Norges lag til VM i Østfold i august!

09.07.2019 Norges Orienteringsforbund

11 løpere får representere Norge under hjemme-VM.

 

Olav Lundanes er selvskreven på det norske laget til VM i Østfold i august.

 

 

Etter VM-granskningsløp 5.- og 7. juli og basert på de uttakskriterier som gjelder, har Norges Orienteringsforbund, ved landslagssjef Jørgen Rostrup, tatt ut laget til VM på hjemmebane fra 12.- 17. august.


 

- Det norske laget skal alltid være med og prege mesterskapene, og det innebærer at vi skal kjempe om medaljene på alle distanser under dette VM i Norge, sier landslagssjef Jørgen Rostrup.

 

Den siste del av ferden dit starter med VM-samling for de VM-uttatte løperne i Østfold fra 15. – 22. juli.

 

Med bakgrunn i at Olav Lundanes og Eskil Kinneberg er regjerende verdensmestre, og har personlige plasser, på henholdsvis lang- og mellomdistansen – er det 4 norske løpere på de nevnte distansene, ellers er det 3 løpere per distanse.

 

Hjemmesiden til mesterskapet

 

 

Program VM 2019:

Tirsdag 13. august: Knatterudfjellet, Sarpsborg
Mellomdistanse kvalifisering
Start damer/herrer 10.00. Siste målgang 12.30


Onsdag 14. august: Mørk, Spydeberg
Langdistanse
Start herrer 10.30 - 14.20. Siste målgang 16.00
Start damer 13.30 - 16.50. Siste målgang 18.10


Fredag 16. august: Mørk, Spydeberg
Mellomdistanse finale
Start damer 13.30 - 15.15. Siste målgang 15.50
Start herrer 15.45 - 17.35. Siste målgang 18.10

Lørdag 17. August: Mørk, Spydeberg
Stafett
Start damer 16.20. Målgang 18.05
Start herrer 18.30. Målgang 20.15

 

Norges lag til VM på hjemmebane 12. – 17. august:

Damer langdistanse:
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Kamilla Olaussen, Fredrikstad SK
Marianne Andersen, Fredrikstad SK  

Reserver:
1. Anne M. Hausken Nordberg, Nydalens SK
2. Ingeborg Eide, Byåsen IL

Herrer langdistanse:
Jon Aukrust Osmoen, Nydalens SK
Kasper Fosser, Heming Orientering
Olav Lundanes, Halden SK (regjerende verdensmester)
Magne Dæhli, Halden SK  

Reserver:
1. Torgeir Nørbech, Tyrving IL 
2. Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK

Damer mellomdistanse:  
Anne M. Hausken Nordberg, Nydalens SK
Kamilla Olaussen, Fredrikstad SK
Marianne Andersen, Fredrikstad SK  

Reserver:
1. Silje Ekroll Jahren, Nydalens SK
2. Ingeborg Eide, Byåsen IL  

Herrer mellomdistanse:   
Eskil Kinneberg, IFK Göteborg (regjerende verdensmester)
Magne Dæhli, Halden SK
Olav Lundanes, Halden SK
Paul Sirum, Frol IL

Reserver:
1. Yngve Skogstad, Frol IL  
2. Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK

Stafett damer:  
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Anne M. Hausken Nordberg, Nydalens SK
Kamilla Olaussen, Fredrikstad SK

 Reserver:
1. Marianne Andersen, Fredrikstad SK
2. Silje Ekroll Jahren, Nydalens SK

Stafett herrer:
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK
Olav Lundanes, Halden SK
Magne Dæhli, Halden SK  

Reserver:
1. Paul Sirum, Frol IL
2. Jon Aukrust Osmoen, Nydalens SK