- En solid gjennomføring

13.09.2019 Ivar Haugen

Favorittene greit videre fra dagens NM-mellomdistanse kvalifisering.

 

Vegard Jarvis Westergård på sistepost i dag.

 

 

- Det var jevnt bra. En solid gjennomføring, sa Vegard Jarvis Westergård etter å ha løpt inn til seier i sitt heat under dagens NM-mellomdistanse kvalifisering.

 

NTNUI-løperen fra Bergen viste at den gode langdistansen på Skrim i går langt i fra var noen tilfeldighet. Men da måtte han gi tapt for bror – Håkon Jarvis Westergård – med noen sekunder.

 

Etter dagens kvalifisering – hvor de to nevnte gutta vant hvert sitt heat, kan det bli ny duell dem imellom i morgen:

 

- Vi starter helt til slutt, og det er helt klart målet å slå Håkon (Jarvis Westergård), smilte Vegard – før han la ut på en liten restitusjonsjogg.

 

Men det er flere som ønsker å ha et ord med i laget når det handler om topplasseringene i morgen. Jon Aukrust Osmoen – som ble nummer 3 under fjorårets NM-mellomdistanse – er en av dem.


- Dette var ikke akkurat Østerdalsterreng, men jeg begynner vel å få litt erfaring etter hvert, sa han etter seier i heat 1 i dag.

 

Når en vet at både Paul Sirum og Anders Nordberg – som var de eneste som slo Aukrust Osmoen på mellomdistansen på Vegårshei i fjor – ikke løper årets mesterskap, åpner det seg muligheter for løperen fra Nydalens SK:

 

- Da må det bli seier, sier han selv, med glimt i øyet.


- Det lover i hvert fall bra med et godt løp i dag, legger han til med mer alvor i stemmen.

 

Og når det blir alvor – under morgendagens finale – vil nok Gaute Hallan Steiwer – som vant heat 2 – også være å regne med.


Uansett skal en ikke dømme for hardt etter en kvalifisering hvor det eneste viktige var å komme seg inn blant de 12 beste – og dermed ta seg videre til finalen i morgen.

(fortsetter under bildet)

DSC_0153 (2)-600.jpg

Ingeborg Eide vant sitt heat i dag.

En oppgave som var uproblematisk for Ingeborg Eide – som var 3. kvinne på gårsdagens langdistanse på Skrim:  


- Jeg har løpt bra, men fikk en bom på 1 minutt, sa jenta som dermed må stille inn teknikken noe før morgendagens finale.

 

Da akter hun å løpe for en ny topplassering:
 

- Målet er medalje.

 

I den kampen vil nok også Anne Margrethe Hausken Nordberg, Andrine Benjaminsen og Charlotte Watson – som vant de øvrige dameheatene – blande seg inn når det handler om NM-medaljer i morgen.

 

Da skal også juniorene i aksjon i forkant av seniorene.

 

Resultater:

Damer heat 1:

1

(13)

Nordberg, Anne M Hausken

Nydalens SK

19:12

 

 

2

(17)

Shepherd, Jo

Halden SK

21:29

+02:17

 

3

(12)

Lindkvist, Ida

NTNUI

21:30

+02:18

 

4

(19)

Lye, Tone Bergerud

Nydalens SK

21:49

+02:37

 

5

(15)

Ulvensøen, Anna

Nydalens SK

22:00

+02:48

 

6

(16)

Brochmann, Lone

Bækkelagets SK

22:30

+03:18

 

7

(18)

Hjermstad, Ragnhild

Fossum IF

23:54

+04:42

 

8

(9)

Arnesen, Emma

Byåsen IL

23:58

+04:46

 

9

(7)

Østlid Bagstevold, Lise

Tyrving IL

24:39

+05:27

 

10

(21)

Birkeland, Nina Asheim

NTNUI

24:42

+05:30

 

11

(20)

Steiwer, Kine Hallan

Halden SK

24:48

+05:36

 

12

(8)

Wisløff, Margrethe

NTNUI

26:05

+06:53

 

 

Damer heat 2:

1

(69)

Eide, Ingeborg

Byåsen IL

21:09

 

 

2

(64)

Jahren, Silje Ekroll

Nydalens SK

21:58

+00:49

 

3

(67)

Farnes Hennum, Tilla

NTNUI

23:41

+02:32

 

4

(58)

Olaussen, Marie

Fredrikstad SK

23:45

+02:36

 

5

(66)

Gløersen, Marthe

Bækkelagets SK

23:49

+02:40

 

5

(56)

Ulvestad, Mariann

Bækkelagets SK

23:49

+02:40

 

7

(65)

Myhre, Ingjerd

Kongsberg OL

23:54

+02:45

 

8

(61)

Kahrs, Marianne Riddervold

Fredrikstad SK

24:18

+03:09

 

9

(62)

Vassend, Tonje

NTNUI

24:58

+03:49

 

10

(63)

Westli Andersen, Evine

Løten o-lag

25:39

+04:30

 

11

(53)

Vári, Ingunn Egeberg

NTNUI

26:00

+04:51

 

12

(55)

Ulvensøen, Marta

Emblem IL

26:05

+04:56

 

 

Damer heat 3:

1

(116)

Benjaminsen, Andrine

Lillomarka OL

21:54

 

 

2

(114)

Lundanes, Ingrid

NTNUI

23:01

+01:07

 

3

(106)

Snerthammer, Tone Wigemyr

Oddersjaa SSK

23:49

+01:55

 

4

(112)

Helgerud, Bodil

Halden SK

23:56

+02:02

 

5

(104)

Hirvonen, Eveliina

Halden SK

23:57

+02:03

 

6

(108)

Bagstevold, Heidi Østlid

Fredrikstad SK

24:23

+02:29

 

7

(111)

Berge, Ingrid

Tyrving IL

25:38

+03:44

 

8

(119)

Ingham, Lizzie

Halden SK

25:41

+03:47

 

9

(118)

Westli Andersen, Emilie

Løten o-lag

26:01

+04:07

 

10

(115)

Maalen-Johansen, Ingvild

Oppsal Orientering

26:41

+04:47

 

11

(109)

Wang, Ingvild

NTNUI

30:02

+08:08

 

12

(107)

Nordstad, Kårhild Husby

Varegg Fleridrett

30:41

+08:47

 

 

Damer heat 4:

1

(169)

Watson, Charlotte

Lillomarka OL

22:45

 

 

2

(164)

Kahrs, Marit

Fredrikstad SK

23:11

+00:26

 

3

(165)

Bråten, Synnøve

Vegårshei IL

24:25

+01:40

 

4

(162)

Aebi, Marion

Tyrving IL

24:42

+01:57

 

5

(163)

Svanøe-Hafstad, Eirin

Frol IL

25:05

+02:20

 

6

(166)

Kolstad, Karen Oline

NTNUI

25:11

+02:26

 

7

(168)

Sandstad, Malin

NTNUI

25:34

+02:49

 

8

(158)

Ilieva, Iliana

Halden SK

25:52

+03:07

 

9

(156)

Berglia, Kristine

Eiker OL

26:32

+03:47

 

10

(167)

Haverstad, Maren Jansson

Nydalens SK

26:49

+04:04

 

11

(159)

Trösse, Christiane

Varegg Fleridrett

27:25

+04:40

 

12

(155)

Fjeldbo, Kristine

Tyrving IL

27:57

+05:12

 

 

Herrer heat 1:

1

(222)

Aukrust Osmoen, Jon

Nydalens SK

21:40

 

 

2

(220)

Mathisen, Hans Petter

Fredrikstad SK

22:19

+00:39

 

3

(226)

Blandkjenn, Dag

Kristiansand OK

22:33

+00:53

 

4

(204)

Hovind, Eirik Kamstrup

Nydalens SK

22:49

+01:09

 

5

(223)

Lundanes, Olav

Halden SK

23:10

+01:30

 

6

(228)

Nordbrøden, Mats

Halden SK

23:15

+01:35

 

7

(224)

Lyngen, Carl Petter

Frol IL

23:22

+01:42

 

8

(225)

Osmoen, Ivar Aukrust

Ås-NMBU Orientering

23:24

+01:44

 

9

(218)

Cherry, Alan

Nydalens SK

23:40

+02:00

 

10

(221)

Lundanes, Ivar

Tyrving IL

24:02

+02:22

 

11

(217)

Wingstedt, Emil

Halden SK

24:04

+02:24

 

12

(209)

Bergset, Isak

Frol IL

24:32

+02:52

 

 

Herrer heat 2:

1

(278)

Steiwer, Gaute Hallan

Fredrikstad SK

20:02

 

 

2

(269)

Street, Ralph

Bækkelagets SK

21:10

+01:08

 

3

(277)

Nørbech, Torgeir

Tyrving IL

21:36

+01:34

 

4

(271)

Skogstad, Yngve

Frol IL

21:58

+01:56

 

5

(273)

Löfgren Johansen, Per Harald

Varegg Fleridrett

22:18

+02:16

 

6

(265)

Sørensen, Øystein

Eiker OL

22:33

+02:31

 

7

(274)

Sølberg, Andreas

IL Leik

22:39

+02:37

 

8

(263)

Renard, Damien

Kongsberg OL

22:44

+02:42

 

8

(270)

Westergård, Morten Jarvis

Tyrving IL

22:44

+02:42

 

10

(276)

Karlsson, Mattias

Fredrikstad SK

23:37

+03:35

 

11

(258)

Heir, Martin Borge

NTNUI

24:09

+04:07

 

12

(257)

Jutulstad, Magne

Bækkelagets SK

24:18

+04:16

 

 

Herrer heat 3:

1

(326)

Westergård, Håkon Jarvis

Tyrving IL

21:49

 

 

2

(320)

Breivik, Eirik Langedal

NTNUI

23:11

+01:22

 

3

(316)

Ekeberg, Bjørn

Tyrving IL

23:26

+01:37

 

4

(321)

Indgaard, Jo Forseth

Frol IL

23:39

+01:50

 

5

(317)

Arnesen, Ulrik Astrup

NTNUI

24:05

+02:16

 

6

(330)

Heimdal, Audun

NTNUI

24:11

+02:22

 

7

(308)

Christiansen, Håkon Fruseth

NTNUI

24:24

+02:35

 

8

(319)

Arnesen, Harald Astrup

Heming Orientering

24:32

+02:43

 

9

(307)

Jakobsson, Simon

Frol IL

24:37

+02:48

 

10

(322)

Eijsink, Henrik

Nydalens SK

25:44

+03:55

 

11

(324)

Holt, Mattis

Freidig

26:02

+04:13

 

12

(318)

Helgerud, Øyvind

Halden SK

26:34

+04:45

 

 

Herrer heat 4:

1

(376)

Westergård, Vegard Jarvis

NTNUI

23:32

 

 

2

(377)

Vister, Anders

Nydalens SK

24:29

+00:57

 

3

(372)

Wedege, Håvard

Fredrikstad SK

25:00

+01:28

 

4

(368)

Lucasen, Håvard

Fredrikstad SK

25:03

+01:31

 

5

(367)

Gulbrandsen, Vegard

Asker Skiklubb

25:07

+01:35

 

6

(379)

Eidsmo, Håvard Sandstad

Freidig

25:11

+01:39

 

7

(360)

Danielsen, Vegard

Kristiansand OK

26:26

+02:54

 

8

(378)

Andrén, Oskar

IL Leik

26:42

+03:10

 

9

(362)

Røen, Oskar

Varegg Fleridrett

26:49

+03:17

 

10

(361)

Olaussen, Anders Felde

NTNUI

26:53

+03:21

 

11

(357)

Johannessen, Sindre

Freidig

27:08

+03:36

 

12

(370)

Theisen, Rasmus Rørholt

NTNUI

27:55

+04:23