Kasper Fosser med seier i sitt heat!
9 av 12 norske juniorer klare for finale på junior-VM mellomdistanse.
- Jeg tror det blir bra i morgen, sa Kasper Fosser etter å ha løpt inn til beste tid og seier i sitt heat under kvalifiseringen på mellomdistanse under junior-VM i danske Silkeborg i dag.
- Jeg gleder meg til i morgen, for jeg kan mye bedre enn det jeg fikk vist her i dag, fortsatte unggutten som sikter til bommen han hadde på 4. post.
- I tillegg var det også en del småtteri.
Til tross for både en større bom og noe mer «småtteri», var altså Fosser best i sitt heat under dagens kvalifisering.
I morgendagens finale får han selskap av 9 av sine lagkamerater i det norske laget.
- Det er litt marginer inn og ut om løperne kommer innenfor topp 20, og er med til finalen i morgen. Uansett får vi nå fokusere på morgendagen. Da gjelder det, og medaljene deles ut, sa landslagstrener Eskil Gullord.
Dessverre får ikke Niels Christian Hellerud, Idun Kristine Felde Olaussen og Ane Dyrkorn – som ikke løp seg inn blant de 20 beste i sitt heat – være med i den kampen.
De øvrige norske løperne er klar for finale fra samme arena i morgen.
Resultater:
20 beste i hvert heat til A-finale i morgen.
Herrer heat 1:
|
|
|
|
|
|
|
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Kasper Fosser |
|
|
|
|
21:59 (1) |
2 |
Guilhem Elias |
|
|
|
|
22:38 (2) |
3 |
Aaro Aho |
|
|
|
|
22:58 (3) |
Øvrig norsk:
9 |
Elias Jonsson |
|
|
|
|
24:24 (9) |
Herrer heat 2:
1 |
Aston Key |
|
|
|
|
21:42 (1) |
2 |
Andreas Bock Bjoernsen |
|
|
|
|
22:25 (2) |
3 |
Jorgen Baklid |
|
|
|
|
22:49 (3) |
Øvrig norsk:
5 |
Einar Melsom |
|
|
|
|
23:27 (5) |
Herrer heat 3:
1 |
Soren Thrane Odum |
|
|
|
|
23:09 (1) |
2 |
Tomas Krivda |
|
|
|
|
24:18 (2) |
3 |
Tino Polsini |
|
|
|
|
24:27 (3) |
Norske:
6 |
Lukas Liland |
|
|
|
|
24:58 (6) |
28 |
Niels Christian Hellerud |
|
|
|
|
27:55 (28) |
Damer heat 1:
1 |
Fiona Bunn |
|
|
|
|
24:56 (1) |
2 |
Teele Telgma |
|
|
|
|
25:05 (2) |
3 |
Grace Molloy |
|
|
|
|
25:18 (3) |
Norske:
10 |
Victoria Haestad Bjornstad |
|
|
|
|
27:10 (10) |
15 |
Synne Strand |
|
|
|
|
28:52 (15) |
Damer heat 2:
1 |
Tereza Janosikova |
|
|
|
|
22:47 (1) |
2 |
Agnes Kracht |
|
|
|
|
23:29 (2) |
3 |
Elena Pezzati |
|
|
|
|
24:09 (3) |
Norske:
27 |
Idun Kristine Felde Olaussen |
|
|
|
|
30:40 (27) |
28 |
Ane Dyrkorn |
|
|
|
|
30:41 (28) |
Damer heat 3:
1 |
Barbora Chaloupska |
|
|
|
|
24:31 (1) |
2 |
Ida Oebro |
|
|
|
|
25:18 (2) |
3 |
Tilda Ostberg |
|
|
|
|
26:37 (3) |
Norske:
18 |
Anine Lome |
|
|
|
|
29:53 (18) |
20 |
Hanne Vassend |
|
|
|
|
30:33 (20) |