Niklasson og Bjørnerød nummer 5 og 6 på langdistansen under Junior European Cup!

02.10.2022 Norges Orienteringsforbund

3 norske løpere blant de 10 beste i Tyskland i dag.

Over: Nils Anders Niklasson – her avbildet ved en annen anledning – ble nummer 5 under JEC i dag.
 

Under dagens langdistanse på Junior European Cup (JEC) i tyske Blankeburg, var Nils Anders Niklasson best av de norske løperne med 5. plass i yngste juniorklasse for herrer.

Løperen fra Nydalens SK var drøye to minutter bak Wilmer Selin – fra Sverige – som vant.

Bak Selin – på pallen – kom Joshi Schmid og Hannes Mogensen fra henholdsvis Sveits og Danmark.

Opp dit manglet drøye minuttet for dagens beste norske løper.

Men Niklasson bar bare 7 sekunder foran gårsdagens vinner på sprinten – Alfred Bjørnerød – som ble 6. mann når det i dag var konkurransetid opp mot en time.

Elisa Götsch Iversen, som løp inn til 6. plass på sprinten i yngste juniorklasse for damer i går, var 10. best i denne klassen i dag.

Mari Eidsmo (15), Ingeborg Roll Mosland (17), Marie Kravdal (19), Tina Kalleson (19) og Heidi Kristina Sebjørnsen (20) løp seg også inn blant de 20 beste på dagens langdistanse.

 

Årets JEC i Tyskland avsluttes med stafetter i morgen.
 

Resultater:

Herrer 18:

 

#

Namn / Klubb

 

 

 

 

Mål

1

Wilmer Selin
Sweden

 

 

 

 

55:11 (1)
+00:00

2

Joschi Schmid
Switzerland

 

 

 

 

55:48 (2)
+00:37

3

Hannes Mogensen
Denmark

 

 

 

 

56:08 (3)
+00:57

4

David Baumberger
Switzerland

 

 

 

 

57:08 (4)
+01:57

5

Nils Anders Niklasson
Norway

 

 

 

 

57:27 (5)
+02:16

6

Alfred Bjørnerød
Norway

 

 

 

 

57:34 (6)
+02:23



Øvrige norske:

 

10

Elisa Götsch Iversen

Norway

Women 18

 

55:15 (10)

+06:01

15

Mari Eidsmo

Norway

Women 20

 

70:33 (15)

+06:50

17

Ingeborg Roll Mosland

Norway

Women 18

 

56:50 (17)

+07:36

19

Marie Kravdal

Norway

Women 18

 

58:07 (19)

+08:53

19

Tina Kalleson

Norway

Women 20

 

72:08 (19)

+08:25

20

Heidi Kristina Sebjørnsen

Norway

Women 18

 

58:10 (20)

+08:56

23

Sara Nystrøm Olsen

Norway

Women 20

 

74:28 (23)

+10:45

24

Kristoffer Strøm Wik

Norway

Men 18

 

61:28 (24)

+06:17

25

Kristine Kravdal

Norway

Women 20

 

74:59 (25)

+11:16

27

Ingrid Lamark

Norway

Women 20

 

76:49 (27)

+13:06

30

Ragnhild Mathea Helmersen

Norway

Women 20

 

82:40 (30)

+18:57

34

Iver Dalsaune Thun

Norway

Men 18

 

66:42 (34)

+11:31

34

Anna Taksdal

Norway

Women 18

 

61:03 (34)

+11:49

36

Mathea Spets Storhov

Norway

Women 18

 

61:32 (36)

+12:18

37

Sondre Ytterbø

Norway

Men 20

 

81:35 (37)

+16:01

40

Martin Nøkleby Melling

Norway

Men 18

 

68:49 (40)

+13:38

42

Marius Bakke

Norway

Men 20

 

84:03 (42)

+18:29

43

Kasper Bakken Ulseth

Norway

Men 20

 

84:23 (43)

+18:49

44

Erlend Aune

Norway

Men 20

 

88:07 (44)

+22:33

45

Vetle Grønvik Ekra

Norway

Men 20

 

88:42 (45)

+23:08

47

Birk Felland Sætnan

Norway

Men 20

 

97:13 (47)

+31:39

53

Ole Gunnar Klepp Madslien

Norway

Men 18

 

76:54 (53)

+21:43