disk

Heidi Kristina Sebjornsen

NOR Norway

   

felst.

               

 

Herrer yngre junior:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Tadas Dementavicius
LTU Lithuania

 

 

 

 

 

 

57:38 (1)
+00:00

2

Jiri Donda
CZE Czechia

 

 

 

 

 

 

60:37 (2)
+02:59

3

Hannes Mogensen
DEN Denmark

 

 

 

 

 

 

61:40 (3)
+04:02

4

Wilmer Selin
SWE Sweden

 

 

 

 

 

 

62:20 (4)
+04:42

5

Guilhem Verove
FRA France

 

 

 

 

 

 

62:34 (5)
+04:56

6

Philip Lehmann Romoren
NOR Norway

 

 

 

 

 

 

62:54 (6)
+05:16


Øvrige norske:

 

11

Alfred Bjoerneroed

NOR Norway

 

 

64:19 (11)

+06:41

 

33

Andreas Myrvold Skovlyst

NOR Norway

 

 

70:32 (33)

+12:54


 

65

Oliver Plassen Brandvol

NOR Norway

 

 

78:16 (65)

+20:38