- En god bekreftelse før VM

19.07.2018 Ivar Haugen

Pedersli med sølvmedalje under sprinten på student-VM.

 

 

- Jeg er usikker på om jeg tok de beste veivalgene i starten, og i tillegg ble jeg litt passiv da jeg tok igjen finnen som startet ett minutt foran meg. Der tapte jeg nok litt tid. Men det var et bra løp, sa Trond Einar Moen Pedersli etter å ha løpt i mål som andremann på sprinten under student-VM i dag.

 

På direkte spørsmål bekreftet trønderen at det sikkert er mulig å finne de 8 sekunder han var bak vinneren som tidstap på dagens løp.


Uansett var det en solid prestasjon:

 

- Mot slutten av løpet følte jeg at jeg klarte å være på forskudd, noe jeg er godt fornøyd med.

 

- Dette var en god test og bekreftelse på at jeg er på rett vei mot hovedmålet mitt nå, som er VM i Latvia.

 

Under VM møter Pedersli garantert igjen duoen som ga ham selskap på pallen i dag.

 

Tim Robertson - som vant – er en merittert sprintløper – som nå også kan vise til gull fra student-VM på sin etter hvert velfylte merittliste på denne distansen.


En annen sprintspesialist, Henry McNulty, med klubbadresse i norske NTNUI, kompletterte pallen.


Før VM i Latvia fortsetter imidlertid student-VM med konkurranser både fredag og lørdag, og Pedersli skal i aksjon under lørdagens stafett:

 

- Da håper jeg å vise at jeg kan henge med på en førsteetappe i skogen, selv om jeg ser på meg selv som en sprintløper.


Emil Ahlbäck – som i dag løp inn til 9. plass – regnes også som sprintløper.


Mens Paul Sirum – på plassen bak i dag – løper for medalje under langdistansen på student-VM i morgen.


Dag Blandkjenn leverte også bra i dag – med 13. plass.


Med det var han plasseringen bedre enn beste norske dameløper; Ingeborg Eide løp inn til 14. plass i dag.

Her var det Virág Weiler som vant foran Martina Ruch og Aleksandra Hornik.


Ingrid Lundanes og Eirin Svanøe-Hafstad ble nummer 23 og 24 i dag, mens Ragnhild Hjermstad løp i mål til 44. plass.


Som nevnt fortsetter student-VM i finske Seinäjoki med langdistanse i morgen, før det avsluttes med stafetter på lørdag.


 

 

Resultater:

Herrer:

1

196

unnamed file

Tim ROBERTSON

New Zeeland

13:44.2

   

2

201

unnamed file

Trond Einar MOEN PEDERSLI

Norge

13:52.1

+7.9

 

3

119

unnamed file

Henry MCNULTY

Australien

14:08.3

+24.1

 

4

160

unnamed file

Piotr PARFIANOWICZ

Polen

14:12.6

+28.4

 

5

148

unnamed file

Matthias GROELL

Österrike

14:24.0

+39.8

 

6

144

unnamed file

Jannis SCHOENLEBER

Schweiz

14:25.3

+41.1

 

Øvrige norske:

9

162

unnamed file

Emil AHLBÄCK

Norge

14:30.8

+46.6

 

10

114

unnamed file

Paul SIRUM

Norge

14:31.1

+46.9

 

13

149

unnamed file

Dag BLANDKJENN

Norge

14:39.5

+55.3

 

 

Damer:

1

41

unnamed file

Virág WEILER

Ungern

13:48.3

   

2

81

unnamed file

Martina RUCH

Schweiz

13:48.8

+0.5

 

3

22

unnamed file

Aleksandra HORNIK

Polen

13:58.8

+10.5

 

4

89

unnamed file

Alexandra ENLUND

Finland

14:01.2

+12.9

 

5

72

unnamed file

Emma BJESSMO

Sverige

14:01.8

+13.5

 

6

52

unnamed file

Florence HANAUER

Frankrike

14:08.1

+19.8

 

Norske:

14

74

unnamed file

Ingeborg EIDE

Norge

14:41.6

+53.3

 

23

47

unnamed file

Ingrid LUNDANES

Norge

15:06.0

+1:17.7

 

24

39

unnamed file

Eirin SVANOE-HAFSTAD

Norge

15:10.9

+1:22.6

 

44

19

unnamed file

Ragnhild HJERMSTAD

Norge

15:55.6

+2:07.3

 

 

Nedenfor er herreløypen med tracking for Tim Robertson (rød) og Trond Einar Moen Pedersli (blå):

Del 1:

unnamed file

Del 2:

unnamed file