Nordberg og Jansson Haverstad med klare seire på dagens jaktstart!

14.10.2018 Ivar Haugen

Best under krevende orientering på Vardåsen i Asker.

 

Anders Nordberg på vei mot mål som vinner i dag!

 

- Jeg må innrømme det at jeg faktisk kikket meg litt tilbake noen steder, for jeg følte meg ikke helt trygg. Men det var nok mange med litt slitne bein her ute i dag, sa Anders Nordberg og la til at det var veldig fint i terrenget som Asker SK kunne tilby på Vardåsen.

 

Gårsdagens vinner under NM-natt hadde – tross noe tunge bein – god margin ned til andremann, Bjørn Ekeberg, under dagens jaktstart.


Eirik Kampstrup Hovind ble nummer 3.


Det bør da også nevnes at sølvvinner under NM-natt, Olav Lundanes, ikke stilte til start under dagens jaktstart.

(fortsetter under bildet)

unnamed file

Maren Jansson Haverstad på vei mot seier.

 


I dameklassen var forfallet noe større, og bronsevinner fra natten, Maren Jansson Haverstad, var først ut på jaktstarten:


- Ut fra startlisten kunne jeg se at ikke Siri (Ulvestad) kom til å løpe i dag (gullvinner på natt). Og da jeg kom hit fikk jeg vite at ikke Marianne (Andersen) skulle løpe (sølvvinner på natt). Det er selvfølgelig litt synd, kommenterte Jansson Haverstad.

 

Hun gjorde imidlertid det beste ut av utgangspunktet:

 

- Jeg har løpt bra, med god kontroll, oppsummerte jenta fra Lierbygda, og fortsatte:

 

- Helgens resultater – med bronse i går og seier i dag – er jeg veldig godt fornøyd med.

 

Selv ikke et lite overtråkk under gårsdagens NM-natt kunne hindre NTNUI-løperen i å gå til topps foran Marie Olaussen og Karen Oline Kolstad i dag.

 

- Jeg «tapet» godt, så det var ingen problem.

 

Når det gjelder Sport8Norgescupen sammenlagt i seniorklassene er det Andrine Benjaminsen og Jon Aukrust Osmoen som går til topps sammenlagt.

 

Juniorklassene i dag ble vunnet av Kasper Fosser, Victoria Hæstad Bjørnstad, Jenny Baklid, Sander Arntzen.

 

Resultater:

Herrer senior:

1

(1)

Nordberg, Anders

Nydalens SK

01:49:52

 

 

 

2

(2)

Ekeberg, Bjørn

IL Tyrving

01:53:45

+03:53

 

 

3

(5)

Hovind, Eirik Kamstrup

Nydalens SK

01:59:06

+09:14

 

 

4

(8)

Wästlund, Simen Hjalmar

Bækkelagets SK

01:59:07

+09:15

 

 

5

(6)

Cherry, Alan

Nydalens SK

01:59:17

+09:25

 

 

6

(17)

Danielsen, Vegard

Kristiansand OK

02:01:13

+11:21

 

 

7

(4)

Bergset, Isak

Frol IL

02:01:24

+11:32

 

 

8

(7)

Granqvist, Emil

NTNUI

02:01:55

+12:03

 

 

9

(12)

Eijsink, Henrik

Nydalens SK

02:01:59

+12:07

 

 

10

(10)

Mathisen, Hans Petter

Fredrikstad SK

02:03:26

+13:34

 

 

 

Damer senior:

1

(102)

Haverstad, Maren Jansson

NTNUI

01:55:47

 

 

 

2

(103)

Olaussen, Marie

Fredrikstad SK

02:01:55

+06:08

 

 

3

(105)

Kolstad, Karen Oline

NTNUI

02:02:35

+06:48

 

 

4

(108)

Eide, Ingeborg

Byåsen IL

02:07:02

+11:15

 

 

5

(112)

Ulvensøen, Anna

NTNUI

02:09:49

+14:02

 

 

6

(109)

Brochmann, Lone

Bækkelagets SK

02:11:10

+15:23

 

 

7

(107)

Myhre, Ingjerd

Kongsberg OL

02:11:59

+16:12

 

 

8

(110)

Hjermstad, Ragnhild

Fossum IF

02:13:49

+18:02

 

 

9

(115)

Ulvestad, Mariann

Bækkelagets SK

02:14:17

+18:30

 

 

10

(111)

Winsnes Nordhagen, Kaja

Ås-NMBU Orientering

02:19:08

+23:21

 

 

 

Herrer eldre junior:

1

(201)

Fosser, Kasper

Heming Orientering

01:31:04

 

 

 

2

(204)

Breivik, Eirik Langedal

Nydalens SK

01:34:37

+03:33

 

 

3

(202)

Liland, Lukas

Nydalens SK

01:35:01

+03:57

 

 

4

(207)

Baklid, Jørgen

Konnerud IL

01:37:12

+06:08

 

 

5

(206)

Daland, Sebastian

Kristiansand OK

01:37:48

+06:44

 

 

6

(205)

Hjermstad, Erling

Fossum IF

01:38:57

+07:53

 

 

6

(203)

Martinsen, Herman Ryen

Fredrikstad SK

01:38:57

+07:53

 

 

 

Damer eldre junior:

1

(302)

Bjørnstad, Victoria Hæstad

Fossum IF

01:26:03

 

 

 

2

(301)

Dyrkorn, Ane

Eiker OL

01:27:54

+01:51

 

 

3

(303)

Strand, Synne

Asker Skiklubb

01:29:54

+03:51

 

 

4

(304)

Farnes Hennum, Tilla

Asker Skiklubb

01:37:37

+11:34

 

 

5

(308)

Sikkeland, Oda J

IL Tyrving

01:39:05

+13:02

 

 

6

(305)

Eide, Ragnhild

Byåsen IL

01:39:09

+13:06

 

 

 

Herrer yngre junior:

1

(401)

Arntzen, Sander

Asker Skiklubb

01:19:55

 

 

 

2

(402)

Jonsson, Isak

Nydalens SK

01:21:58

+02:03

 

 

3

(404)

Hellerud, Niels Christian

Halden SK

01:25:34

+05:39

 

 

4

(403)

Heimdal, Aslak

Konnerud IL

01:25:56

+06:01

 

 

5

(405)

Eidsmo, Mats

Freidig

01:28:07

+08:12

 

 

6

(407)

Aas, Henrik Fredriksen

Asker Skiklubb

01:28:12

+08:17

 

 

 

Damer yngre junior:

1

(502)

Baklid, Jenny

Konnerud IL

01:20:37

 

 

 

2

(501)

Markussen, Lotte Jauhojärvi

Asker Skiklubb

01:21:32

+00:55

 

 

3

(509)

Kvålsgard, Ingrid G.

Fossum IF

01:27:18

+06:41

 

 

4

(503)

Haavengen, Marlin

Kongsberg OL

01:28:34

+07:57

 

 

5

(507)

Bjørlo, Hedda Raadal

Halden SK

01:29:42

+09:05

 

 

6

(508)

Holo, Åsne Naadland

Fossum IF

01:31:53

+11:16