Melby Jacobsen og Scheele delte seieren, ellers var det store marginer for Kriszat-Løvfald, Niklasson og Kravdal i juniorklassene!

24.09.2022 Ivar Haugen

Krevende løyper ga store utslag under mellomdistansen på Konnerud.

 

Over: Oda Scheele (t.v.) og Kristin Melby Jacobsen delte seieren i eldste juniorklasse for jenter i dag.

 

- Det var utrolig artig løype, men krevende – med mye retningsforandringer, sa Kristin Melby Jacobsen og Oda Scheele samstemt etter at de hadde «klokket inn» på samme tide under dagens mellomdistanse i Norgescupen på Konnerud.

Duoen i eldste juniorklasse for jenter – som også bor sammen i Uppsala i Sverige – var gjennom dagens utfordringer på eksakt samme tid:


- Vi er helt synkrone, fleipet Scheele.


Når en kan dele seieren er det også greit å se stort på noen små tidstap – som de begge hadde, men det var uansett klar margin ned til Tina Kalleson – som var 3. jente i dag.

(fortsetter under bildet)

DSC_0287 (2)-470.jpg

Dagens mann i eldste juniorklasse for herrer.

Hos de jevngamle gutta ble det også seier til Uppsala, da Kornelius Kriszat-Løvfald – som løper for Nydalens SK – også har flyttet dit for studier:

- Løpet mitt i dag var litt rotete, men i dette terrenget er det vanskelig å få den gode følelsen. Jeg har klart meg uten de store feilene, og da blir det bra, oppsummerte han.


I dag var han snaue minuttet bedre en «navnebror» Cornelius Bjørk. Gårsdagens vinner – på sprinten – Brage Takle ble nummer 3.

(fortsetter under bildet)

DSC_0293 (2)-470.jpg

Sola varmet - nesten like mye som seier - for Marie Kravdal i dag.

I yngste juniorklasse for jenter var det Marie Kravdal som fikk gleden av å ta steget opp på toppen av pallen:

- Det var et veldig bra løp, ette av de aller beste jeg har gjort. Jeg har bare noe «smårusk underveis, sa hun etter løpet.


Et løp hvor hun var snaue minuttet bedre enn Elisa Götsch Iversen – på andreplass. Mathea Spets Storhov – på 3. plass – var drøye minuttet bak.

(fortsetter under bildet)

DSC_0311 (2)-470.jpg

Nils Anders Niklasson var i en egen klasse i yngste juniorklasse for herrer.

Enda mer suveren var Nils Anders Niklasson i yngste juniorklasse for gutter:


- Dette er noe av det bedre jeg har gjort i o-løypen, sa han med et smil.


Og når andremann – Sondre Ladim – er distansert med over 2 minutter er det god grunn til å smile. Martin Nøkleby Melling var 3. mann i denne klassen i det som var sesongens siste Norgescupløp for junior.

I morgen venter junior-NM stafett fra samme arena på Konnerud.

 

 

Resultater:

Damer senior:

1

165

Nordberg, Anne M Hausken

Nydalens SK

28:44

+00:00

13:06:44

2

154

Nordhagen, Kaja Winsnes

Ås-NMBU Orientering

29:13

+00:29

12:45:13

3

158

Ulvensøen, Anna

Nydalens SK

29:18

+00:34

12:53:18

4

166

Lundanes, Ingrid

NTNUI

29:35

+00:51

13:09:35

5

164

Arnesen, Emma

NTNUI

30:50

+02:06

13:06:50

6

133

Karlsson, Helena

Nydalens SK

31:15

+02:31

12:05:15

6

144

Johansson, Tilda

Bækkelagets SK

31:15

+02:31

12:27:15

8

157

Bjørnstad, Victoria Hæstad

Fossum IF

31:34

+02:50

12:53:34

9

163

Eide, Ingeborg

Byåsen IL

32:18

+03:34

13:06:18

10

146

Aasheim, Janne Tjørhom

NTNUI

32:19

+03:35

12:32:19



Herrer senior:

1

85

Harlem Fosser, Kasper

Heming Orientering

28:28

+00:00

13:17:28

2

89

Granqvist, Emil

NTNUI

30:10

+01:42

13:27:10

3

88

Liland, Lukas

Nydalens SK

30:49

+02:21

13:25:49

4

73

Nordberg, Anders

Nydalens SK

31:38

+03:10

12:56:38

5

90

Steiwer, Gaute

Fredrikstad SK

31:43

+03:15

13:30:43

6

84

Arntzen, Sander

NTNUI

31:47

+03:19

13:18:47

7

91

Aas, Henrik Fredriksen

NTNUI

32:20

+03:52

13:33:20

8

93

Breivik, Eirik Langedal

NTNUI

32:32

+04:04

13:37:32

9

81

Bjørlo, Håkon Raadal

Oppsal Orientering

32:43

+04:15

13:13:43

10

82

Vestøl, Anders

NTNUI

32:51

+04:23

13:15:51

 

Damer yngre junior:

 

 

1

551

Kravdal, Marie

Gjø-Vard OL

24:49

+00:00

12:14:49

2

547

Götsch Iversen, Elisa

IL BUL-Tromsø

25:48

+00:59

12:07:48

3

555

Storhov, Mathea Spets

Freidig

25:56

+01:07

12:23:56

4

549

Sebjørnsen, Heidi Kristina

Fossum IF

26:13

+01:24

12:12:13

5

550

Mosland, Ingeborg Roll

Oppsal Orientering

26:34

+01:45

12:14:34

6

534

Johnsen, Mina Akiko

Sturla, IF

26:45

+01:56

11:42:45

 

Herrer yngre junior:

 

1

464

Niklasson, Nils Anders

Nydalens SK

24:56

+00:00

12:31:56

2

437

Ladim, Sondre

OK Moss

27:11

+02:15

11:40:11

3

454

Melling, Martin Nøkleby

Ringerike OL

27:27

+02:31

12:14:27

4

443

Strømdal Wik, Kristoffer

Freidig

27:31

+02:35

11:52:31

5

455

Birkelund, Mikael

Asker Skiklubb

27:39

+02:43

12:16:39

5

458

Madslien, Ole Gunnar Kleppa

Lillehammer OK

27:39

+02:43

12:22:39

 

Damer eldre junior:

1

326

Melby Jacobsen, Kristin

Lardal OL

24:29

+00:00

11:14:29

1

327

Scheele, Oda

Nydalens SK

24:29

+00:00

11:16:29

3

328

Kalleson, Tina

Oppsal Orientering

26:11

+01:42

11:20:11

4

329

Olsen, Sara Nystrøm

NTNUI

26:32

+02:03

11:22:32

5

324

Eidsmo, Mari

Freidig

27:16

+02:47

11:13:16

6

317

Mobråthen, Ingrid

Sandefjord OK

27:56

+03:27

10:59:56

 

Herrer eldre junior:

1

225

Kriszat-Løvfald, Kornelius

Nydalens SK

26:41

+00:00

11:41:41

2

229

Bjørk, Cornelius

Bækkelagets SK

27:32

+00:51

11:50:32

3

224

Takle, Brage

Kristiansand OK

27:55

+01:14

11:40:55

4

227

Ulseth, Kasper Bakken

Nydalens SK

28:26

+01:45

11:47:26

5

228

Reichenbach, Anselm

NTNUI

30:49

+04:08

11:51:49

6

226

Fingarsen, Sander Tonjer

Ås-NMBU Orientering

31:03

+04:22

11:48:03

 

O-idol jenter:

1

730

Gran, Sigrid Schmitt

Halden SK

35:55

+00:00

12:53:55

2

728

Myrvold, Anna Øvrebø

Heming Orientering

39:37

+03:42

12:53:37

3

729

Haug, Martine Arntzen

Østmarka OK

40:49

+04:54

12:56:49

4

726

Tegdan, Ine Bohnhorst

Freidig

42:46

+06:51

12:52:46

5

724

Thingbø, Amalie Wathne

Sandnes IL (Rogaland)

44:45

+08:50

12:50:45

5

727

Fremstad, Maren Sofie

Larvik OK

44:45

+08:50

12:56:45

 

O-idol gutter:

1

643

Ingierd, Jonas Fenne

Bækkelagets SK

38:13

+00:00

13:23:13

2

641

Olaussen, Sondre

Oppsal Orientering

41:09

+02:56

13:22:09

3

638

Ånensen, Christoffer

Oppsal Orientering

42:50

+04:37

13:17:50

4

640

Lien, Even

Gjø-Vard OL

43:14

+05:01

13:22:14

5

634

Heksem, Oskar

Fana IL

45:28

+07:15

13:12:28

6

619

Mitchell Iversen, Filip

Verdal OK

45:45

+07:32

12:42:45