BUL Tromsø og Nydalens SK til topps i junior-NM stafett!

25.09.2022 Ivar Haugen

«Utrolig moro!»

Over: BUL Tromsø jubler for seier.

Under: Nydalens SK defilerer i mål.

DSC_0422 (2)-600.jpg

- Dette var utrolig moro, sa Elisa Götsch Iversen med et stort smil etter å ha løpt BUL Tromsø orientering inn til gull i junior-NM stafett for damer på Konnerud i dag.

Og det var en skikkelig overraskelse for de tre juniorene i BUL Tromsøs gul-røde farger:

- Jeg visste ikke at jeg var først i løypa. Det var på oppløpet jeg skjønte at vi kom til å vinne, fortalte ankerkvinnen.

En stabil sådan, for etter to andreplasser tidligere i helgen ble det altså toppen av pallen i dag for Elisa Götsch Iversen, hvor hun fikk selskap av lagvenninnene Mariluise Schmitt Gran og Klara Graversen:


- Jeg hadde aldri trodd vi skulle vinne, eller få medalje. Jeg hadde kanskje håpet på en premie, sa sistnevnte – og la til:

- Dette er bare artig.

Nesten like artig var det for de andre medaljevinnerne i Nydalens SK – som tok sølv med Marie Scheele, Inga Skaarer Wiklund og Oda Scheele. Bronsen gikk til SPK Freidig – og trioen Maria Strømdal Wik, Mathea Spets Storhov og Mari Eidsmo.

(fortsetter under bildet)

DSC_0433 (2)-600.jpg

Nydalens SK sin vinnertrio.

Om det var overraskelseseier i dameklassen, må det være lov til å si at det var – i hvert fal en av – favorittene som gikk til topps i herreklassen da Nydalens SK løp først over mål:

- Dette betyr mye, sa ankermann Kornelius Kriszat-Løvfald og fortsatte:


- Denne stafetten er en av de viktigste vi løper gjennom sesongen.

Muligens trioen fra Oslo-klubben da var noe preget av stundens alvor, for det kom ikke av seg selv for den stødige trioen med Kasper Bakken Ulseth, Nils Anders Niklasson og altså Kornelius Kriszat-Løvfald.

Ut på sisteetappe var det drøye halvannet minutt ut til Sandnes IL – som ledet etter to etapper:

- Jeg måtte «kjøre på» litt, og etter hvert begynte også teknikken å sitte. Selv om jeg selt litt med å finne roen med Sandnes i rygg.


Til slutt kvittet Kriszat-Løvfald seg med Markus Richter og Sandnes. Dermed kunne trioen fra Nydalens SK defilere over mål til seier -, og NM-gull. Det andre på rad for ankermannen, som er den eneste gjenværende fra Nydalens SK sitt vinnerlag i junior-NM stafetten fra i fjor.

I år vant de foran nevnte Sandnes – med Jone Valdal, Andreas Vistnes Myklebust og Markus Richter.

Fossum – med trioen Marius Bakke, Sindre Vie Strisland og Philip Lehman Romøren – tok bronsen i den avsluttende distansen på Konnerud.

 


Resultater:

Fullstendige resultater


Damer junior:

D 17-20

24 startende deltakere

 

Plass

Navn

Ettid

Etpl

Etdiff

Tid

Vpl

 

Diff

 

1

IL BUL-Tromsø 1

     

1.41.41

       
 

1. Marieluise Schmitt Gran

31.27

1

 

31.27

1

     
 

2. Klara Graversen

34.47

2

+3.08

1.06.14

2

+1

+2.39

+2.39

 

3. Elisa Götsch Iversen

35.27

1

 

1.41.41

1

-1

 

-2.39

2

Nydalens SK 1

     

1.46.50

   

+5.09

 
 

1. Marie Scheele

31.48

3

+0.21

31.48

3

 

+0.21

 
 

2. Inga Skaarer Wiklund

38.37

8

+6.58

1.10.25

4

+1

+6.50

+6.29

 

3. Oda Scheele

36.25

2

+0.58

1.46.50

2

-2

+5.09

-1.41

3

Freidig 1

     

1.49.32

   

+7.51

 
 

1. Maria Strømdal Wik

31.35

2

+0.08

31.35

2

 

+0.08

 
 

2. Mathea Spets Storhov

39.20

9

+7.41

1.10.55

9

+7

+7.20

+7.12

 

3. Mari Eidsmo

38.37

3

+3.10

1.49.32

3

-6

+7.51

+0.31

4

Oppsal Orientering 1

     

1.49.35

   

+7.54

 
 

1. Ane Hustvedt

32.01

8

+0.34

32.01

8

 

+0.34

 
 

2. Tina Kalleson

38.25

6

+6.46

1.10.26

5

-3

+6.51

+6.17

 

3. Ingeborg Roll Mosland

39.09

4

+3.42

1.49.35

4

-1

+7.54

+1.03

5

Tyrving IL 1

     

1.50.08

   

+8.27

 
 

1. Kaja Peikli

33.09

10

+1.42

33.09

10

 

+1.42

 
 

2. Stella Holmboe

37.27

5

+5.48

1.10.36

8

-2

+7.01

+5.19

 

3. Linnea Holst

39.32

5

+4.05

1.50.08

5

-3

+8.27

+1.26

6

Fossum IF 1

     

1.54.15

   

+12.34

 
 

1. Elise Nygård Thorseng

31.59

7

+0.32

31.59

7

 

+0.32

 
 

2. Helene Hoel Jomaas

38.33

7

+6.54

1.10.32

7

0

+6.57

+6.25

 

3. Heidi Kristina Sebjørnsen

43.43

8

+8.16

1.54.15

6

-1

+12.34

+5.37

7

NTNUI 1

     

1.54.35

   

+12.54

 
 

1. Kristine Kravdal

31.56

6

+0.29

31.56

6

 

+0.29

 
 

2. Åsne Haavengen

31.39

1

 

1.03.35

1

-5

 

-0.29

 

3. Sara Nystrøm Olsen

51.00

16

+15.33

1.54.35

7

+6

+12.54

+12.54

8

Freidig 2

     

1.56.05

   

+14.24

 
 

1. Solveig Louise Nissen

33.06

9

+1.39

33.06

9

 

+1.39

 
 

2. Anna Aurora Nolte

37.25

4

+5.46

1.10.31

6

-3

+6.56

+5.17

 

3. Ane Malene Kolstad

45.34

9

+10.07

1.56.05

8

+2

+14.24

+7.28

9

NTNUI 2

     

2.02.16

   

+20.35

 
 

1. Birgit Dorthea Kleppa Madslien

35.25

12

+3.58

35.25

12

 

+3.58

 
 

2. Live Østvold

40.53

10

+9.14

1.16.18

10

-2

+12.43

+8.45

 

3. Ragnhild Mathea Helmersen

45.58

10

+10.31

2.02.16

9

-1

+20.35

+7.52

10

Nydalens SK 2

     

2.06.19

   

+24.38

 
 

1. Anna Jacobsen-Gaski

35.44

14

+4.17

35.44

14

 

+4.17

 
 

2. Hanne Wærp Hauge

42.38

11

+10.59

1.18.22

12

-2

+14.47

+10.30

 

3. Eira Skaarer Wiklund

47.57

13

+12.30

2.06.19

10

-2

+24.38

+9.51

 


Herrer junior:

H 17-20

32 startende deltakere

Plass

Navn

Ettid

Etpl

Etdiff

Tid

Vpl

 

Diff

 

1

Nydalens SK 1

     

1.49.09

       
 

1. Kasper Bakken Ulseth

36.16

3

+0.14

36.16

3

 

+0.14

 
 

2. Nils Anders Niklasson

37.26

4

+1.34

1.13.42

4

+1

+1.33

+1.19

 

3. Kornelius Kriszat-Løvfald

35.27

1

 

1.49.09

1

-3

 

-1.33

2

Sandnes IL (Rogaland) 1

     

1.53.13

   

+4.04

 
 

1. Jone Valdal

36.17

4

+0.15

36.17

4

 

+0.15

 
 

2. Andreas Vistnes Myklebost

35.52

1

 

1.12.09

1

-3

 

-0.15

 

3. Markus Richter

41.04

3

+5.37

1.53.13

2

+1

+4.04

+4.04

3

Fossum IF 1

     

1.58.06

   

+8.57

 
 

1. Marius Bakke

36.17

4

+0.15

36.17

4

 

+0.15

 
 

2. Sindre Vie Strisland

38.40

6

+2.48

1.14.57

5

+1

+2.48

+2.33

 

3. Philip Lehmann Romøren

43.09

7

+7.42

1.58.06

3

-2

+8.57

+6.09

4

Bækkelagets SK 1

     

1.59.18

   

+10.09

 
 

1. Jonas Fenne Ingierd

36.26

8

+0.24

36.26

8

 

+0.24

 
 

2. Mats Lindaas

45.03

16

+9.11

1.21.29

12

+4

+9.20

+8.56

 

3. Cornelius Bjørk

37.49

2

+2.22

1.59.18

4

-8

+10.09

+0.49

5

Kongsberg OL 1

     

1.59.30

   

+10.21

 
 

1. Arne Bergan

36.02

1

 

36.02

1

     
 

2. Halvor Løken

36.09

2

+0.17

1.12.11

2

+1

+0.02

+0.02

 

3. Andreas Myrvold Skovlyst

47.19

11

+11.52

1.59.30

5

+3

+10.21

+10.19

6

Oppsal Orientering 1

     

1.59.33

   

+10.24

 
 

1. Sondre Olaussen

36.36

10

+0.34

36.36

10

 

+0.34

 
 

2. Christoffer Ånensen

38.43

7

+2.51

1.15.19

6

-4

+3.10

+2.36

 

3. Ask Olaussen

44.14

10

+8.47

1.59.33

6

0

+10.24

+7.14

7

Freidig 1

     

2.01.16

   

+12.07

 
 

1. Iver Dalsaune Thun

41.09

15

+5.07

41.09

15

 

+5.07

 
 

2. Kristoffer Strømdal Wik

38.08

5

+2.16

1.19.17

10

-5

+7.08

+2.01

 

3. Mikkel Holt

41.59

5

+6.32

2.01.16

7

-3

+12.07

+4.59

8

Asker Skiklubb 1

     

2.01.19

   

+12.10

 
 

1. Mikael Birkelund

36.23

7

+0.21

36.23

7

 

+0.21

 
 

2. Emil Ruud Fossheim

41.58

11

+6.06

1.18.21

8

+1

+6.12

+5.51

 

3. Sondre Ytterbø

42.58

6

+7.31

2.01.19

8

0

+12.10

+5.58

9

Lillomarka OL 1

     

2.01.22

   

+12.13

 
 

1. Eskil Brænden

36.18

6

+0.16

36.18

6

 

+0.16

 
 

2. Håvard Eik

41.00

9

+5.08

1.17.18

7

+1

+5.09

+4.53

 

3. Torbjørn Lundeby

44.04

9

+8.37

2.01.22

9

+2

+12.13

+7.04

10

Oppsal Orientering 2

     

2.01.41

   

+12.32

 
 

1. Sigurd Rødnes

38.58

13

+2.56

38.58

13

 

+2.56

 
 

2. Marius E. Aamodt

39.26

8

+3.34

1.18.24

9

-4

+6.15

+3.19

 

3. Aksel Nikolai Aubert

43.17

8

+7.50

2.01.41

10

+1

+12.32

+6.17