Klare vinnere i juniorklassene på krevende mellomdistanse

24.06.2018 Ivar Haugen

Aurebekk, Hæstad Bjørnstad, Fosser og Källvik-Leufen med seier på dagens mellomdistanse i O-festivalen.

 

Kasper Fosser (t.v.) diskuterer veivalg med Nydalens SK løper Eirik Langedal Breivik.

 

- Det er deilig å vinne, og dagens løp var bedre enn det i går, smilte Marius Aurebekk.

Unggutten fra Sørlandet var – som han selv antyder – best for andre dag på rad i yngste juniorklasse for herrer da han gikk til topp under mellomdistansen på O-festivalen fra Skytterkollen i dag.

- Det er godt å få «det til å sitte», sa karen som var drøye halvminuttet bedre enn Sander Arntzen. Vegard Kittilesen ble nummer 3.

(fortsetter under bildet)

unnamed file

Marius Aurebekk løper inn til seier i dag.

 

En som også har fått det til «å sitte» de to dagene med O-festival fra Skytterkollen, er Victoria Hæstad Bjørnstad.

Seier i går ble til ny seier i dag for jenta fra Fossum.

- Etter mindre vellykkede løp under uttaksløpene på Kongsberg i Pinsen, er det godt for selvtilliten å lykkes nå, og ikke minst under Jukola – hvor jeg hadde en god sisteetappe, sa hun etter løpet.

- I dag har jeg bare noen småfeil, fortsatte jenta som var drøye minuttet foran Ane Dyrkorn. Synne Strand ble nummer 3.

Da er det lov å glede seg til junior-Vm om snaue to uker:

- Nå skal jeg bare spisse formen.

Det samme skal nok også Kasper Fosser, som i dag var best i eldste juniorklasse for herrer:

- Terrenget i dag var som forventet; mye retningsforandringer og en del grønt. Men jeg klarte meg uten noe særlig tidstap, sa han etter å ha løpt inn til seier.

Fosser var det drøye minuttet foran Sebastian Daland, med Anders Haga – på 3. plass – var over 2 minutter bak.

Da må det være lov for dagens vinner å tenke frem mot junior-VM – to uker frem i tid:

- O-festivalen er en god test på om kroppen og hodet er «på plass».

 

I dag besto i hvert fall Heming-løperen den testen.


Det samme må en kunne si om svenske Johanna Källvik-Leufvén – som vant den yngste juniorklassen for damer foran JEnny Baklid og Pernille Katla.

 

   

 

 

 

 

Resultater:

Herrer senior:

1

(82)

Dæhli, Magne

Halden SK

33:40

 

 

2

(81)

Steiwer, Gaute Hallan

Fredrikstad SK

33:46

+00:06

 

3

(79)

Aukrust Osmoen, Jon

Nydalens SK

34:50

+01:10

 

4

(74)

Indgaard, Jo Forseth

Frol IL

35:37

+01:57

 

5

(80)

Westergård, Håkon Jarvis

Varegg Fleridrett

35:55

+02:15

 

6

(71)

Bråten, Vetle Ruud

Raumar Orientering

36:05

+02:25

 

7

(78)

Street, Ralph

Bækkelagets SK

36:28

+02:48

 

8

(76)

Sirum, Paul

Frol IL

36:35

+02:55

 

9

(53)

Lillevold, Olai Stensland

NTNUI

36:58

+03:18

 

10

(57)

Haga, Håvard

Nydalens SK

37:05

+03:25

 

 

Damer senior:

1

(383)

Löfgren Johansen, Kristin

Varegg Fleridrett

35:20

 

 

2

(351)

Olaussen, Kamilla

Fredrikstad SK

35:59

+00:39

 

3

(389)

Benjaminsen, Andrine

Lillomarka OL

36:33

+01:13

 

4

(372)

Johansson, Emma

Emblem IL

36:47

+01:27

 

5

(377)

Haverstad, Maren Jansson

NTNUI

37:26

+02:06

 

6

(379)

Olaussen, Marie

Fredrikstad SK

37:31

+02:11

 

7

(366)

Lundanes, Ingrid

NTNUI

37:41

+02:21

 

7

(337)

Nørbech, Anne Johanne Lind

Nydalens SK

37:41

+02:21

 

9

(387)

Myhre, Ingjerd

Kongsberg OL

37:54

+02:34

 

10

(330)

Lye, Tone E

Nydalens SK

37:57

+02:37

 

 

Herrer eldre junior:

1

(158)

Fosser, Kasper

Heming Orientering

30:09

 

 

2

(155)

Daland, Sebastian

Kristiansand OK

31:21

+01:12

 

3

(154)

Haga, Anders

Raumar Orientering

32:24

+02:15

 

4

(147)

Liland, Lukas

Nydalens SK

32:41

+02:32

 

5

(151)

Baklid, Jørgen

Konnerud IL

33:00

+02:51

 

6

(129)

Hjermstad, Erling

Fossum IF

33:11

+03:02

 

 

Damer eldre junior:

1

(444)

Bjørnstad, Victoria Hæstad

Fossum IF

34:35

 

 

2

(446)

Dyrkorn, Ane

Eiker OL

35:53

+01:18

 

3

(450)

Strand, Synne

Asker Skiklubb

36:07

+01:32

 

4

(443)

Sandstad, Malin

Freidig

36:37

+02:02

 

5

(431)

Mathisen Bekhus, Mia

Fredrikstad SK

37:15

+02:40

 

6

(445)

Sikkeland, Oda J

IL Tyrving

37:46

+03:11

 

 

Herrer yngre junior:

1

(282)

Aurebekk, Marius

Kristiansand OK

29:54

 

 

2

(277)

Arntzen, Sander

Asker Skiklubb

30:27

+00:33

 

3

(261)

Kittilsen, Vegard

Freidig

30:47

+00:53

 

4

(279)

Eidsmo, Mats

Freidig

31:40

+01:46

 

5

(284)

Brekke, Jens Johan

Lillomarka OL

32:13

+02:19

 

6

(260)

Rykkje, Kristian

Varegg Fleridrett

32:48

+02:54

 

 

Damer yngre junior:

1

(520)

Källvik-Leufvén, Johanna

Åmåls OK

34:23

 

 

2

(572)

Baklid, Jenny

Konnerud IL

35:35

+01:12

 

3

(574)

Katla, Pernille

Fossum IF

36:18

+01:55

 

4

(576)

Haavengen, Marlin

Kongsberg OL

37:09

+02:46

 

5

(569)

Hanssen, Lene Berg

Byåsen IL

37:11

+02:48

 

6

(571)

Gjølsjø, Aurora

OK Moss

37:39

+03:16