Roll Mosland og Bjørnerød med sprintseire på Junior European Cup!

01.10.2022 Norges Orienteringsforbund

Norge med 2 seire under første konkurranse i Tyskland.


Over: Ingeborg Roll Mosland gikk til topps på dagens sprint under Junior European Cup i Tyskland.

 

På dagens innledende sprint under Junior European Cup I tyske Blankenburg gikk Ingeborg Roll Mosland og Alfred Bjørnerød helt til topps i 18-års klassene for henholdsvis damer og herrer.

Førstnevnte var 2 sekunder kjappere enn Seline Sannwald på andreplass, med Michaela Novotna på 3. plass – 8 sekunder bak.

Bjørnerød på sin side hadde 7 sekunder ned til andremann, Jan Strycek. Guilhem Verove – på 3. plass – var snaue halvminuttet bak den fotrappe unggutten som løper for OK Moss.

Elisa Götsch Iversen løp inn til 6. plass i damer 18 år, med 20-tallet sekunder opp til landslagskollega Ingeborg Roll Mosland – på toppen av pallen.

I eldste juniorklasse for herrer var det Nathan Marchand – fra Frankrike – som gikk til topps, her var det ingen norske løpere i toppen.

Mari Eidsmo løp inn til 11. plass i eldste juniorklasse for damer, med snaue minuttet opp til sveitsiske Sanna Hotz – som var best i denne klassen.

I morgen venter langdistanse for juniorene i Tyskland, før Junior European Cup avsluttes med stafetter på mandag.

 

Resultater:

Herrer yngre junior:

 

 

 

 

 

 

 

1

Alfred Bjørnerød

NOR Norway

 

14:14 (1)

+00:00

2

Jan Strycek

CZE Czech Republic

 

14:21 (2)

+00:07

3

Guilhem Verove

FRA France

 

14:40 (3)

+00:26

4

Elia Gartmann

SUI Switzerland

 

14:50 (4)

+00:36

5

Elia Ren

SUI Switzerland

 

14:52 (5)

+00:38

6

Joel Golsäter

SWE Sweden

 

15:02 (6)

+00:48


Damer yngre junior:
 

 

 

 

 

 

 

1

Ingeborg Roll Mosland

NOR Norway

 

14:54 (1)

+00:00

2

Seline Sannwald

SUI Switzerland

 

14:56 (2)

+00:02

3

Michaela Novotna

CZE Czech Republic

 

15:02 (3)

+00:08

4

Rosa Bieri

SUI Switzerland

 

15:10 (4)

+00:16

5

Annabelle Delenne

FRA France

 

15:14 (5)

+00:20

6

Elisa Götsch Iversen

NOR Norway

 

15:18 (6)

+00:24


Øvrige norske:

 

11

Mari Eidsmo

NOR Norway

Women 20

 

15:16 (11)

+00:58

12

Marie Kravdal

NOR Norway

Women 18

 

15:54 (12)

+01:00

14

Iver Dalsaune Thun

NOR Norway

Men 18

 

15:31 (14)

+01:17

21

Heidi Kristina Sebjørnsen

NOR Norway

Women 18

 

16:12 (21)

+01:18

22

Marius Bakke

NOR Norway

Men 20

 

16:05 (22)

+01:38

23

Kristine Kravdal

NOR Norway

Women 20

 

16:55 (23)

+02:37

24

Kasper Bakken Ulseth

NOR Norway

Men 20

 

16:13 (24)

+01:46

25

Tina Kalleson

NOR Norway

Women 20

 

17:12 (25)

+02:54

27

Ingrid Lamark

NOR Norway

Women 20

 

17:25 (27)

+03:07

30

Ragnhild Mathea Helmersen

NOR Norway

Women 20

 

17:49 (30)

+03:31

31

Mathea Spets Storhov

NOR Norway

Women 18

 

16:56 (31)

+02:02

33

Anna Taksdal

NOR Norway

Women 18

 

17:06 (33)

+02:12

34

Sondre Ytterbø

NOR Norway

Men 20

 

16:38 (34)

+02:11

38

Kristoffer Strøm Wik

NOR Norway

Men 18

 

16:32 (38)

+02:18

40

Ole Gunnar Klepp Madslien

NOR Norway

Men 18

 

16:40 (40)

+02:26

41

Martin Nøkleby Melling

NOR Norway

Men 18

 

16:47 (41)

+02:33

41

Erlend Aune

NOR Norway

Men 20

 

21:14 (41)

+06:47

45

Nils Anders Niklasson

NOR Norway

Men 18

 

16:59 (45)

+02:45

 

Heidi Kristina Sebjørnsen

NOR Norway

Women 18

 

   

disk

Birk Felland Sætnan

NOR Norway

Men 20

 

felst.

 

disk

Vetle Grønvik Ekra

NOR Norway

Men 20

 

felst.

 

disk

Sara Nystrøm Olsen

NOR Norway

Women 20

 

felst.