Følg EM live!

03.05.2018 Norges Orienteringsforbund

Mesterskapet i Sveits varer fra 6. - 13 mai. 

 

EM i Sveits fra 6. - 13. mai er årets første internasjonale mesterskap.

Det går i Ticino i den italienske delen av Sveits.

Det blir en tøff konkurranseuke for våre uttatte utøvere, med bratte bakker og til dels høyt over havet, hvor en er 1 100 meter over havet på det høyeste.

Mesterskapet – som også er første runde av årets verdenscup – innledes søndag 6. mai med sprint – kvalifisering og finale.

Alle finalene fra EM vil du kunne følge live via  Live Orienteering.

Hjemmesiden til mesterskapet: www.eoc2018.ch

Follow EOC2018: Facebook   Twitter   YouTube   Instagram

#EOC2018

 

EM-programmet:
Søndag 6. mai: Sprint (kval og finale) – start finale damer: 16:00 – herrer: 17:10
Tirsdag 8. mai: Kvalifisering mellomdistanse
Onsdag 9. mai: Mellomdistanse finale – start damer: 10:00 – herrer: 11:00
Torsdag 10. mai: Sprintstafett – start: 17:00
Lørdag 12. mai: Stafett – start damer: 14:00 – herrer: 16:00
Søndag 13. mai: Langdistanse – start: 09:30

 

Norges lag:

Individuell sprint 6.5:

Damer:
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF
Ingeborg Eide, Byåsen IL
Eirin Svanø Hafstad, Frol IL
Silje Ekroll Jahren, Raumar Orientering
Ingrid Lundanes, NTNUI

Herrer:
Kasper Fosser, IL Heming
Elias Jonsson, Nydalen SK
Jon Aukrust Osmoen, Nydalen SK
Trond Einar Pedersli, OL Trollelg
Håkon Jarvis Westergård, Varegg Fleridrett
Øystein Kvaal Østerbø, Bækkelagets SK

Mellomdistanse 8.5:
Damer:
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Ingeborg Eide, Byåsen IL
Silje Ekroll Jahren, Raumar Orientering
Ingjerd Myhre, Kongsberg OL
Marie Olaussen, Fredrikstad SK
Kine Hallan Steiwer, Halden SK

Herrer:
Magne Dæhli, Halden SK
Eskil Kinneberg, Raumar Orientering
Olav Lundanes, Paimion Rasti
Paul Sirum, Frol IL
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK
Thomas Natvig Årstad, Halden SK
 

Langdistanse 13.5:
Damer:
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Ingjerd Myhre, IFK Göteborg
Marie Olaussen, Fredrikstad SK

Herrer:
Magne Dæhli, Halden SK
Eskil Kinneberg, IFK Göteborg
Olav Lundanes, Paimion Rasti
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK

Sprintstafett 10.5:
Damer:
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL

* Øystein Kvaal Østerbø, Håkon Jarvis Westergård, Jon Aukrust Osmoen og Trond Einar Pedersli konkurrerer om de 2 herreetappene.

Skogstafett 12.5:
Damer:

  1. lag damer: Sigrid Alexandersen og Andrine Benjaminsen.

*Marie Olaussen, Ingjerd Myhre og Silje Ekroll Jahren konkurrerer om den siste plassen på 1. laget.

       2. lag damer: Ingeborg Eide,

Herrer:

  1. lag herrer: Olav Lundanes, Magne Dæhli og Eskil Kinneberg (etappefordeling bestemmes etter mellomdistansen)
  2. lag herrer: Paul Sirum, Thomas Natvig Årstad og Gaute Hallan Steiwer (etappefordeling og reserveplass til 1. laget bestemmes etter mellomdistansen).