Ingen suksess siste dag under nordisk-baltisk mesterskap for døve

Brutte løp ble fasiten for de norske i Finland i dag.
Over: Dag Bøe diskuterer hvor det gikk galt i dag.
Det var krevende orientering under søndagens langdistanse på nordisk-baltisk mesterskap for døve i finske Pajulhti.
Dag Bøe – som hadde en opptur med sesongens beste skogsløp på gårsdagens mellomdistanse – fikk det tøft da det i dag var langdistanse, og det endte med at han brøt løpet.
Både på fredagens sprint og lørdagens mellomdistanse har Serhii Kiziiov – som er ukrainsk flytning i Norge og reiser med den norske troppen – vartet opp med strålende prestasjoner og seier.
Men i dag tok det krevende terrenget i Finland virkelig ut sin rett, og Serhii Kiziiov endte også med å måtte bryte.
Faktisk var det ingen av de norske deltakerne på dagens langdistanse som fikk tellende resultat.
Da gjelder det å ta med seg de positive opplevelsene fra helgens to første konkurranser, og bygge videre på dem frem mot resten av høstsesongen.