Lehmann Romøren nummer 3 på sprinten under ungdoms-EM
6. plasser til Bjørnerød og Roll Mosland i Ungarn i dag.
Over: De to norske gutta - Philip Lehmann Romøren og Alfred Bjørnerød - på podiet etter hnholdsvis 3.- og 6. plass på dagens sprint under ungdoms-EM i Ungarn.
- Det har gått veldig bra, sier Jonas Juveli.
Den norske laglederen kan smile over innsatsen til de norske løperne under sprinten på ungdoms-EM (EYOC) i ungarske Salgótarján i dag.
6. mann på gårsdagens langdistanse, Philip Lehmann Romøren, løftet seg i dag til en plass på pallen.
Løperen fra Fossum IF var bare 15 sekunder bak vinneren Gonzalo Ferrando fra Spania i dagens konkurranse, hvor Guilhem Verove fra Frankrike ble nummer 2.
Alfred Bjørnerød imponerte også, med sin 6. plass. Samme plassering – altså 6. plass – ble det på gårsdagens bronsevinner i dameklassen, Ingeborg Roll Mosland.
Her tok Rita Maramarosi en suveren hjemmeseier, med Michaela Novotna fra Tsjekkia på sølvplass 40-tallet sekunder bak. Finske Silva Kemppi – som ble nummer 3 – var også under minuttet bak den fotrappe løperen fra Ungarn som var best i dameklassen.
Dette i en utfordrende løype:
- Det var en fin og krevende bysprint, som arrangørene skal ha skryt for.
Med slike forutsetninger er det artig å se at det var hele 9 ulike nasjoner som løp seg inn «topp 10» i herreklassen – Norge, med Lehmann Romøren og Bjørnerød, var eneste nasjon som kunne vise bredde i toppen – og to løpere i «topp 10».
En pallplass og ytterligere to «topp 6», samt Anna Taksdal på 9. plass, må gi lov til å håpe på mer suksess når ungdoms-EM skal avsluttes med stafetter i morgen.
- Vi får satse på 6 gode løp, og når vi ser hvordan det står seg i dag, bør det gi godt betalt, sier eden norske laglederen diplomatisk – uten å flagge for høye ambisjoner på løpernes vegne.
- Uansett kan jeg garantere at de gir alt for laget, for den positivitet og lagfølelse de viser her nede er intet mindre enn forbilledlig.
I dag holdt innsatsen i sprintløypa til henholdsvis 17.-, 29.- og 67. plass for trioen Elisa Götch Iversen, Heidi Kristina Sebjørnsen og Andreas Myrvold Skovlyst.
Oliver Plassen Brandvol ble dessverre disket etter en feilstempling.
På stafettene i morgen løper Elisa Götch Iversen, Anna Taksdal og Ingeborg Roll Mosland for det norske damelaget, mens Andreas Myrvold Skovlyst, Philip Lehmann Romøren og Alfred Bjørnerød utgjør det norske herrelaget.
Heidi Kristina Sebjørnsen og Oliver Plassen Brandvol får med seg Carl Gustav Jongenburger fra Nederland og Sandnes IL på et miks-lag.
Resultater:
Herrer yngre junior:
1 |
Gonzalo Ferrando |
|
|
|
|
15:25 (1) |
2 |
Guilhem Verove |
|
|
|
|
15:32 (2) |
3 |
Philip Lehmann Romoren |
|
|
|
|
15:37 (3) |
4 |
Tadas Dementavicius |
|
|
|
|
15:40 (4) |
5 |
Joel Golsater |
|
|
|
|
15:51 (5) |
6 |
Alfred Bjoerneroed |
|
|
|
|
15:56 (6) |
Øvrige norske:
67 |
Andreas Myrvold Skovlyst |
|
|
|
|
18:23 (67) |
disk |
Oliver Plassen Brandvol |
|
|
|
|
felst. |
Damer yngre junior:
1 |
Rita Maramarosi |
|
|
|
|
13:17 (1) |
2 |
Michaela Novotna |
|
|
|
|
14:03 (2) |
3 |
Silva Kemppi |
|
|
|
|
14:07 (3) |
4 |
Eeva Liina Ojanaho |
|
|
|
|
14:19 (4) |
5 |
Lisa Hubmann |
|
|
|
|
14:47 (5) |
6 |
Ingeborg Roll Mosland |
|
|
|
|
14:57 (6) |
Øvrige norske:
9 |
Anna Taksdal |
|
|
|
|
15:04 (9) |
17 |
Elisa Gotsch Iversen |
|
|
|
|
15:38 (17) |
29 |
Heidi Kristina Sebjornsen |
|
|
|
|
16:33 (29) |