Heimdal skunder foran Lundanes – Arnesen med klar seier på dagens Norgescupfinale!

26.09.2021 Ivar Haugen

«Jeg tar med meg god form og gode gjennomføringer i helgen til verdenscupfinalen»


Over: Emma Arnesen på vei mot seier i dag.

Under: De tre beste gutta på dagens løp.

DSC_0201 (2)-600.jpg

 

 

 

- Jeg tar med meg god form og – i hvert fall to – gode gjennomføringer fra helga til verdenscupfinalen i Italia, sa Audun Heimdal etter å ha slått Olav Lundanes med 3 små sekunder på dagens mellomdistanse fra Lillomarka arena.

 

3 sekunder foran Lundanes under Norgescupfinalen, med Gaute Steiwer ytterligere 20-tallet sekunder lenger bak, gjorde at Heimdal – etter 2. plass på sprinten på Kringsjå i går – igjen var tilbake på toppen av pallen.


Det er der vi er blitt vant til å se NTNUI-løperen de siste ukene.

Og med en slik høstform, var det ikke uten grunn at arenaspeaker på Lillomarka i dag betegnet det som en «favorittseier» da Heimdal gikk til topps – og det i konkurranse med Dæhli, Steiwer og Lundanes:

 

- Helt klart et kompliment til meg, smilte dagens mann i herreklassen.

 

- Dagens løp var mye bedre fysisk enn gårsdagen, og da stemmer det også bedre teknisk, fortsatte karen som likevel hadde noe tidstap på sin ferd mellom postene i Lillomarka i dag.

 

- Jeg hadde litt småbom, så jeg var faktisk overrasket over at det skulle holde til seier.

 

Men det gjorde det altså – med 3 sekunder ned til Olav Lundanes. Med Gaute Steiwer på 3. plass.

Med dagens seier sikret også Audun Heimdal seg sammenlagtseier i OsloTrippelen – med lavest plass-siffer etter helgas tre løp i Oslo.

(fortsetter under bildet)

DSC_0206 (2)-600.jpg

De tre beste gutta i OsloTrippelen.

(fortsetter under bildet)

DSC_0166 (2)-600.jpg

Topptrioen i dameklassen i dag.

Der Heimdal har gått fra seier til seier i Norgescupen i hele høst, var det i dameklassen klubbvenninne Emma Arnesens første seier i Norgescupen da hun var best i dag:

 

- Det er veldig moro, smilte hun da seieren var et faktum.

 

Trønderen - som etter oppvekst i Byåsen IL har gjort NTNUI-løper av seg – har løftet seg mye denne sesongen, og i dag var hun altså best av alle:

 

- Jeg hadde litt dårlig flyt i starten, og en liten bom på 6. post. Men det var et bra løp, sa hun om veien til toppen av pallen i Norgescupen.

 

Arnesen var snaue minuttet foran svenske Helena Karlsson – som løper for Nydalens SK – på andreplass. Marte Narum var nummer 3 i dag.


OsloTrippelen i dameklassen ble vunnet av Victoria Hæstad Bjørnstad.

(fortsetter under bildet)

DSC_0175 (2)-600.jpg

De tre damene som var best i OsloTrippelen sammenlagt etter helgas tre løp.
Juniorklassene i dag ble vunnet av Pia Young Vik, Atle Nikolai Wøllo, Isak Jonsson og Janne Tjørhom Aasheim.

 

 

Resultater:

Fullstendige resultater

 

 

Herrer senior:

H 21-E

4 780 m, 50 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Audun Heimdal

NTNUI

28.01

 

5.51

2

Olav Lundanes

Halden SK

28.04

+0.03

5.52

3

Gaute Steiwer

Fredrikstad SK

28.22

+0.21

5.56

4

Anders Haga

Nydalens SK

28.30

+0.29

5.57

5

Hans Petter Mathisen

NTNUI

28.40

+0.39

5.59

6

Magne Dæhli

Halden SK

29.05

+1.04

6.05

7

Erling Hjermstad

NTNUI

29.59

+1.58

6.16

8

Sindre Østgulen Deisz

Nydalens SK

30.26

+2.25

6.22

9

Vegard Gulbrandsen

NTNUI

30.28

+2.27

6.22

10

Niels Christian Hellerud

Halden SK

30.48

+2.47

6.26

 

Damer senior:

D 21-E

4 210 m, 27 startende deltakere

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Emma Arnesen

NTNUI

33.06

 

7.51

2

Helena Karlsson

Nydalens SK

34.04

+0.58

8.05

3

Marte Narum

Nydalens SK

34.10

+1.04

8.06

4

Ane Dyrkorn

NTNUI

34.33

+1.27

8.12

5

Tone Bergerud Lye

Nydalens SK

35.08

+2.02

8.20

6

Ingrid Gulbrandsen

NTNUI

35.22

+2.16

8.24

7

Victoria Hæstad Bjørnstad

Fossum IF

35.27

+2.21

8.25

8

Tilda Johansson

Bækkelagets SK

35.44

+2.38

8.29

9

Marianne Andersen

Kristiansand OK

36.20

+3.14

8.37

10

Åsne Skram Trømborg

Bækkelagets SK

36.54

+3.48

8.45

 

Damer yngre junior:

D 17-18 E

3 410 m, 47 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Pia Young Vik

Nydalens SK

25.38

 

7.31

2

Une Holtermann

Porsgrunn OL

25.43

+0.05

7.32

3

Kristin Melby Jacobsen

Lardal OL

25.52

+0.14

7.35

4

Mathea Gløersen

OL Tønsberg og omegn

26.55

+1.17

7.53

5

Elisa Götsch Iversen

IL BUL-Tromsø

27.51

+2.13

8.10

6

Vilde Margrethe Sæbbø

27.52

+2.14

8.10


Damer eldre junior:

D 19-20 E

3 440 m, 13 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Janne Tjørhom Aasheim

Nydalens SK

27.45

 

8.04

2

Oda Scheele

Nydalens SK

28.43

+0.58

8.20

3

Åsne Haavengen

NTNUI

30.07

+2.22

8.45

4

Sara Nystrøm Olsen

Stavanger Orienteringsklubb

30.43

+2.58

8.55

5

Mina Jørgensen

Tyrving IL

31.38

+3.53

9.11

6

Karen Hoel Jomaas

Fossum IF

31.48

+4.03

9.14


Herrer yngre junior:

H 17-18E

3 950 m, 50 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Atle Nikolai Wøllo

Kongsberg OL

27.14

 

6.53

2

Martin Vehus Skjerve

Verdal OK

27.16

+0.02

6.54

3

Teodor Mo Hjelseth

Nydalens SK

28.27

+1.13

7.12

4

Philip Lehmann Romøren

Fossum IF

28.56

+1.42

7.19

5

Halvor Løken

Kongsberg OL

29.20

+2.06

7.25

6

Hans Urset

IL BUL-Tromsø

29.26

+2.12

7.27


Herrer eldre junior:

H 19-20E

4 090 m, 26 startende deltakere

 

Plass

Navn

Organisasjon

Tid

Diff

Km-tid

1

Isak Jonsson

Nydalens SK

26.42

 

6.31

1

Tobias Alstad

Frol IL

26.42

 

6.31

3

Clemens Sundby Øxnevad

NTNUI

26.59

+0.17

6.35

4

Kornelius Kriszat-Løvfald

Nydalens SK

27.09

+0.27

6.38

5

Sigurd Paulsen Vie

NTNUI

27.30

+0.48

6.43

6

Vegard Kittilsen

Freidig

27.33

+0.51

6.44