Olai rakte tunge til verdenseliten!
Stensland Lillevold og Victoria Hæstad Bjørnstad best under sløyfene på Bergen Sprint Camp!
Olai Stensland Lillevold - hadde tunga rett i munnen i orienteringen. Men samtidig var det en nesestyver for "verdensløperne" at han kunne vise dem ryggen etter fem kjappe runder med sprintorientering i ettermiddag. Foto: Jonatan Rosengren Drake/Bergen Sprint Camp
Urb-o sløyfene som ble gjennomført i ettermiddag under Bergen Sprint Camp er på en måte «signaturøvelsen» i Sprint Campen.
Øvelsen har sitt utspring fra Jan Kocbach sin tid som trener i arrangørklubben Varegg, og konseptet innebærer at en løper fem sløyfer a 5 – 7 minutters varighet – hvor en får poeng på hver sløyfe i forhold til plassering.
Med disse premissene var det i dag verdenseliten som skulle ut i konseptet, men det var ikke de mest meritterte som lyktes best i sløyfer og poengsanking i smale trapper og ditto smug i Sandviken.
Tre bestetider på enkeltsløyfer til Jonas Leandersson – som også har flest VM-gull i startfeltet – all ære, men med en sløyfeseier og jevn løping var det Olai Stensland Lillevold som samlet flest poeng i herreklassen.
NTNUI-løperen som er oppvokst i Ski og foredlet o-teknisk i Fossum, var drøye 300 poeng foran nevnte Leandersson, med sprintspesialist Karl Fremstad som 3. mann.
Hos damene var det den fotrappe junioren Victoria Hæstad Bjørnstad som var best sammenlagt. To sløyfeseire og eller jevn løping ga Fossum-løperen topplasseringen foran tidligere klubbvenninne Sigrid Alexandersen.
Alexandersen hadde også to sløyfeseire, mens 3. kvinne – sammenlagtleder Kristne Fjellanger – sto for den siste sløyfeseieren under ettermiddagens Urb-o.
Dermed måtte også Fjellanger se seg slått for første gang denne sprinthelgen i Bergen.
Men både Fjellanger og Øystein Kvaal Østerbø – som begge var ubeseiret ved inngangen til Urb-o konkurransen i ettermiddag – leder sammenlagt.
Dette er nå imidlertid bare av akademisk interesse da sammenlagtseieren i hele Bergen Sprint Camp avgjøres i puljestart blant de seks beste sammenlagt etter 3 av 4 konkurranser.
Altså vinneren av morgendagens A-finale vil også vinne sammenlagt.
I A-finalene i moren finner vi på damesiden Kristine Fjellanger, Sigrid Alexandersen, Galina Vinogradova, Ingeborg Eide, Anne Johanne Lind Nørbech og Laura Robertson.
Hos herrene er det Øystein Kvaal Østerbø, Jonas Leandersson, Frederic Tranchand, Dag Blandkjenn, Olai Stensland Lillevold og Karl Fremstad.
Resultater Urb-o:
Fullstendige resultater finner du: her
Herrer
Plass |
Navn |
Poeng totalt |
Løype A |
Løype B |
Løype C |
Løype D |
Løype E |
1. |
Lillevold, Olai Stensland |
4350 |
4:44 (7) |
3:05 (6) |
3:23 (2) |
4:10 (2) |
4:14 (1) |
2. |
Leandersson, Jonas |
4020 |
4:30 (1) |
2:52 (1) |
3:17 (1) |
4:12 (6) |
4:43 (23) |
3. |
Fremstad, Karl |
3825 |
4:48 (9) |
3:10 (15) |
3:24 (3) |
4:08 (1) |
4:20 (3) |
4. |
Kjærner-Semb, Markus |
3800 |
4:34 (2) |
3:05 (6) |
3:26 (7) |
4:19 (14) |
4:17 (2) |
5. |
McNulty, Henry |
3525 |
4:52 (13) |
3:01 (3) |
3:24 (3) |
4:21 (16) |
4:22 (4) |
Damer
Plass |
Navn |
Poeng totalt |
Løype A |
Løype B |
Løype C |
Løype D |
Løype E |
1. |
Bjørnstad, Victoria Hæstad |
4700 |
5:25 (1) |
3:33 (1) |
4:00 (2) |
4:56 (2) |
5:25 (5) |
2. |
Alexandersen, Sigrid |
4350 |
5:49 (4) |
3:46 (10) |
3:52 (1) |
4:51 (1) |
5:16 (2) |
3. |
Fjellanger, Kristine |
4350 |
5:45 (3) |
3:43 (6) |
4:04 (4) |
5:01 (4) |
5:10 (1) |
4. |
Robertson, Laura |
4000 |
5:50 (6) |
3:37 (3) |
4:02 (3) |
5:17 (7) |
5:31 (6) |
5. |
Ward, Charlotte |
3975 |
5:53 (7) |
3:35 (2) |
4:25 (11) |
4:59 (3) |
5:20 (3) |
Sammenlagtresultater før finale finner du: her
Sammenlagtresultater:
Damer
1. |
Kristine Fjellanger |
Varegg Fleridrett |
14125 poeng |
5000 poeng |
5000 poeng |
4125 poeng |
2. |
Sigrid Alexandersen |
NTNUI |
12425 poeng |
4125 poeng |
3800 poeng |
4500 poeng |
3. |
Galina Vinogradova |
Russian National Team |
11850 poeng |
4500 poeng |
4500 poeng |
2850 poeng |
4. |
Ingeborg Eide |
Byåsen IL |
9900 poeng |
3300 poeng |
3550 poeng |
3050 poeng |
5. |
Anne Johanne Lind Nørbech |
Nydalens SK |
9825 poeng |
3800 poeng |
4125 poeng |
1900 poeng |
6. |
Laura Robertson |
Rajamaen Rykmentti |
9650 poeng |
3550 poeng |
2300 poeng |
3800 poeng |
Herrer
1. |
Øystein Kvaal Østerbø |
Bækkelagets SK |
12850 poeng |
5000 poeng |
5000 poeng |
2850 poeng |
2. |
Jonas Leandersson |
Södertälje-Nykvarn Orientering |
11850 poeng |
2850 poeng |
4500 poeng |
4500 poeng |
3. |
Frederic Tranchand |
Paimion Rasti |
11675 poeng |
4500 poeng |
4125 poeng |
3050 poeng |
4. |
Dag Blandkjenn |
Kristiansand OK |
10575 poeng |
4125 poeng |
3800 poeng |
2650 poeng |
5. |
Olai Stensland Lillevold |
NTNUI |
9405 poeng |
3050 poeng |
1355 poeng |
5000 poeng |
6. |
Karl Fremstad |
IL Tyrving |
9120 poeng |
3800 poeng |
1195 poeng |
4125 poeng |