- Godt med en seier

24.06.2018 Ivar Haugen

Dæhli til topps under mellomdistanse på O-festivalen – svensk seier i dameklassen.

 

 

Magne Dæhli løper inn til seier.

 

- Det var godt med en seier, sa Magne Dæhli etter å ha løpt inn 6 små sekunder foran gårsdagens vinner, Gaute Hallan Steiwer.

- Etter en periode hvor det har vært mange løp med delvis god gjennomføring, er det godt at jeg lykkes med stabilt gode løp – som i dag og under Jukola.

På Jukola hadde Dæhli nest beste etappetid på den siste etappen, men i dag var det altså ingen som var bedre enn Halden-løperen.

- Det er alltid gøy å vinne, smilte karen fra Løten, som nå kan bruke dette på vei inn i forberedelsene mot VM i Latvia.

- Fremover blir det viktig å jobbe med stabiliteten, slik at jeg unngår større bommer og presterer hver gang jeg stiller til start.

I dag var han i hvert fall best av dem som stilte til start fra Skytterkollen i Bærum, og vant – som sagt foran Gaute Hallan Steiwer. Jon Aukrust Osmoen – på 3. plass – var drøye minuttet bak dagens mann i herreklassen.

(fortsetter under bildet)

unnamed file

Kristin Löfgren Johansen kan smile for seier.


I dameklassen kom Kamilla Olaussen – som i går da hun vant – inn på en god tid fra tidlig startnummer, men der det ble dobbeltseier til samboerparet Olaussen-Steiwer i går, ble det to andreplasser i dag.

Best av damene var den svenske Varegg-løperen Kristin Löfgren Johansen.

- Jeg har løpt stabilt, uten større feil, oppsummerte jenta som kan skilte med landslagsoppgaver for vårt naboland.

Det blir ikke noe landslagsoppdrag, i form av VM-deltakelse på henne i sommer. Men hun har likevel planer om å vise seg frem:

- Jeg satser på O-ringen, og deretter SM i høst. Under O-ringen er målet en «topp 10» - plassering, mens jeg løper for medaljer på SM, sa jenta som i fjor tok bronse under det norske ultralangmesterskapet.

Da var hun bosatt på Osterøy utenfor Bergen, men nå satser hun med utgangspunkt fra Mora i Sverige.

En satsning som i dag ga betalt i seier med 30-tallet sekunder ned til Kamilla Olaussen. Andrine Benjaminsen ble nummer 3.

 

Juniorklassene i dag ble vunnet av Kasper Fosser, Victoria Hæstad Bjørnstad, Marius Aurebekk og svenske Johanna Källvik-Leufvén.

 

 

 

 

 

 

Resultater:

Herrer senior:

1

(82)

Dæhli, Magne

Halden SK

33:40

 

 

2

(81)

Steiwer, Gaute Hallan

Fredrikstad SK

33:46

+00:06

 

3

(79)

Aukrust Osmoen, Jon

Nydalens SK

34:50

+01:10

 

4

(74)

Indgaard, Jo Forseth

Frol IL

35:37

+01:57

 

5

(80)

Westergård, Håkon Jarvis

Varegg Fleridrett

35:55

+02:15

 

6

(71)

Bråten, Vetle Ruud

Raumar Orientering

36:05

+02:25

 

7

(78)

Street, Ralph

Bækkelagets SK

36:28

+02:48

 

8

(76)

Sirum, Paul

Frol IL

36:35

+02:55

 

9

(53)

Lillevold, Olai Stensland

NTNUI

36:58

+03:18

 

10

(57)

Haga, Håvard

Nydalens SK

37:05

+03:25

 

 

Damer senior:

1

(383)

Löfgren Johansen, Kristin

Varegg Fleridrett

35:20

 

 

2

(351)

Olaussen, Kamilla

Fredrikstad SK

35:59

+00:39

 

3

(389)

Benjaminsen, Andrine

Lillomarka OL

36:33

+01:13

 

4

(372)

Johansson, Emma

Emblem IL

36:47

+01:27

 

5

(377)

Haverstad, Maren Jansson

NTNUI

37:26

+02:06

 

6

(379)

Olaussen, Marie

Fredrikstad SK

37:31

+02:11

 

7

(366)

Lundanes, Ingrid

NTNUI

37:41

+02:21

 

7

(337)

Nørbech, Anne Johanne Lind

Nydalens SK

37:41

+02:21

 

9

(387)

Myhre, Ingjerd

Kongsberg OL

37:54

+02:34

 

10

(330)

Lye, Tone E

Nydalens SK

37:57

+02:37

 

 

Herrer eldre junior:

1

(158)

Fosser, Kasper

Heming Orientering

30:09

 

 

2

(155)

Daland, Sebastian

Kristiansand OK

31:21

+01:12

 

3

(154)

Haga, Anders

Raumar Orientering

32:24

+02:15

 

4

(147)

Liland, Lukas

Nydalens SK

32:41

+02:32

 

5

(151)

Baklid, Jørgen

Konnerud IL

33:00

+02:51

 

6

(129)

Hjermstad, Erling

Fossum IF

33:11

+03:02

 

 

Damer eldre junior:

1

(444)

Bjørnstad, Victoria Hæstad

Fossum IF

34:35

 

 

2

(446)

Dyrkorn, Ane

Eiker OL

35:53

+01:18

 

3

(450)

Strand, Synne

Asker Skiklubb

36:07

+01:32

 

4

(443)

Sandstad, Malin

Freidig

36:37

+02:02

 

5

(431)

Mathisen Bekhus, Mia

Fredrikstad SK

37:15

+02:40

 

6

(445)

Sikkeland, Oda J

IL Tyrving

37:46

+03:11

 

 

Herrer yngre junior:

1

(282)

Aurebekk, Marius

Kristiansand OK

29:54

 

 

2

(277)

Arntzen, Sander

Asker Skiklubb

30:27

+00:33

 

3

(261)

Kittilsen, Vegard

Freidig

30:47

+00:53

 

4

(279)

Eidsmo, Mats

Freidig

31:40

+01:46

 

5

(284)

Brekke, Jens Johan

Lillomarka OL

32:13

+02:19

 

6

(260)

Rykkje, Kristian

Varegg Fleridrett

32:48

+02:54

 

 

Damer yngre junior:

1

(520)

Källvik-Leufvén, Johanna

Åmåls OK

34:23

 

 

2

(572)

Baklid, Jenny

Konnerud IL

35:35

+01:12

 

3

(574)

Katla, Pernille

Fossum IF

36:18

+01:55

 

4

(576)

Haavengen, Marlin

Kongsberg OL

37:09

+02:46

 

5

(569)

Hanssen, Lene Berg

Byåsen IL

37:11

+02:48

 

6

(571)

Gjølsjø, Aurora

OK Moss

37:39

+03:16