Heimdal med klar seier under Tour de Oslofjord – Taylor best i dameklassen

28.06.2020 Norges Orienteringsforbund

«Moro å få konkurrere igjen»

 

 

Dagens to vinnere i seniorklassene.


- Jeg er fornøyd med løpet, selv om det kunne vært noe bedre teknisk. Jeg får satse på at jeg løper bedre utover, sa Audun Heimdal etter å ha løpt inn til klar seier på dagens mellomdistanse som innledet Tour de Oslofjord.

 

Unggutten fra Konnerud – som løper i den grønn-gul-svarte drakten til NTNUI – var i en klasse for seg under konkurransen fra Berg skole i Halden i dag.

 

Klubbkamerat Hans Petter Mathisen – på andreplass – var halvannet minutt bak i mål. Jørgen Baklid – også NTNUI – ble nummer 3.

 

- Det er bra for høstsesongen å få noen skikkelige konkurranser nå, så får jeg heller hvile i etterkant, kommenterte dagens navn i herreklassen.

(fortsetter under bildet)

taylor-600.jpg

Catherine Taylor mottar premier av løpsleder Hanne Raadal.


I dameklassen var det betydelig tettere i toppen.


Fredrikstad SK sin nye løper for sesongen – Catherine Taylor – var best:
 

- Jeg har gjort et greit løp, men var litt unøyaktig inn i postene, sa den britiske landslagsløperen.


- Det er moro å konkurrere igjen. Jeg har trent bra, men merker at det er noe annet å konkurrere, fortsatte jenta som tar med seg de tre første konkurransene i Tour de Oslofjord.

 

I dag var hun 3 sekunder bedre enn Anna Ulvensøen. Ane Dyrkorn ble nummer 3.

 

Juniorklassene i dag ble vunnet av Jenny Baklid, Henrik Fredriksen Aas, Pia Young Vik og Kornelius Kriszat-Løvfald.

 

Tour de Oslofjord fortsetter med langdistanse fra Halden SK sin klubbhytte på Høiås i morgen.



Resultater:

Fullstendige resultater

Damer senior:

1

206

Catherine

Taylor

Fredrikstad

35:34:00

2

224

Anna

Ulvensøen

Nydalens

35:37:00

3

212

Ane

Dyrkorn

Ntnui

36:11:00

4

211

Jo

Shepherd

Halden SK

36:36:00

5

221

Tilla

F Hennum

Ntnui

37:03:00

6

205

Emilie

W Andersen

Løten

39:21:00

7

218

Karoline

Aune

Ntnui

40:56:00

8

217

Oda J

Sikkeland

Tyrving IL

41:20:00

9

207

Iliana

Ilieva

Halden SK

41:41:00

10

208

Margrethe

Wisløff

Ntnui

43:03:00


Herrer senior:
 

1

101

Audun

HEIMDAL

Ntnui

35:49:00

2

113

Hans Petter

Mathisen

Ntnui

37:19:00

3

111

Jørgen

Baklid

Ntnui

37:39:00

4

103

Vegard

Gulbrandsen

Ntnui

38:26:00

5

120

Ulrik Astrup

Arnesen

Ntnui

38:27:00

6

112

Markus

Holter

Halden SK

39:25:00

7

130

Vegard J

Westergård

Ntnui

39:56:00

8

117

Håkon R

Bjørlo

Ntnui

39:57:00

9

129

Olli-Markus

Taivainen

Fredrikstad

40:13:00

10

115

August

A Birkeland

Ntnui

40:58:00

 

Damer eldre junior:

1

Jenny

Baklid

Konnerud IL

25:35:00

2

Hedda R

Bjørlo

Ntnui

27:40:00

3

Janne T

Aasheim

Ganddal IL

28:46:00

4

Mina

Jørgensen

Tyrving IL

30:38:00

5

Karoline

Bjørnerød

OK Moss

32:11:00

6

Ane Sofie

Krogh

Oppsal

32:12:00


Herrer eldre junior:

1

Henrik F

Aas

Asker

24:29:00

2

Isak

Jonsson

Nydalens

25:54:00

3

Niels C

Hellerud

Halden SK

26:14:00

4

Mats

Eidsmo

Freidig

26:41:00

5

Lars Young

Vik

Nydalens

26:51:00

6

Anders

Vestøl

Vegårshei

27:10:00


Damer yngre junior:

 

1

Pia Young

Vik

Nydalens SK

24:08:00

2

Oda

Scheele

Nydalens SK

25:26:00

3

Netta

Bar-Nathan

Lillomarka

28:07:00

4

Kristine

Kravdal

Gjø-Vard OL

28:24:00

5

Une

Holtermann

Porsgrunn

29:22:00

6

Alva Marika

Niklasson

Nydalens SK

30:01:00


Herrer yngre junior:

1

Kornelius

Kriszat-Løvfald

Nydalens SK

23:37

2

Sondre

Ytterbø

Asker Skiklubb

25:04:00

3

Nils

Tveite

Ås-Nmbu

25:20:00

4

Ådne

Skjærstein

Tyrving IL

25:50:00

5

Brage

Takle

Kristiansand OK

25:58:00

6

Cornelius

Bjørk

Sandefjord OK

26:18:00

 

 


Sammenlagtresultat finner du: her

 

 

Program:
Søndag 28. juni kl. 16:00: Mellomdistanse i Halden, Berg skole.
Mandag 29. juni kl. 16:00: Langdistanse i Halden, Høiåshytta.
Tirsdag 30. juni kl. 16:00: Mellomdistanse i Moss, Fjell skytebane.
Torsdag 2. juli kl.11:00: Sprint i Stavern, Jordestranda mellom Larvik og Stavern.
Fredag 3. juli kl. 11:00: Mellomdistanse i Larvik, Hagadumpa, merket fra Nordbyen kjøpesenter.