Følg verdenscupfinalen i Kina live!

25.10.2019 Norges Orienteringsforbund

Mellomdistanse, sprintstafett og sprint avslutter den internasjonale sesongen.

 

Lørdag, søndag og tirsdag går de tre siste løpene i årets verdenscup.

 

Det er snakk om henholdsvis mellomdistanse, sprintstafett og sprint når sesongens siste verdenscuppoeng skal deles ut.

 

Da verken Olav Lundanes, Magne Dæhli eller Kamilla Olaussen er med i det norske laget, er Kasper Fosser og Silje Ekroll Jahren – med henholdsvis 13.- og 15. plass i sammendraget – de norske løperne i troppen til Kina som har samlet på seg flest poeng så langt i verdenscupen.

 

Og allerede på lørdag er det nye muligheter til verdenscuppoeng når det handler om mellomdistanse i høy temperatur og ditto luftfuktighet.

 

Du kan følge konkurransene via Det Internasjonale Orienteringsforbundets plattform: her

 

Program - tidsskjema:

26. oktober – lørdag
Mellomdistanse
08:00-11:00 (CEST UTC +2)
14:00-17:00 (Kina)


27. oktober – søndag
Sprintstafett
07:30-09:00 (CET UTC +1)
14:30-16:00 (Kina)


29. oktober – tirsdag
Sprint
07:00-09:30 (CET UTC +1))
14:00-16:30 (Kina)

 

Norges lag:

Damer:
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Anine Lome, Hamar OK
Ingeborg Eide, Byåsen IL
Kristine Fjellanger, Varegg Fleridrett
Runa Fremstad, Larvik OK
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Silje Ekroll Jahren, Nydalens SK
Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF 

 

Herrer:
Audun Heimdal, NTNUI
Dag Blandkjenn, Kristiansand OK
Emil Ahlbäck, Fossum IF
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK
Kasper Fosser, Heming Orientering
Vegard Jarvis Westergård, NTNUI
Øystein Kvaal Østerbø, Bækkelagets SK

 

Lagene på søndagens sprintstafett:
Norge 1: Victoria Hæstad Bjørnstad, Gaute Hallan Steiwer, Kasper Fosser, Andrine Benjaminsen
Norge 2: Silje Ekroll Jahren, Audun Heimdal, Emil Ahlbäck, Ingeborg Eide
Norge 3: Anine Lome, Øystein Kvaal Østerbø, Vegard Jarvis Westergård, Kristine Fjellanger
Norge 4: Sigrid Alexandersen, Dag Blandkjenn, Ulrik Astrup Arnesen, Runa Fremstad