Heimdal og Ulvensøen best på dagens mellomdistanse i Bymarka!

18.09.2021 Ivar Haugen

Solid orientering ga Norgescupseier i dag.


Over: Audun Heimdal på vei mot seier.

Under: Anna Ulvensøen er i høstform, og løp inn til seier i dag. Foto: Per Ivar Skinderhaug

20210918_122042-7-600.jpg

 

- Jeg har løpt veldig bra, med gode veivalg og bare litt nøing inn i noen poster på slutten, sa Audun Heimdal etter seier på dagens mellomdistanse under Norgescupen i Bymarka i Trondheim.

 

To seire forrige helg – med NM-gull på både mellomdistanse og i stafett og to nye seire – så langt – denne helgen, med sprintseier på Flatåsen i går og klar seier på dagens mellomdistanse gjør Heimdal til «høstens navn» i Norsk Orientering.


Og i morgen – på jaktstarten – er det han Erik Langedal Breivik og Emil Granqvist – klubbkameratene i NTNUI – som ble nummer 2 og 3 i dag, må jakte på.

 

I dameklassen er det Anna Ulvensøen som går først ut på morgendagens jaktstart, etter seier i dag:

 

- Formen er god, og i dag har jeg gjort et bra løp, smilte løperen fra Nydalens SK etter målgang.

 

- Det var tilnærmet feilfritt.

 

God form og feilfri orientering er suksessoppskrift god som noen, og i dag holdt det til å henvise Ida Lindkvist og Ingrid Lundanes til henholdsvis 2.- og 3. plass for Ulvensøen som for første gang fikk stå alene på toppen av pallen etter et Norgescupløp:

 

- Jeg delte seieren med Catherine Taylor på mellomdistansen etter NM-ultralang i fjor.

 

Men i dag var altså jenta som ble nummer 2 på sprinten i går best.


Så gjenstår det å se om hun klarer å holde unna for forfølgerne når hu går først ut på jaktstarten i morgen.

 

Juniorklassene i dag ble vunnet av Mathea Gløersen, Brage Takle, Jenny Baklid og Tobias Alstad.

 

O-idol – hvor de beste 16-åringene konkurrerer – ble vunnet av Ingeborg Roll Mosland og Kristoffer Strømdal Wik.

 

I morgen – når seniorene løper jaktstart – er det junior-NM stafett fra samme arena som i dag.
 

 

 

Resultater:

O-idol D16:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Ingeborg Roll Mosland❘

Oppsal Orientering

 

 

 

 

 

39:15  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Marie Scheele❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

40:29  ❘2❘

❘+1:14

❘3

Anna Taksdal❘

Ganddal IL

 

 

 

 

 

41:30  ❘3❘

❘+2:15

❘4

Maria Strømdal Wik❘

Freidig

 

 

 

 

 

41:39  ❘4❘

❘+2:24

❘5

Marie Kravdal❘

Gjø-Vard OL

 

 

 

 

 

42:01  ❘5❘

❘+2:46

❘6

Elise Nygård Thorseng❘

Fossum IF

 

 

 

 

 

42:29  ❘6❘

❘+3:14

❘7

Synne Sandven❘

Notodden OL

 

 

 

 

 

42:30  ❘7❘

❘+3:15

❘8

Maja Mo Hjelseth❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

42:48  ❘8❘

❘+3:33

❘9

Una Kittilsen❘

Freidig

 

 

 

 

 

44:38  ❘9❘

❘+5:23

❘10

Sigrid Haugskott❘

OL Trollelg

 

 

 

 

 

46:04 ❘10❘

❘+6:49


O-idol H16:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Kristoffer Strømdal Wik❘

Freidig

 

 

 

 

 

44:15  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Andreas Myrvold Skovlyst❘

Kongsberg OL

 

 

 

 

 

44:33  ❘2❘

❘+0:18

❘3

Bjørnar Peikli❘

Tyrving IL

 

 

 

 

 

48:17  ❘3❘

❘+4:02

❘4

Vegard Lereim Storli❘

Freidig

 

 

 

 

 

49:17  ❘4❘

❘+5:02

❘5

Tristan Halvorsen❘

Freidig

 

 

 

 

 

50:53  ❘5❘

❘+6:38

❘6

Magnus Alstad❘

Frol IL

 

 

 

 

 

51:42  ❘6❘

❘+7:27

❘7

Tobias Tronbøl Lium❘

IL Koll

 

 

 

 

 

51:53  ❘7❘

❘+7:38

❘8

Gjermund Osdal❘

Harstad OL

 

 

 

 

 

53:49  ❘8❘

❘+9:34

❘9

Gabriel Gjone❘

Sandefjord OK

 

 

 

 

 

54:50  ❘9❘

❘+10:35

❘10

Jonathan Woodhouse❘

Lillomarka OL

 

 

 

 

 

55:34 ❘10❘

❘+11:19


Damer senior:

 

 

                   

❘1

Anna Ulvensøen❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

30:19  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Ida Lindkvist❘

NTNUI

 

 

 

 

 

31:06  ❘2❘

❘+0:47

❘3

Ingrid Lundanes❘

NTNUI

 

 

 

 

 

32:13  ❘3❘

❘+1:54

❘4

Ragnhild Eide❘

Byåsen IL

 

 

 

 

 

32:48  ❘4❘

❘+2:29

❘5

Anu Tuomisto❘

NTNUI

 

 

 

 

 

32:57  ❘5❘

❘+2:38

❘6

Ane Dyrkorn❘

NTNUI

 

 

 

 

 

33:01  ❘6❘

❘+2:42

Herrer senior:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

❘1

Audun Heimdal❘

NTNUI

 

 

 

 

 

27:53  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Eirik Langedal Breivik❘

NTNUI

 

 

 

 

 

29:16  ❘2❘

❘+1:23

❘3

Emil Granqvist❘

NTNUI

 

 

 

 

 

29:44  ❘3❘

❘+1:51

❘4

Mats Eidsmo❘

Freidig

 

 

 

 

 

30:09  ❘4❘

❘+2:16

❘5

Hans Petter Mathisen❘

NTNUI

 

 

 

 

 

30:18  ❘5❘

❘+2:25

❘6

Jørgen Baklid❘

NTNUI

 

 

 

 

 

30:21  ❘6❘

❘+2:28

 


Damer yngre junior:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

❘1

Mathea Gløersen❘

OL Tønsberg og omegn

 

 

 

 

 

27:21  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Pia Young Vik❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

28:26  ❘2❘

❘+1:05

❘3

Alva Marika Niklasson❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

28:32  ❘3❘

❘+1:11

❘4

Ingeborg Rygg Eikeland❘

Bergens TF

 

 

 

 

 

28:39  ❘4❘

❘+1:18

❘5

Une Holtermann❘

Porsgrunn OL

 

 

 

 

 

29:10  ❘5❘

❘+1:49

❘6

Mathea Spets Storhov❘

Freidig

 

 

 

 

 

31:04  ❘6❘

❘+3:43


Herrer yngre junior:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Brage Takle❘

Kristiansand OK

 

 

 

 

 

24:00  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Sander Tonjer Fingarsen❘

Elverum OK

 

 

 

 

 

25:13  ❘2❘

❘+1:13

❘3

Martin Vehus Skjerve❘

Verdal OK

 

 

 

 

 

25:40  ❘3❘

❘+1:40

❘4

Philip Lehmann Romøren❘

Fossum IF

 

 

 

 

 

26:16  ❘4❘

❘+2:16

❘5

Halvor Løken❘

Kongsberg OL

 

 

 

 

 

26:32  ❘5❘

❘+2:32

❘6

Tobias Mathisen❘

Porsgrunn OL

 

 

 

 

 

26:34  ❘6❘

❘+2:34

 

Damer eldre junior:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Jenny Baklid❘

NTNUI

 

 

 

 

 

29:18  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Oda Scheele❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

29:26  ❘2❘

❘+0:08

❘3

Karen Hoel Jomaas❘

Fossum IF

 

 

 

 

 

31:02  ❘3❘

❘+1:44

❘4

Janne Tjørhom Aasheim❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

31:40  ❘4❘

❘+2:22

❘5

Sara Nystrøm Olsen❘

Stavanger O.klubb

 

 

 

 

 

32:32  ❘5❘

❘+3:14

❘6

Tina Kalleson❘

Oppsal Orientering

 

 

 

 

 

33:09  ❘6❘

❘+3:51



Herrer eldre junior:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Tobias Alstad❘

Frol IL

 

 

 

 

 

26:19  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Anders Vestøl❘

NTNUI

 

 

 

 

 

26:42  ❘2❘

❘+0:23

❘3

Isak Jonsson❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

26:58  ❘3❘

❘+0:39

❘4

Lars Young Vik❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

27:11  ❘4❘

❘+0:52

❘5

Mikkel Holt❘

Freidig

 

 

 

 

 

27:18  ❘5❘

❘+0:59

❘6

Sigurd Paulsen Vie❘

NTNUI

 

 

 

 

 

27:44  ❘6❘

❘+1:25