Alstad og Baklid best for andre dag på rad – Takle og Gløersen nye navn på toppen i juniorklassene!

18.09.2021 Ivar Haugen

Gode valg, veien til seier under Norgescup over mellomdistanse i Bymarka i Trondheim.


Over: Jenny Baklid underveis i dagens løp. Foto: Per Ivar Skinderhaug
 

Under: Tobias Alstad på vei mot mål – og seier i dag. Foto: Per Ivar Skinderhaug

20210918_112149-2-600.jpg

 

- Jeg er fornøyd med løpet, sa Tobias Alstad da han kom i mål.

 

Gårsdagens vinner i eldste juniorklasse på sprinten på Flatåsen, var best igjen da det i dag handlet om skogsorientering over mellomdistanse i Bymarka i Trondheim.

 

- Jeg har ikke bommet noe særlig, fortsatte Frol-løperen – som også kunne koste på seg noen gode ord til arrangør og løypelegger:

 

- Jeg løp og koste meg i de fine løypene.
 

Anders Vestøl og Isak Jonsson hadde det nok også moro underveis i dag, og fikk betalt i henholdsvis 2.- og 3. plass på resultatlisten.

Hos de jevngamle jentene viste Jenny Baklid nok en gang god form og solid o-teknikk.

 

Seier på sprinten i går, fulgte NTNUI-løperen opp med ny seier i dag:

 

- Jeg ble litt stresset da jeg tok igjen Oda Scheele, men jeg klarte å finne flyten igjen. Jeg er fornøyd med løpet, oppsummerte hun.

 

Nevnte Oda Scheele ble nummer 2, bare sekunder bak dagens vinner. Mens Karen Hoel Jomaas var 3. best.

(fortsetter under bildet)

20210918_123035-8-600.jpg
Brage Takle vant yngste juniorklasse for herrer i dag. Foto: Per Ivar Skinderhaug
 

I yngste juniorklasse for herrer var det Brage Takle som var best i dag:

 

- Jeg har noen småfeil underveis, men jeg har ikke løpt så mye i denne type terreng, så jeg er fornøyd med min gjennomføring, sa han om løpet som altså holdt til seier.

 

Løperen fra Kristiansand OK – som fikk med seg bronse fra senior-NM stafett forrige helg – vant i dag foran Sander Tonjer Fingarsen og Marin Vehus Skjerve.

(fortsetter under bildet)

DSC_0368 (2)-600.jpg

Over: Dagens vinner i yngste juniorklasse for jenter eter målgang.

Under: Mathea Gløersen underveis i løypa. Foto: Per Ivar Skinderhaug

20210918_123750-3-600.jpg


I yngste juniorklasse for jenter var Mathea Gløersen best:

 

- Jeg stolte på mine egne valghele veien, og det fungerte bra, sa jenta fra Tønsberg om sin vei til toppen av pallen.

 

Hun var med sitt løp drøye minuttet foran Pia Young Vik og Alva Marika Niklasson – som ble henholdsvis nummer 2 og 3 i dag.


O-idol for landets beste 16-åringer – som gikk parallelt – ble vunnet av Ingeborg Roll Mosland og Kristoffer Strømdal Wik.

I morgen får 16-åringene delta når det er junior-NM stafett fra samme arena som i dag.

 

 

Fullstendige resultater

 

 

Resultater:

O-idol D16:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Ingeborg Roll Mosland❘

Oppsal Orientering

 

 

 

 

 

39:15  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Marie Scheele❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

40:29  ❘2❘

❘+1:14

❘3

Anna Taksdal❘

Ganddal IL

 

 

 

 

 

41:30  ❘3❘

❘+2:15

❘4

Maria Strømdal Wik❘

Freidig

 

 

 

 

 

41:39  ❘4❘

❘+2:24

❘5

Marie Kravdal❘

Gjø-Vard OL

 

 

 

 

 

42:01  ❘5❘

❘+2:46

❘6

Elise Nygård Thorseng❘

Fossum IF

 

 

 

 

 

42:29  ❘6❘

❘+3:14

❘7

Synne Sandven❘

Notodden OL

 

 

 

 

 

42:30  ❘7❘

❘+3:15

❘8

Maja Mo Hjelseth❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

42:48  ❘8❘

❘+3:33

❘9

Una Kittilsen❘

Freidig

 

 

 

 

 

44:38  ❘9❘

❘+5:23

❘10

Sigrid Haugskott❘

OL Trollelg

 

 

 

 

 

46:04 ❘10❘

❘+6:49


O-idol H16:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Kristoffer Strømdal Wik❘

Freidig

 

 

 

 

 

44:15  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Andreas Myrvold Skovlyst❘

Kongsberg OL

 

 

 

 

 

44:33  ❘2❘

❘+0:18

❘3

Bjørnar Peikli❘

Tyrving IL

 

 

 

 

 

48:17  ❘3❘

❘+4:02

❘4

Vegard Lereim Storli❘

Freidig

 

 

 

 

 

49:17  ❘4❘

❘+5:02

❘5

Tristan Halvorsen❘

Freidig

 

 

 

 

 

50:53  ❘5❘

❘+6:38

❘6

Magnus Alstad❘

Frol IL

 

 

 

 

 

51:42  ❘6❘

❘+7:27

❘7

Tobias Tronbøl Lium❘

IL Koll

 

 

 

 

 

51:53  ❘7❘

❘+7:38

❘8

Gjermund Osdal❘

Harstad OL

 

 

 

 

 

53:49  ❘8❘

❘+9:34

❘9

Gabriel Gjone❘

Sandefjord OK

 

 

 

 

 

54:50  ❘9❘

❘+10:35

❘10

Jonathan Woodhouse❘

Lillomarka OL

 

 

 

 

 

55:34 ❘10❘

❘+11:19


Damer senior:

 

 

                   

❘1

Anna Ulvensøen❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

30:19  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Ida Lindkvist❘

NTNUI

 

 

 

 

 

31:06  ❘2❘

❘+0:47

❘3

Ingrid Lundanes❘

NTNUI

 

 

 

 

 

32:13  ❘3❘

❘+1:54

❘4

Ragnhild Eide❘

Byåsen IL

 

 

 

 

 

32:48  ❘4❘

❘+2:29

❘5

Anu Tuomisto❘

NTNUI

 

 

 

 

 

32:57  ❘5❘

❘+2:38

❘6

Ane Dyrkorn❘

NTNUI

 

 

 

 

 

33:01  ❘6❘

❘+2:42

Herrer senior:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

❘1

Audun Heimdal❘

NTNUI

 

 

 

 

 

27:53  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Eirik Langedal Breivik❘

NTNUI

 

 

 

 

 

29:16  ❘2❘

❘+1:23

❘3

Emil Granqvist❘

NTNUI

 

 

 

 

 

29:44  ❘3❘

❘+1:51

❘4

Mats Eidsmo❘

Freidig

 

 

 

 

 

30:09  ❘4❘

❘+2:16

❘5

Hans Petter Mathisen❘

NTNUI

 

 

 

 

 

30:18  ❘5❘

❘+2:25

❘6

Jørgen Baklid❘

NTNUI

 

 

 

 

 

30:21  ❘6❘

❘+2:28

 


Damer yngre junior:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

❘1

Mathea Gløersen❘

OL Tønsberg og omegn

 

 

 

 

 

27:21  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Pia Young Vik❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

28:26  ❘2❘

❘+1:05

❘3

Alva Marika Niklasson❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

28:32  ❘3❘

❘+1:11

❘4

Ingeborg Rygg Eikeland❘

Bergens TF

 

 

 

 

 

28:39  ❘4❘

❘+1:18

❘5

Une Holtermann❘

Porsgrunn OL

 

 

 

 

 

29:10  ❘5❘

❘+1:49

❘6

Mathea Spets Storhov❘

Freidig

 

 

 

 

 

31:04  ❘6❘

❘+3:43


Herrer yngre junior:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Brage Takle❘

Kristiansand OK

 

 

 

 

 

24:00  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Sander Tonjer Fingarsen❘

Elverum OK

 

 

 

 

 

25:13  ❘2❘

❘+1:13

❘3

Martin Vehus Skjerve❘

Verdal OK

 

 

 

 

 

25:40  ❘3❘

❘+1:40

❘4

Philip Lehmann Romøren❘

Fossum IF

 

 

 

 

 

26:16  ❘4❘

❘+2:16

❘5

Halvor Løken❘

Kongsberg OL

 

 

 

 

 

26:32  ❘5❘

❘+2:32

❘6

Tobias Mathisen❘

Porsgrunn OL

 

 

 

 

 

26:34  ❘6❘

❘+2:34

 

Damer eldre junior:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Jenny Baklid❘

NTNUI

 

 

 

 

 

29:18  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Oda Scheele❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

29:26  ❘2❘

❘+0:08

❘3

Karen Hoel Jomaas❘

Fossum IF

 

 

 

 

 

31:02  ❘3❘

❘+1:44

❘4

Janne Tjørhom Aasheim❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

31:40  ❘4❘

❘+2:22

❘5

Sara Nystrøm Olsen❘

Stavanger O.klubb

 

 

 

 

 

32:32  ❘5❘

❘+3:14

❘6

Tina Kalleson❘

Oppsal Orientering

 

 

 

 

 

33:09  ❘6❘

❘+3:51



Herrer eldre junior:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                   

❘1

Tobias Alstad❘

Frol IL

 

 

 

 

 

26:19  ❘1❘

❘+0:00

❘2

Anders Vestøl❘

NTNUI

 

 

 

 

 

26:42  ❘2❘

❘+0:23

❘3

Isak Jonsson❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

26:58  ❘3❘

❘+0:39

❘4

Lars Young Vik❘

Nydalens SK

 

 

 

 

 

27:11  ❘4❘

❘+0:52

❘5

Mikkel Holt❘

Freidig

 

 

 

 

 

27:18  ❘5❘

❘+0:59

❘6

Sigurd Paulsen Vie❘

NTNUI

 

 

 

 

 

27:44  ❘6❘

❘+1:25