Distansekabal EM i Sveits

14.04.2018 Norges Orienteringsforbund

Se hvordan de uttatte løperne fordeler seg på distansene under EM i mai.

 

Gaute Hallan Steiwer og Marie Olaussen vant EM-uttaksløpet over mellomdistanse, og får dermed løpe denne distansen under mesterskapet i Sveits.

 

Etter EM-uttaksløp i uken vi er i ferd med å legge bak oss, ble det norske laget tatt ut med skogsløpere på søndag og «sprintere» på tirsdag.

Deretter har løperne gjort sine prioriteringer, og en har nå fått på plass distansekabalen for mesterskapet i Sveits 5. – 13. mai.

Nedenfor ser du hvordan løperne fordeler seg på de ulike distansene:

Individuell sprint 6.5:

Damer:
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Victoria Hæstad Bjørnstad, Fossum IF
Ingeborg Eide, Byåsen IL
Eirin Svanø Hafstad, Frol IL
Silje Ekroll Jahren, Raumar Orientering
Ingrid Lundanes, NTNUI
Herrer:
Kasper Fosser, IL Heming
Elias Jonsson, Nydalen SK
Jon Aukrust Osmoen, Nydalen SK
Trond Einar Pedersli, OL Trollelg
Håkon Jarvis Westergård, Varegg Fleridrett
Øystein Kvaal Østerbø, Bækkelagets SK

Reserver:

  1. Runa Fremstad, Larvik OK

  2. Olai Stensland Lillevold, NTNUI

  3. Håvard Sandstad Eidsmo, SPK Freidig

Mellomdistanse 8.5:
Damer:

Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Ingeborg Eide, Byåsen IL
Silje Ekroll Jahren, Raumar Orientering
Ingjerd Myhre, Kongsberg OL
Marie Olaussen, Fredrikstad SK
Kine Hallan Steiwer, Halden SK
Herrer:
Magne Dæhli, Halden SK
Eskil Kinneberg, Raumar Orientering
Olav Lundanes, Paimion Rasti
Paul Sirum, Frol IL
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK
Thomas Natvig Årstad, Halden SK
 

Reserver:

  1. Siri Ulvestad, Nydalens SK

  2. Jon Aukrust Osmoen, Nydalens SK

  3. Vetle Ruud Bråten, Raumar Orientering

Langdistanse 13.5:
Damer:

Sigrid Alexandersen, NTNUI
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Ingjerd Myhre, IFK Göteborg
Marie Olaussen, Fredrikstad SK
Herrer:
Magne Dæhli, Halden SK
Eskil Kinneberg, IFK Göteborg
Olav Lundanes, Paimion Rasti
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK

Reserver:


1. Silje Ekroll Jahren, Raumar Orientering
2. Ingeborg Eide, Byåsen IL
1. Yngve Skogstad, Frol IL
2. Thomas Natvig Årstad, Halden SK
 

Sprintstafett 10.5:
Damer:
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL

* Øystein Kvaal Østerbø, Håkon Jarvis Westergård, Jon Aukrust Osmoen og Trond Einar Pedersli konkurrerer om de 2 herreetappene.

Reserver:

  1. Silje Ekroll Jahren

Skogstafett 12.5:
Damer:

  1. lag damer: Sigrid Alexandersen og Andrine Benjaminsen.

*Marie Olaussen, Ingjerd Myhre og Silje Ekroll Jahren konkurrerer om den siste plassen på 1. laget.

       2. lag damer: Ingeborg Eide,

Herrer:

  1. lag herrer: Olav Lundanes, Magne Dæhli og Eskil Kinneberg (etappefordeling bestemmes etter mellomdistansen)

  2. lag herrer: Paul Sirum, Thomas Natvig Årstad og Gaute Hallan Steiwer (etappefordeling og reserveplass til 1. laget bestemmes etter mellomdistansen).

    Reserver:

    1. Kine Hallan Steiwer (2. laget damer)

    1. Jon Aukrust Osmoen (2. laget herrer)