Nydalens SK best i begge juniorklassene for damer under Norgescupen!

19.09.2020 Ivar Haugen

Tjørhom Aasheim og Young Vik til topps i Bergen.

 

 

Over: Janne Tjørhom Aasheim vant eldste juniorklasse for damer i dag.

Under: Pia Young Vik på vei mot seier i yngste juniorklasse for damer i dag.

DSC_0265 (2)-470.jpg

 

- Jeg har bare bommet et lite halvminutt, ellers var det et godt løp, sa Janna Tjørhom Aasheim etter sitt løp i dag.

 

Jenta som er orienteringsfostret i Ganddal har flyttet til Oslo for studier, og gjorde i dag sin første opptreden i drakten til Nydalens SK.

En debut i burgunder og hvit som må sies å være helt upåklagelig, da hun – etter 4 andreplasser på rad i Norgescupen – gikk helt til topps i eldste juniorklasse for damer i dag.

 

Jenny Baklid var snau minuttet bak – på andreplass. Aurora Gjølsjø  - på 3. plass - var nesten 2 minutter bak.
 

I yngste juniorklasse for damer var det også Nydalens SK på toppen av resultatlisten.

 

- Jeg har bare noen små svinger underveis, men ingen store bommer. Jeg har kanskje bommet ett minutt til sammen, sa hun spørrende etter målgang.

 

Men når det gjaldt topplasseringen i dag, var det ingen spørsmål om saken.

 

Ungjenta fra Nydalens SK var i en klasse for seg, og vant nesten 2 minutter foran Netta Bar Nathan, Oda Scheele var 3. jente i dag.

 

Med det løp hun seg muligens inn på førstelaget til Nydalens SK under morgendagens junior-NM stafett fra samme arena.

 

Juniorklassene for herrer er i en annen kohort enn jentene, og gjør unna sin Norgescup mellomdistanse tidlig ettermiddag.

 

Resultater:

Damer eldre junior:

1

(424)

Aasheim, Janne Tjørhom

Nydalens SK

30:23

 

 

2

(419)

Baklid, Jenny

NTNUI

31:16

+00:53

 

3

(421)

Gjølsjø, Aurora

NTNUI

32:21

+01:58

 

4

(423)

Hanssen, Lene Berg

Byåsen IL

32:39

+02:16

 

5

(426)

Bjørlo, Hedda Raadal

NTNUI

32:42

+02:19

 

6

(418)

Krogh, Ane Sofie

Oppsal Orientering

33:27

+03:04

 

 

Damer yngre junior:

1

(552)

Vik, Pia Young

Nydalens SK

23:56

 

 

2

(560)

Bar-Nathan, Netta

Lillomarka OL

25:44

+01:48

 

3

(554)

Scheele, Oda

Nydalens SK

25:51

+01:55

 

4

(557)

Melby Jacobsen, Kristin

Lardal OL

26:16

+02:20

 

5

(536)

Niklasson, Alva Marika

Nydalens SK

26:22

+02:26

 

6

(558)

Haavengen, Åsne

Kongsberg OL

27:10

+03:14