- Jeg har gått tilnærmet feilfritt

16.02.2019 Ivar Haugen

Moholdt og Ulvensøen best under dagens ski-o – Heimdal og Krogh med juniorseire i Trondheim.

 

Anna Ulvensøen var best i dameklassen under dagens Sport8Norgescup i ski-o i Trondheim.

 

 

- Jeg har vært litt sliten etter EM, hvor det var en tøff avslutning med langdistanse, stafett og en lang reise, så det passet bra med et kort løp i dag, sier Lars Moholdt etter dagens Sport8Norgescup i ski-o på Bratsberg i Trondheim.

 

- Men jeg er ikke vond å be når det bys på utfordrende skiorientering, fortsetter EM-kongen.


Og karen som med 3 gull og 1 sølv fra EM, viste at formen holder seg:

 

- Jeg har hatt et par rolige dager, dermed var det ikke så verst følelse i kroppen. Teknisk fungerte det også bra, bortsett fra på vei til 2. post. Der ombestemte jeg meg på veivalget.

 

- Det er sjeldent bra.

 

En liten feil på sin ferd mellom postene kunne Moholdt tillate seg i dagens konkurranse, og likevel holde resten av feltet bak seg.

 

Junioren Jørgen Baklid var nærmest, med bare 20-tallet sekunder opp til veteranen på toppen av pallen. Jørgen Madslien gikk inn til 3. plass i konkurransen som lenge så ut til å være i fare etter mye mildvær, regn og vind de siste dagene:

 

- Jeg synes det var overraskende fint å gå, sier Moholdt og fortsetter:

 

- Det var en god avgjørelse å arrangere i dag.

 

En som også likte seg i ski-o løypene i dag var Anna Ulvensøen:

 

- Jeg er frisk og har overskudd i kroppen, sier hun på spørsmål om hvorfor seiersmarginen hennes er såpass stor.

 

For NTNUI-løperen var mer enn 2 minutter bedre enn 2. kvinne, Audhild Bakken Rognstad.

 

- Jeg gikk også tilnærmet feilfritt, fortsetter jenta som med den nevnte sykdommen også mistet EM i Tyrkia.

 

Dermed er hun mer enn klar for VM i Sverige i mars:

 

- Det gleder jeg meg til.

 

Etter EM-suksessen ser også Moholdt frem mot VM:

 

- I dag fikk jeg en bekreftelse på at jeg har hentet meg inn etter EM, og er klar for å «trykke på gassen igjen.»

 

I Juniorklassene var det Aslak Heimdal og Ane Sofie Krogh som «trykket mest på gassen» og var best i dag.

 

NM-stafetten som opprinnelig var terminfestet til søndag 17. februar – i samme løypenett som dagens konkurranse, er flyttet til søndag 24. februar.


Den vil da bli arrangert i regi av Hadeland OL, som har snudd seg rundt på kort varsel og inviterer både til NM-stafett og åpne klasser på søndag om en uke.

 

Resultater:

Herrer senior:

1

(24) Lars Hol Moholdt
Wing OK

 

 

 

 

23:32 (1)
+0:00

2

(26) Jørgen Baklid
Konnerud IL

 

 

 

 

23:59 (2)
+0:27

3

(21) Jørgen Madslien
NTNUI

 

 

 

 

25:09 (3)
+1:37

4

(20) Audun Heimdal
Konnerud IL

 

 

 

 

25:12 (4)
+1:40

5

(25) Øyvind Wiggen
Byåsen IL

 

 

 

 

25:34 (5)
+2:02

6

(14) Øyvind Watterdal
Hadeland OL

 

 

 

 

27:49 (6)
+4:17

7

(3) Christian Hohl
Wing OK

 

 

 

 

28:36 (7)
+5:04

8

(10) Vegard Gulbrandsen
Asker Skiklubb

 

 

 

 

29:20 (8)
+5:48

9

(2) Håvard Mo Vaadal
NTNUI

 

 

 

 

29:34 (9)
+6:02

10

(5) Elias T. Mølnvik
NTNUI

 

 

 

 

29:59 (10)
+6:27

 

Damer senior:

1

(71) Anna Ulvensøen
NTNUI

 

 

 

 

24:42 (1)
+0:00

2

(69) Audhild Bakken Rognstad
Emblem IL

 

 

 

 

26:43 (2)
+2:01

3

(73) Tilla Farnes Hennum
Lierbygda OL

 

 

 

 

27:08 (3)
+2:26

4

(67) Maren Jansson Haverstad
Lierbygda OL

 

 

 

 

28:34 (4)
+3:52

5

(55) Valborg Madslien
Lillehammer OK

 

 

 

 

29:02 (5)
+4:20

6

(70) Anniken Eriksrud Karlsen
NTNUI

 

 

 

 

29:14 (6)
+4:32

7

(60) Åsne Skram Trømborg
NTNUI

 

 

 

 

32:00 (7)
+7:18

8

(68) Marta Ulvensøen
NTNUI

 

 

 

 

34:45 (8)
+10:03

9

(47) Margrethe Wisløff
NTNUI

 

 

 

 

37:08 (9)
+12:26

10

(51) Kristin Brekke
NTNUI

 

 

 

 

37:10 (10)
+12:28

 

 

Herrer junior:

1

(45) Aslak Heimdal
Konnerud IL

 

 

 

 

23:17 (1)
+0:00

2

(32) Isak Jonsson
Nydalens SK

 

 

 

 

24:10 (2)
+0:53

3

(44) Per Clemet Wisløff
Asker Skiklubb

 

 

 

 

24:43 (3)
+1:26

4

(41) Henrik Fredriksen Aas
Asker Skiklubb

 

 

 

 

25:17 (4)
+2:00

5

(43) Styrk Hundseid Kamsvåg
Konnerud IL

 

 

 

 

25:30 (5)
+2:13

6

(38) Trygve Myhr
Asker Skiklubb

 

 

 

 

25:38 (6)
+2:21

 

Damer junior:

1

(103) Ane Sofie Krogh
Oppsal Orientering

 

 

 

 

25:48 (1)
+0:00

2

(104) Oda Scheele
Nydalens SK

 

 

 

 

26:35 (2)
+0:47

3

(107) Jenny Baklid
Konnerud IL

 

 

 

 

28:49 (3)
+3:01

4

(102) Kristine Kravdal
Gjø-Vard OL

 

 

 

 

29:11 (4)
+3:23

5

(100) Ida Sofie Hjortland
Larvik OK

 

 

 

 

33:11 (5)
+7:23

6

(93) Andrea Ranvik
Konnerud IL

 

 

 

 

34:15 (6)
+8:27